(021) 88889004– 88773358
تهران، ميدان ونک، نرسيده به پل همت، جنب ساختمان خورشيد، ساختمان ١٢٦٦، طبقه چهارم، واحد ١٤
دکتر علی اکبر عطایی / جوانسازی صورت / میزان ماندگاری بوتاکس
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

میزان ماندگاری بوتاکس

میزان ماندگاری بوتاکس

از شایع ترین سوالاتی که از دکتر عطایی فوق تخصص جراح پلاستیک پرسیده می شود، این است که میزان ماندگاری بوتاکس بعد از تزریق چقدر می باشد؟ و بعد از چه مدتی باید مجددا تزریق انجام داد؟

ماندگاری بوتاکس و دلایل آن

در هر فرد و بسته به نوع مارک بوتاکسی که استفاده می شود، میزان ماندگاری متفاوت است. ولی عموما جراح پلاستیک ماندگاری بوتاکس را بین 3 الی 6 ماه به طور متوسط اعلام می کند.

میزان ماندگاری بوتاکس

یعنی بیماری که تا 3 ماه از آخرین تزریق بوتاکس به ناحیه های مختلف صورتش گذشته باشد قابل قبول است و تا 6 ماه هم این روند مطلوب است. اگرچه در برخی از افراد کمتر از 3 ماه و بیشتر از 6 ماه نیز اثرات بوتاکس نیز دیده شده است.

علت عدم مانگاری بوتاکس

در برخی از افراد به دلیل وجود آنتی بادی های که داخل بدنشان در برابر بوتاکس وجود دارد و ضد بوتاکس، آنتی بادی در بدنشان تولید شده است، یا به دلیل تزریق های قبلی و یا حتی به علت این که خود بدن برای مواد دیگر وارد شده به بدن آنتی بادی های ساخته است ، روی بوتاکس هم تاثیرمنفی گذاشته است.

ممکن است بوتاکس بر روی بدنشان تاثیر نگذارد و خیلی سریع تر از بدنشان خارج شود، بنابراین شاید نیاز باشد در وهله ی اول مارک بوتاکس تغییر نماید و در دوره های بعدی از آن استفاده نشود واز مارک های دیگر استفاده شود.

نکته دوم این که در واقع شرایطی ایجاد شود که اصلا این فرد دیگر نتواند از بوتاکس استفاده نماید و از روش های درمانی جایگزین با درجاتی از مزایای روش جدید، روش های دیگر نیز استفاده شود زیرا تزریق بوتاکس در این افراد نیز دیگر تاثیر گذار نیست و ممکن است خطرات زیادی مانند آلرژیک و خطرات سیستماتیک ایجاد نماید.

پس بنابراین این گروه از افراد نباید از بوتاکس استفاده کنند و از روش های جایگزین استفاده نمایند.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

انجام مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس در میزان ماندگاری آن نیز تاثیر گذار است. برخی از مراقبت هایی که دکتر عطایی به عنوان جراح پلاستیک در اختیار بیماران عزیز می گذارند به شرح زیر است:

بعد از تزریق بوتاکس وجود تورم، درد و کبودی در ناحیه تزریق خواهید داشت که می توانید این موارد را با استفاده از کمپرس خنک بدون هیچ گونه فشار و یا ماساژی کمی التیام دهید.  به دین صورت راحتی بیشتری را برای خود فراهم نمایید.

ولی حتما مراقب باشید تا ماساژ در ناحیه تزریق شده ندهید چون سبب می شود که دارو پخش شود و خطرات عارضه ای بوتاکس را به همراه داشته باشد.

از حدود یک سال بعد از آن که تزریق بوتاکس انجام داده اید حتما عضلات و نواحی که تزریق در آن انجام شده است را به صورت خودکار و با کمک از عضلات حرکت دهید یعنی با دست حرکت و ماساژ ندهید.  اگر در چین اخم تزریق داشته اید، به طور مکرر اخم نمایید، ابروها را بالا دهید و چشم ها را ببندید. ولی به هیچ عنوان با دست به این کارها کمک نکنید.

تزریق بوتاکس یکی از روش های جوانسازی صورت است که بسیار در بین خانم ها و آقایان متداول است و نیاز به انجام برخی از اقدامات قبل از تزریق بوتاکس دارد. این اقدامات سبب افزایش میزان ماندگاری بوتاکس  می شوند.  دکتر علی اکبر عطایی ‎فوق تخصص جراحى پلاستيك و زيبايي نیز در این خصوص توضیحاتی را به افراد قبل از تزریق بوتاکس ارائه می دهند تا از میزان عوارض کاسته شود. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره های  02188773358 و 02188889004 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

اگر ناچار به استفاده از مسکن شده اید، فقط از استامینوفن استفاده نمایید. استفاده از دارو هایی مانند پروفن، آسپرین وامثال این موارد توصیه نمی شود.

نکات مهم اخر

 این که حدود چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس، اصلا به صورت دراز کش نباشید.

 حرکات، ورزش و یا فعالیت های که سبب شود میزان گردش خون افزایش پیدا کند انجام داده نشود.

این گردش خون باعث می شود تا بوتاکس در بدن شما پخش شود. بنابراین نتیجه تزریق کاهش پیدا کرده و خطرات سیستماتیک را افزایش می دهد.

از دوش گرفتن به مدت یک روز بعد از تزریق اجتناب شود.

از گرم کردن و ماساژ دادن ناحیه تزریق جدا خودداری شود. می توانید فقط از حوله های خنک برای برطرف کردن کمی از درد وکبودی استفاده نمایید.

در زمان شستشوی صورت تا چند ساعت بعد از تزریق مراقب باشید که به ناحیه فشار وارد نکنید و ماساژ ندهید. فقط بسیار آرام به صورت آب بزنید و بسیار آرام خشک نمایید.

مقالات مرتبط در خصوص تزریق بوتاکس 

تزریق بوتاکس 

اقدامات لازم قبل از تزریق بوتاکس 

بوتاکس چیست

عوارض تزریق بوتاکس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران
عضو رسمى انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران
رتبه اول بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور
با بیش از 17 سال سابقه جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در تهران

مقالات مرتبط
لیفت چانه و گردن

لیفت چانه و گردن

لیفت چانه و گردن داشتن گردنی صاف و برازنده باعث می شود تا چهره و تصویری زیبا برای فرد تداعی شده و برای بهبود ظاهر کلی فرد...

درمان تلانژکتازی پوست

درمان تلانژکتازی پوست

درمان تلانژکتازی پوست برخی از افراد با عارضه  تلانژکتازی به مطب دکتر عطایی فوق تخصص پلاستیک مراجعه می کنند و از داشتن این...

هزینه تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس دیده شده است که در فضای مجازی نیز قیمت و هزینه های بسیار کمی در خصوص تزریق بوتاکس اعلام می شود. دکتر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *