دکتر علی اکبر عطایی / لاغری و پیکر تراشی / بهترین جراح پیکر تراشی در تهران چه کسی است؟
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

بهترین جراح پیکر تراشی در تهران چه کسی است؟

یکی از محبوب ترین جراحی هایی که بسیاری از خانم ها و آقایان دوست دارند به کمک انجام آن داشتن اندام زیبا را تجربه کنند، جراحی پیکر تراشی یا لیپو است. به همین دلیل سوالات متعددی در این رابطه وجود دارند که دکتر علی اکبر عطایی جراح پیکرتراشی در تهران به پاسخ این سوالات پرداخته و هر کدام را به تفکیک توضیح خواهند داد.

پیکر تراشی

یکی از مهم ترین سوالاتی که از سوی افراد مختلف در رابطه با لیپوساکشن و پیکر تراشی پرسیده می شود، این است که آیا محدودیتی برای انجام لیپوماتیک وجود دارد؟
در لیپوساکشن چه میزان چربی از زیر پوست برداشته می شود؟
چه انتظاراتی می توانیم از لیپوساکشن داشته باشیم؟
ایا لیپوساکشن باعث کاهش وزن می شود؟
آیا همه می توانند پیکرتراشی کنند؟

از دیگر سوالات متداول لیپو و پیکرتراشی می توان به موارد زیر هم اشاره کرد:

چه اقداماتی باید بعد از پیکرتراشی و لیپو انجام داد؟
رژیم غذایی بعد از جراحی پیکرتراشی باید چگونه باشد؟
مدت زمانی که نیاز به مرخصی و استراحت چه میزان است؟
نوع فعالیت هایی که می توانید بعد از جراحی انجام دهید به چه صورت است؟

در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات را بیابید. در ادامه می توانید از طریق فایل صوتی زیر، صحبت های دکتر عطایی در این مورد را بشنوید:

پیکر تراشی چیست؟

پیکر تراشی یا لیپو یکی از پر طرفدار ترین جراحی های زیبایی اندام است که امروزه بیش از هر زمان دیگری شاهد افزایش تقاضا برای انجام آن هستیم. طی لیپوساکشن، چربی های اضافی موضعی از بخش های مختلف بدن بیرون کشیده شده و بدین ترتیب فرد به اندام متناسب تر و زیباتری دست پیدا می کند.

لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب است؟

دکتر عطایی، جراح پیکرتراشی در تهران در خصوص پاسخ به این سوال این گونه بیان می کنند که اولین و مهم ترین نکته برای انجام این عمل، سلامت عمومی قلب، ریه و کلیه است. یعنی فردی که از نظر عملکرد این سه عضو مشکل داشته باشد یا مجاز به انجام این جراحی نمی باشد و یا باید قبل از پیکرتراشی و لیپو تمهیداتی توسط جراح و متخصص انجام شود تا با کمترین خطر و ریسک، فرد بتواند این جراحی را انجام دهد.

نکته مهم بعدی در خصوص BMI (شاخص توده بدنی) یا نسبت وزن به قد می باشد. اگر افرادی که خواستار انجام پیکر تراشی و لیپو هستند، دارای BMI بالایی باشند نمی توانند این جراحی را انجام دهند.

به طور کلی شرایطی عمومی برای افراد داوطلب انجام جراحی لیپو وجود دارد که اگر شخصی دارای آن شرایط نباشد، کاندیدای خوبی محسوب نمی شود. به دلیل اهمیت بالایی که این موضوع دارد، باید حتما پیش از انجام جراحی پیکرتراشی تحت معاینه و آژمایش های مختلف قرار بگیرید. مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی جراحی لیپو عبارتند از:

شرایط انجام لیپوساکشن

یک سری شروط در رابطه با انجام این عمل زیبایی وجود دارند که فرد مراجعه کننده و جراح باید پیش از انجام جراحی به آن ها توجه کنند. مهم ترین شرایطی که فرد باید از آن ها برخوردار باشد تا بتواند در سلامت کامل لیپوساکشن انجام دهد، عبارتند از:

سلامت عمومی

در حقیقت اگر فردی دچار مشکلات قلبی باشد و یا سابقه ی بیماری های قلبی را داشته باشد، برای انجام جراحی پیکر تراشی در محدوده ی ریسک قرار می گیرد و باید مراقبت های بیشتری از وی به عمل بیاید. اگر فرد داوطلب انجام لیپوساکشن به هر دلیلی مبتلا به بیماری های قلبی، ریوی و یا کلیوی باشد، باید یا از انجام لیپو صرف نظر کند و یا پیش و پس از عمل پیکر تراشی تحت مراقبت های ویژه ای قرار بگیرد تا بتواند به سلامت این جراحی را پشت سر بگذارد.

شاخص توده بدنی متناسب

نکته ای که باید به آن توجه ویژه ای داشت، شاخص توده بدنی یا BMI فرد است. BMI عبارت است از روش اندازه گیری میزان چربی بدن افراد بر اساس قد و وزن او. اگر شاخص توده بدنی یا BMI فرد خیلی بالا باشد، ریسک انجام لیپوساکشن بالا می رود و نباید از این نکته غافل شد.

توجه کنید که نباید از کنار این مسئله که آیا از شرایط مناسب انجام پیکر تراشی برخوردار هستید یا خیر، به راحتی عبور کنید. خوب است بدانید که پس از مراجعه به جراح پلاستیک و اعلام تمایل برای انجام لیپوساکشن، پزشک شما قطعا شاخص توده بدنی و سلامت عمومی بدن شما را بررسی خواهد کرد.

در بسیاری از موارد، جراح شما را در صورت وجود فاکتور های ریسک جراحی پیکر تراشی از انجام این عمل منع نمی کند. اما شما باید حتما به توصیه های وی در مورد اقدامات پیش از عمل برای رسیدن به شرایط متناسب برای انجام این جراحی توجه ویژه داشته باشید. با این کار می توانید خطر لیپوماتیک را برای خود تا بیشترین حد ممکن پایین آورده و به نحو ویژه و سالمی وضعیت تناسب اندام خود را بهبود ببخشید.

پوست شکم

یکی دیگر از نکات پر اهمیت در مورد جراحی زیبایی لاغری این است که پوست محل انجام لیپوساکشن تا چه اندازه دچار افتادگی شده است. در حقیقت، شل شدن جدار شکم و بروز دیاستاز رکتوز (باز شدن عضلات طولی قدام شکم از هم) می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه ی حاصل از جراحی لیپوساکشن بگذارد.

برای افرادی که پوست محل شکم آن ها دچار افتادگی شده است، بهتر است که عمل دیگری به نام ابدومینوپلاستی را انجام دهند. در این جراحی که به عنوان عمل زیبایی شکم موسوم است، علاوه بر تخلیه چربی، پوست نیز برداشته می شود و اگر دیاستاز یا باز شدگی عضلات رخ داده باشد، این مشکل نیز اصلاح می گردد.

.لیپوابدومینوپلاستی عملی است که در آن از تکنیک های لیپوساکشن و جراحی زیبایی شکم به طور همزمان انجام می شود

لیپوابدومینوپلاستی

عوامل مهم دیگر در جراحی پیکر تراشی

برخی از عوامل دیگر که در انجام پیکرتراشی و لیپو توسط جراح مهم است، عبارتند از :

  • جدار شکمی شل باشد
  • این که میزان افتادگی پوست چه میزان باشد
  • کیفیت پوست در نتیجه جراحی بسیار مهم است
  • دیاستاز رکتوز بروز کرده باشد یعنی عضلات طولی قدام شکمی از یکدیگر جدا شده باشد.
  • افراد ورزشکار و کسانی که دارای رژیم غذایی مناسب هستند، ولی تجمع چربی در ناحیه شکمی دارند نیز بهترین کاندیدای پیکرتراشی هستند.
  • افرادی که افتادگی پوست دارند، می توانند از جراحی زیبایی دیگری به نام ابدومینوپلاستی بهره ببرند که علاوه بر این که تخلیه چربی، پوست اضافی برداشته می شود.
  • در صورتی که دیاستاز و جداشدگی عضلات اتفاق افتاده باشد، اصلاح این عارضه نیز توسط جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی امکان پذیر است.

نتیجه جراحی پیکرتراشی

انتظاراتی که می توان از نتیجه پیکر تراشی داشت، یک انتظار واقع بینانه است. به دین معنا که نه پزشک و نه مراجعه کننده، فریب تبلیغات اغوا کننده را نخورند. یعنی باید بدانیم که بدن ما ویژگی هایی دارد که این شرایط را جراح پلاستیک نمی تواند تغییر دهد.

 

بنابراین هر پزشکی در صورتی که در خصوص نتیجه جراحی تضمین کامل می دهد، این بیان اصلا صحیح نیست و بیمار باید شک و تردید به این صحبت ها داشته و نگاه و تصمیم جدی را به این نوع از جراحی ها داشته باشد.

انتخاب بهترین جراح پیکرتراشی

عبارت هایی که امروزه افراد مختلف در شبکه های اجتماعی و اینترنت به جست و جوی آن می پردازند، تا بتوانند بهترین جراح لیپوساکشن در تهران را پیدا کنند، محدوده ی گسترده ای دارد.

در زمان انتخاب بهترین جراح پیکرتراشی در تهران و یا بهترین کلینیک ممکن است تعدادی نام به بیماران پیشنهاد داده شود، دکتر علی اکبر عطایی در این خصوص توصیه می کنند که حتما در زمان انتخاب به این نکته توجه نمایید که یک جراح فوق تخصص پلاستیک که تبحر و تجربه داشته باشد، هیچ زمانی با انجام تبلیغات اغوا کننده اقدام به پیکرتراشی نمی کند. در صورت مشاهده این گونه تبلیغات باید این نکته را متوجه شوید که توسط جراح فوق تخصص پلاستیک خوب این عمل ها انجام نمی شود.

بیمار باید این نکته را بداند که چه انتظاری از جراحی پیکر تراشی باید داشته باشد و میزان و سطح انتظار خود را بیان کنید.

همچنین تمامی صحبت هایی را که جراح پلاستیک در جلسات مشاوره بیان می کند را تحلیل کرده و تمامی سوالات و ابهاماتی که ممکن است به دلیل تبلیغات اشتباه در ذهنتان ایجاد شده است را بیان کرده و تا از بروز عوارض جراحی تا حدود زیادی کاسته شود.

مراجعه به جراح فوق تخصص پلاستیک و گذراندن جلسه ی مشاوره با او سبب می شود تا از عوارض جراحی کاسته شود. با این حال نکته همواره مهم این است که باید از جراحی، نتیجه واقع بینانه را انتظار داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران
عضو رسمى انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران
رتبه اول بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور
با بیش از 17 سال سابقه جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در تهران

برچسب ها:
مقالات مرتبط
بهترین جراح پلاستیک تهران

بهترین جراح پلاستیک تهران

قبل از آن که در خصوص ویژگی های بهترین جراح پلاستیک صحبت نماییم، می خواهیم اطلاعات مهمی در رابطه با وظایف و یا خدماتی که یک...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *