دکتر علی اکبر عطایی / لاغری و پیکر تراشی / ورزش بعد از جراحی زیبایی شکم
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

ورزش بعد از جراحی زیبایی شکم

ورزش بعد از جراحی زیبایی شکم 

آیا بعد از جراحی زیبایی شکم می توان مجددا ورزش کرد؟ این سوالی است که بیشتر آقایان و تعدادی از خانم های علاقه مند به ورزش بعد از جراحی زیبایی شکم و یا همان ابدومینوپلاستی از دکتر عطایی جراح زیبایی شکم می پرسد.

دکتر عطایی توضیحات زیر را در اختیارشان می گذارند تا با خیال راحت به فعالیت های بدنی و ورزش بعد از جراحی زیبایی شکم بپردازند. اما این فعالیت ها باید با توجه به شرایط فرد محدود شده و شدت آن کم و یا زیاد شود.

آیا می توان بعد از جراحی زیبایی شکم ورزش کرد؟

بسیاری از بیمارانی که جراحی زیبایی شکم را انجام داده اند، برای دستیابی به تناسب اندام بهتر و بیشتر، ورزش و فعالیت های بدنی را بعد از ابدومینوپلاستی از سر می گیرند.

دکتر عطایی جراح پلاستیک در ادامه این گونه بیان می کنند، صرف نظر از این که بیماران با تصور بازسازی بدن خود و حتی کاهش وزن این جراحی را انجام داده اند، با این حال ورزش را به عنوان داشتن یک زندگی سالم و حفظ تناسب اندام بعد از جراحی به بیماران خود توصیه می کنند.

چند روز بعد از جراحی زیبایی شکم می توان ورزش را از سر گرفت؟

این مسئله و سوال مهمی است که افراد از جراح زیبایی شکم خوب خود می پرسند که چه زمانی بعد از جراحی می توان به فعالیت های سابق خود و همچنین ورزش بپردازند.

دکتر عطایی یکی از بهترین جراح زیبایی شکم های تهران هستند، توصیه می کنند با این که برخی از افراد قبل از جراحی زیبایی شکم، اگر ورزش خاصی را دنبال می کرده اید، به دلیل آن که ممکن است از سرگیری ورزش و تمرینات بلافاصله بعد از جراحی برای بدن و محل جراحی مضر باشد و نیاز باشد تا بعد از دوره نقاهت این فعالیت ها شروع شود.

بنابراین با این که انجام ورزش بعد از جراحی زیبایی شکم مهم است، ولی باید به بدن خود توجه کرده و با توجه به شرایط فیزیکی فعالیت های بدنی را آغاز کنید. زمان شروع این فعالیت ها در افراد مختلف، متفاوت است. همچنین داشتن برنامه ورزشی قبل از جراحی نیز تاثیر گذار است.

دکتر عطایی در ادامه برخی از فعالیت هایی را که می تواند در حفظ تناسب اندام افرادکمک کننده باشد، با توجه به زمان بعد از جراحی برای افراد توصیه کرده اند که باید در آن شرایط فیزیکی خود را لحاظ کرده و انجام دهید.

بیشتر فعالیت هایی که می توانید انجام دهید از هفته دوم بعد از جراحی زیبایی شکم شروع می شود. زیرا این مدت بدن در حال بازسازی می باشد.

2 هفته بعد از عمل زیبایی شکم

در این مدت با کاهش درد های شکمی، می توان فعالیت هایی مانند پیاده روی در سطوح صاف را شروع نمایید. این کار به بیمار این امکان را می دهد که دوباره شروع به حرکت نماید و در افزایش روند بهبود کمک کننده است.

4 هفته بعد از عمل ابدومینوپلاستی 

افرادی که قبل از جراحی زیبایی شکم، از وزنه در زمان ورزش استفاده می کرده اند، می توانند استفاده از وزنه را از سر بگیرند. ولی باید میزان وزنه را کمتر از سابق انتخاب کرده و در حد توان از وزنه استفاده کنند. حتی توصیه می شود برای این که تورم و التهاب در محل جراحی بروز نکند، از وزن های سبک تر شروع نمایند. با گذشت زمان می توانند، میزان وزنه را افزایش دهد و تعداد بیشتری از وزنه در تمرینات خود استفاده کنند.

6-8 هفته بعد از عمل تامی تاک

زمانی که تمرینات شکمی انجام میشود؛، ممکن است فرد دچار درد و گرفتگی در ناحیه شکم شود. به همین دلیل توصیه می شود که تمرینات مربوط بهاین ناحیه را برای 6 ماه بعد از عمل برنامه ریزی نمایید. با این که در این مدت 90 درصد از عضلات شکم بهبود پیدا کرده است ولی برای آن که بتواند فشار و تمرینات ورزشی سنگین را انجام زمان بیشتری نیاز است.

حتی اگر بیماران بعد از جراحی زیبایی شکم از نظر فیزیکی در وضعیت مطلوبی باشند، جراح زیبایی شکم توصیه می نماید که تمام مراقت های بعد از جراحی زیبایی شکم که شامل زمان بندی ورزش بعد از جراحی زیبایی شکم است را جدی گرفته و انجام دهند تا نتیجه جراحی برایشان مطلوب شود.

ورزش بعد از جراحی زیبایی شکمعوارض ورزش بعد از جراحی زیبایی شکم 

هنگامی که بیمار خیلی زود تر از حد معمول شروع به فعالیت ها و تمرینات ورزشی می نماید، درد های شکمی بروز کرده و باعث می شود تا فرد از این درد ناراحت شود.

آیا بعد از جراحی زیبایی شکم می توان مجددا ورزش کرد؟ این سوالی است که بیشتر آقایان و تعدادی از خانم های علاقه مند به ورزش بعد از جراحی زیبایی شکم و یا همان ابدومینوپلاستی از دکتر عطایی جراح زیبایی شکم می پرسد.جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به دکتر عطایی  فوق تخصص جراحی پلاستیک با شماره های  02188773358 و 02188889004 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

دارو هایی که بعد از جراحی ابدومینوپلاستی تجویز می شود، با توجه به نیاز فرد بعد از جراحی بوده و در صورت انجام فعالیت های خارح از عرف نمی تواند این درد ها را کنترل و درمان نماید. پس باعث ایجاد عدم تعادل شده و برای بیمار بسیار خطرناک است.

تمرینات شدید شکمی باعث ایجاد گرفتگی و درد شده و حتی ممکن است به محل جراحی آسیب وارد نماید.

بهترین زمان ورزش بعد از جراحی زیبایی شکم کی است؟

به محص این که بیمار بداند می تواند با حفظ سلامتی و توجه به بدن خود ، ورزش را شروع کند، آن زمان بهترین زمان ممکن است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 12 میانگین: 2.3]
دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران
عضو رسمى انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران
رتبه اول بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور
با بیش از 17 سال سابقه جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در تهران

برچسب ها:
مقالات مرتبط
بهترین جراح پلاستیک تهران

بهترین جراح پلاستیک تهران

قبل از آن که در خصوص ویژگی های بهترین جراح پلاستیک صحبت نماییم، می خواهیم اطلاعات مهمی در رابطه با وظایف و یا خدماتی که یک...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *