دکتر علی اکبر عطایی / عمل زیبایی سینه / مراقبت های بعد از ماموپلاستی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

مراقبت های بعد از ماموپلاستی

مراقبت های بعد از ماموپلاستی

خانم هایی که دارای سینه های بزرگ هستند و این بزرگی و حجیم بودن سینه ها سبب می شود تا در گردن و پشت احساس درد نمایند، کاندید جراحی ماموپلاستی کاهنده هستند.
سینه های بزرگ می تواند در انجام ورزش و سایر فعالیت ها برای خانم موانعی را ایجاد نماید. همچنین این سینه ها می تواند تاثیر منفی بر روی اعتماد به نفس خانم ها گذاشته و بر فیزیک بدن نیز اثر گذار باشد.

مراقبت های بعد از ماموپلاستیجراحی ماموپلاستی

انجام جراحی ماموپلاستی به خانم هایی که دارای چنین شرایطی هستند، کمک می کند تا شرایط فیزیکی و اجتماعی شان بهبود پیدا کند.
جراح پلاستیک سینه در وهله اول به بررسی سینه ها قبل از جراحی ماموپلاستی می پردازد. برخی از مواردی که قبل از جراحی نیاز است تا جراح سینه بررسی نماید عبارتند از:
– معاینه معمول پستان
– ماموگرافی
– بررسی سابقه پزشکی و جراحی
– آزمایشات ادرار ، خون و آزمایشگاههای دیگر

بعد از جراحی کوچک کردن سینه معمولا فرد می تواند به خانه باز گردد. با این حال ممکن است برای یک الی دو شب نیاز به بستری شدن داشته باشد.

مراحل جراحی ماموپلاستی

قبل از جراحی، ممکن است نیاز باشد تا استفاده از برخی دارو ها ممنوع شود. دارو های ضد انعقادخون، رقیق کننده های خون و مسکن از جمله این داروهاست. که جراح سینه به منظور کاهش ریسک خونریزی در حین و بعد از عمل این مورد را تجویز می نماید.
بهترین جراح زیبایی سینه، در خصوص موارد زیر هم نکاتی را باید قبل از جراحی بیان کند:
کشیدن سیگار ممنوع است. از کشیدن سیگار از چند هفته قبل از جراحی سینه تا چند هفته بعد از آن باید خودداری شود. زیرا کشیدن سیگار ممکن است میزان عوارض بعد از جراحی را در نوک سینه و هاله قهوه ای رنگ اطراف آن، بافت سینه و محل های برش سینه را افزایش می دهد. با این حال استفاده از سایر مواد دارای تنباکو نیز ممنوع است. زیرا باعث افزایش دوره نقاهت و عوارض ماموپلاستی می شود.
جراح سینه، در حین جراحی ماموپلاستی سعی کند تا ظاهر سینه که شامل جای نوک سینه، هاله قهوه ای رنگ اطراف آن، ارتفاع و اندازه سینه را با توجه به سایر اندام ها جراحی و کوچک نماید.
جراح سینه با ایجاد برش در اطراف نوک سینه، جراحی را آغاز می کند. در ادامه با توجه به نیاز بیمار، چربی و پوست اضافی سینه را برمی دارد و سینه ها تغییر اندازه و شکل می دهد.
اگر سینه ها در بخش پایین بزرگتر از سایر بخش هاباشد، نوک سینه و هاله قهوه ای رنگ برداشته می شود و بعد از انجام جراحی های مورد نیاز در جای جدید خود قرار می گیرد. به همین دلیل ممکن است بعد از جراحی این ناحیه بی حسی مشاهده شود.
بعد از جراحی ماموپلاستی، جراح زیبایی سینه و یا پرستار سینه ها را بانداژ می کند. برای خارج کردن خونابه ها و مایع های زیر پوست نیاز است تا یک لوله نازک در محل جراحی قرار گیرد که با خارج شدن این مواد، لوله برداشته می شود. باید این نکته را بدانید که برداشتن لوله باید توسط متخصص و یا پرستار انجام شود.

مراقبت های بعد از ماموپلاستی

مراقبت های بعد از جراحی ماموپلاستی

اکثر افراد بعد از جراحی ماموپلاستی می توانند چند ساعت بعد از جراحی کوچک کردن سینه، به خانه باز گردند به شرطی که عوارضی را بعد از جراحی تجربه نکرده باشند.
قبل از ترک بیمارستان و یا کلینیک، مراقبت هایی را برای بعد از جراحی ماموپلاستی در اختیارتان می گذارند که شامل نحوه مصرف دارو ها و مراقبت های بالینی است. که تمامی این موارد با توجه به درد، جای زخم و کبودی های بعد از جراحی می باشد و برای بهبود این موارد است.
در برخی از افراد به دلیل داشتن سختی در بالا بردن دستان و بازو ها در یک الی دو هفته از جراحی، نیاز دارند تا یک نفر در انجام کار ها و فعالیت های روزانه خود کمک شان کنند.
به مدت چند هفته نباید اشیای سنگین را بلند نمایید . حداقل تا زمانی که جراح زیبایی سینه ، بخیه های سینه را بکشد و به شما اجازه فعالیت های شدید و سنگین را بدهد.

عوارض جراحی ماموپلاستی چیست؟

برخی از افراد ممکن است بعد از جراحی ماموپلاستی عوارضی را داشته باشند. دکتر عطایی جراح زیبای سینه، در ادامه برخی از این عوارض را بیان می کنند:
– زخم های باز یا افزایش زمان بهبود زخم ها
– مایع اضافی در بافت پستان
– سلولیت یا عفونت بافت های سینه
– از دست دادن احساس در نوک سینه ها یا بافت سینه ها
– نامتقارن بودن سینه ها یا نوک سینه ها
– جای زخم برجسته یا ضخیم
– واکنشهای آلرژیک به بیهوشی یا داروهای دیگر

کشیدن سیگار می تواند میزان این عوارض را بعد از جراحی سینه و یا دوره نقاهت را افزایش دهد. بنابراین در صورتی که مراقبت های بعد از جراحی کوچک کردن سینه که توسط جراح زیبایی سینه بیان شده است، رعایت نشود، عوارض بیشتری را مشاهده نمایید.

خانم هایی که دارای سینه های بزرگ هستند و این بزرگی و حجیم بودن سینه ها سبب می شود تا در گردن و پشت احساس درد نمایند، کاندید جراحی ماموپلاستی کاهنده هستند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به دکتر عطایی  فوق تخصص جراحی پلاستیک با شماره های  02188773358 و 02188889004 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

همچنین دکتر عطایی جراح زیبایی سینه در تهران این گونه بیان می کنند که عدم تقارن سینه ها بعد از جراحی ماموپلاستی امری طبیعی است و نمی توان سینه ها را مشابه و هم اندازه هم جراحی کرد. زیرا سینه ها از همان اول نامتقارن است. ولی سعی می شود تا این تقارن حفظ شود. عدم تقارن نیز ممکن است به دلیل تورم های بعد از جراحی باشد.
تمامی نکاتی که توسط جراح زیبایی سینه به بیماران قبل و بعد از جراحی بیان می شود، صرفا به دلیل رسیدن سریع تر به نتیجه مطلوب بعد از جراحی است و بهتر است که رعایت شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 8 میانگین: 2.9]
دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران
عضو رسمى انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران
رتبه اول بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور
با بیش از 17 سال سابقه جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در تهران

مقالات مرتبط
جراحی کوچک کردن سینه

جراحی کوچک کردن سینه

کوچک کردن سینه یک عمل بزرگ و سخت است که باید توسط جراح ماهر و با تجربه انجام شود. که این به چند دلیل بیان می شود.زیرا این...

مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه درهفته اول بعد از عمل  زمان بسیار مهمی است تا فرد به نتیجه مورد نظر برسد. پس با توجه به این...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *