ساعات کاری : روزهای زوج بعدازظهر، با تعیین وقت قبلی
03 ژوئن

کاشت مو

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

کاشت مو

موهایی پر پشت یکی از عوامل موثر در داشتن ظاهری جوان و زیبا است. با بالا رفتن سن و یا در اثر عوامل ژنتیکی ، افراد دچار ریزش مو می شوند و به همین دلیل به دنبال روش هایی برای رشد مجدد موهایشان هستند. کاشت مو یکی از موثر ترین روش های افزایش حجم موها است. این روش سالیان سال در حال انجام است و متقاضیان خاص خود را دارد. در ادامه مقاله با ما باشید.

اگر کم پشت شدن موها و یا کچل شدن شما را آزار می دهد می توانید با روش کاشت مو دوباره ظاهر جوان و اعتماد به نفس خود را باز یابید. ولی در ابتدا با پزشک خود مشورت کنید و توقعات خود را برای بعد از کاشت مو بیان کنید.

کاشت مو

کاشت مو

کاشت مو به چه صورت انجام می گیرد؟

انواع مختلفی از جراحی برای کاشت مو وجود دارد. با انتقال موها از مناطق دیگر سر به جاهایی که تراکم موی کم تری دارد، می توان حجم موها را متناسب کرد و افزایش داد. البته تکنیک های مورد استفاده برای کاشت مو در سال های اخیر تغییر زیادی کرده است.

این جراحی در مطب پزشک انجام می گیرد. در ابتدا جراح به تمییز کردن سر می پردازد و داروهایی برای بی حس کردن سر تزریق می شود. پزشک یکی از این دو روش را برای کاشت مو به کار می برد: جراحی نوار فولیکولی یا جراحی استخراج فولیکول.

جراحی نوار فولیکول

جراح در روش جراحی نوار فولیکولی، 6 تا 10 اینچ از پوست پشت سر را بر می دارد. ناحیه برش خورده را با بخیه می بندد. این نواحی برش خورده با رشد موهای اطراف در آینده پوشانیده می شود. سپس تیم جراحی نواری که گرفته شده است را به 500 تا 2000 گرافت کوچک تقسیم می کند. این گرافت ها هر کدام یک دانه مو و یا چند دانه مو دارند. تعداد و نوع گرافت بستگی به نوع مو، کیفیت مو، رنگ مو و سایز ناحیه گرفته شده دارد.

دکتر علی اکبر عطایی ‎فوق تخصص جراحى پلاستيك و زيبايي با بهره گیری از بروز ترین تکنیک ها به انجام انواع جراحی های پلاستیک می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره های 02188773358 و 02188889004 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

جراحی استخراج فولیکول

اما در روش جراحی استخراج فولیکولی پشت سر را با تیغ اصلاح می کنند. سپس فولیکول های مو به صورت دانه ای از ناحیه گرفته می شوند. ناحیه ای که فولیکول ها استخراج شده اند، زخم های کوچکی دارند. موهایی که بلند می شوند این زخم های کوچک را می پوشانند و به مرور این زخم ها بهبود می یابند.

تنها تکنیک گرفتن گرافت در این دو روش با یکدیگر متفاوت است و بعد از آن روند کاشت مو یکسان است. بعد از اینکه گرافت ها آماده شد، ناحیه ای که مو به آن ناحیه انتقال می یابد، بی حس می شود و سوراخ های کوچکی در این ناحیه ایجاد می گردد. این سوراخ ها با سوزن و یا ابزار مخصوصی ایجاد می شوند. سپس با حوصله و  به آرامی گرافت ها در سوراخ ها جاگذاری می شوند.

بر اساس سایز مورد نیاز برای کاشت مو، فرایند کاشت مو حدوداً 4 تا 8 ساعت زمان می برد. شاید نیاز باشد که در آینده کاشت مو دوباره انجام گیرد.

مراقبت های بعد از کاشت مو

بعد از جراحی پوست سر بسیار حساس است و نیاز است تا برای چند روز اول داروهای مسکن مصرف شود. پوست سر حداقل برای یک تا دو روز با بانداژ پوشیده می شود. در صورت تشخیص پزشک برای بیمار آنتی بیوتیک و داروهای ضد التهابی تجویز می شود. بیشتر افراد 2 تا 5 روز بعد ازکاشت مو می توانند به محل کار خود باز گردند.

منبع : https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/hair-loss/men-hair-loss-17/hair-transplants

پاسخ

دو × 2 =

تماس با پزشک