دکتر علی اکبر عطایی / جراحی بینی / چسب زدن به بینی بعد از عمل
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

چسب زدن به بینی بعد از عمل

چسب زدن به بینی بعد از عمل

قبل از آن که در خصوص نحوه صحیح چسب زدن به بینی بعد از عمل صحبت کنیم درباره مقوله مهم تامپون بینی نکاتی را بیان خواهیم کرد.

چسب زدن به بینی بعد از عملچسب زدن به بینی بعد از عمل

علت قرار دادن تامپون بینی

در برخی از مراکز جراحی برای ایجاد بحث تبلیغاتی ، بیان می کنند که از تامپون بعد از جراحی بینی استفاده نمی شود. دکتر علی اکبر عطایی جراح بینی در خصوص علت استفاده از تامپون بعد از عمل بینی در ادامه این گونه توضیح می دهند.

تامپون بینی در واقع پانسمان داخل بینی است که به دلیل برش هایی که داخل بینی در هر نوع از جراحی بینی زده شده است و بخیه زده شده اند، بروی این بخیه ها قرار می گیرد تا سریع تر درمان شوند.

علت قرار گیری این تامپون ها دقیقا همانند پانسمان کردن زخم ها در سایر جراحی ها می باشد. ولی در بینی این پانسمان در بینی به صورت تامپون قرار داده می شود و هیچ گونه عارضه و نگرانی برای بیمار ندارد.

فیلم نحوه صحیح چسب زدن به بینی 

دکتر علی اکبر عطایی جراح بینی در خصوص این اقدام بعد از جراحی بینی، این نکته را بیان می کنند که تامپون باید بخشی از جراحی بینی باشد . زیرا عدم استفاده از تامپون بعد از جراحی بینی، همانند باز گذاشتن محل جراحی می ماند.

چسب بینی بعد از عمل بینی

بعد از برداشتن تامپون و گچ بینی، در اولین قدم، جراح به بینی چسب می زند. نقش اصلی چسب بینی کاهش ورم بعد از جراحی و سرعت دادن به جذب ورم می باشد. ولی در شکل دهی بینی تاثیر چندانی ندارد. بنابراین باید افراد بعد از جراحی بینی همانطور که جراح ، نحوه چسب زدن را با توجه به شرایط فرد آموزش می دهد ، تا مدت طولانی بعد از جراحی بینی چسب زدن را انجام دهند.

در کنار آموزش چسب زدن به بینی، جراح بینی خوب، نحوه ماساژ دادن به بینی را آموزش می دهد.

مهمترین نکته این است که باید به مرور زمان شاهد کاهش تورم بینی بعد از جراحی بود. در صورت عدم مشاهده این نتیجه به جراح بینی مراجعه شود.

تا چه مدت بعد از جراحی بینی باید چسب زد؟

مدت زمان چسب زدن به بینی در افراد مختلف بنا به جراحی و شرایط فرد متفاوت است. در برخی از افراد بعد از گذشت دو هفته از جراحی نیازی به چسب زدن به بینی نمی باشد ولی در برخی دیگر نیاز است تا چهار ماه بعد از عمل نیز استفاده از چسب را ادامه دهند تا تورم بینی کم شود.

این مدت زمان با توجه به نوع پوست افراد و نوع واکنش بدن افراد به جراحی بینی مشخص می شود.

در برخی از افراد استفاده بلند مدت از چسب باعث ایجاد التهاب و تورم در ناحیه چسب زده می شود و قرمزی را به دنبال دارد و نقش چسب در این افراد نه تنها درمانی نیست بلکه باعث بروز عوارضی می شود و در نتیجه جراحی بینی اختلال ایجاد می کند.

در بعضی افراد از چسب برای فرم دهی به بینی استفاده می شود تا بتوان فرم بینی را در قالبی مشخص نگه داشت تا ورم بینی جذب شده و بینی به فرم نهایی خود نزدیک شود.

بنابراین چسب زدن به بینی از دو هفته الی چهار ماه ممکن است نیاز باشد تا انجام شود.

ماساژ هایی برای بینی نیاز است تا آموزش دیده و انجام شود. هر جراح بینی با توجه به نیاز بیمار برنامه های درمانی خاص خود و آن را به بیمار ارائه می دهد. پس در خصوص این نوع از درمان ها و ماساژ های بعد از عمل بینی، با جراح بینی خود مشورت نمایید.

علت بیان این نکته این است که جراح بینی، قطعا به دنبال رسیدن نتیجه مطلوب برای بیمار است و توصیه هایی که بیان می شود، به منظور داشتن نتیجه ای رضایت بخش برای بیمار و جراح است.

نحوه صحیح چسب زدن بسیار مهم است. این که چسب چگونه زده شود را از جراح بینی خوب در تهران پرسیده و راهنمایی های لازم را در این خصوص دریافت نمایید.

اگر آموزش های لازم را دیده اید، دقیقا طبق آن آموزش ها رفتار کرده و بینی را چسب باید زد. در صورتی که نحوه صحیح چسب زدن به بینی را نمی دانید حتما از جراح بینی خود سوال نمایید.

علت چسب زدن زیر بینی

برخی از افراد بر این باروند که چسب زیر بینی به منظور پیشگیری از افتادگی بینی انجام می شود و محکم تر از حالت نرمال و دستور پزشک چسب را می بندند و این سبک از چسب زدن به زیر بینی در افتادگی نوک بینی در آینده پیشگیری می کند.

چسب زدن به بینی بعد از عملدکتر علی اکبر عطایی جراح بینی در تهران، در خصوص این باور این گونه بیان می کنند که ، اشتباه است و این نحو از چسب زدن سبب می شود تا غضروف های پره و نوک بینی که در روز ها و هفته های اول بعد از جراحی بسیار حساس هستند، تغییر شکل  دهند. در مواردی نیز سبب شکستگی غضروف بینی می شود و عوارضی مانند تخریب غضروف بینی را ایجاد می کند.

بعد از برداشتن تامپون و گچ بینی، در اولین قدم، جراح به بینی چسب می زند. نقش اصلی چسب بینی کاهش ورم بعد از جراحی و سرعت دادن به جذب ورم می باشد. ولی در شکل دهی بینی تاثیر چندانی ندارد.دکتر علی اکبر عطایی “جراح بینی در تهران” در خصوص نحوه صحیحی چسب زدن به بینی بعد از عمل مواردی را بیان می کنند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به دکتر علی اکبر عطایی با شماره های  02188773358 و 02188889004 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

بنابراین حتما نحوه چسب زدن را با دقت از جراح بینی آموزش دیده و همان گونه چسب بزنید. همچنین تا مدت زمانی که جراح بینی اعلام کرده است ادامه داده شود.

پهنای چسب نیز بسیار مهم است. در روز های اولیه باید پهنا به گونه ای باشد تا استخوان های شکسته شده و ترمیم شده بینی را پوشش دهد.

در مراحل آخر ممکن است فقط بخش پشت بینی نیاز به چسب زدن داشته باشد.

در خصوص این تغییرات و نحوه چسب زدن به بینی در هر مرحله باید زیر نظر جراح بینی و با مشورت انجام شود. در صورت رعایت این نکات بهترین نتیجه از جراحی بینی حاصل می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 2]
دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران
عضو رسمى انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران
رتبه اول بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور
با بیش از 17 سال سابقه جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در تهران

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *