دکتر علی اکبر عطایی / لاغری و پیکر تراشی / مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

بهبودی در همه افراد متفاوت است. بهبودی شما به عوامل مختلفی از جمله سن ، سلامتی و وزن بدن شما بستگی دارد. همچنین به نوع جراحی و میزان جراحی نیز بستگی دارد.

طبیعی است که بخواهید بعد از عمل، به سطح فعالیت قبلی خود برگردید ، اما مهم است که به بدن خود فرصت دهید تا بهبود یابد. ممکن است شما نیاز داشته باشید که چند ساعت پس از عمل در بیمارستان بمانید ، یا ممکن است جراح شما یک شب یا بیشتر در بیمارستان بستری کند  وبه محض ترک کرد بیمارستان است که دوره نقاهت و مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی آغاز می شود.

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

جدول زمانبندی برای بهبود

شما می خواهید یک بازه برای بهبود خود بدانید بنابراین فرصت کافی برای بهبودی دارید و می توانید از جنبه های خاص زندگی نیز استفاده کنید. اطمینان حاصل نمایید که برنامه ریزی های مناسب انجام شده و برای دوره بهبودی کاملا آماده هستید.

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

تا چند روز بعد از عمل نیز خون آبه ها تخلیه می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر به بخش مراقبت های بعد از عمل مراجعه نمایید. همچنین حتما لازم است که قرصهای مخصوص مانند آنتی بیوتیک نیز تجویز شود.

حدود 6 هفته یک گن شکمی خواهید داشت. پوشیدن این گن در جلوگیری از مایعات کمک می کند و از شکم بعد از جراحی نگهداری می کند.

در حالی که دوره ی مینی ابدومینوپلاستی نیز کمتر است ولی باید حداقل تا 6 هفته از انجام فعالیت های شدید و سخت جلوگیری شود. این شامل ورزش های شدید و یا بلند کردن اجسام نیز می شود.

مراقبت های بعدی که باید انجام دهید به شرح زیر است:

  • این مراقبت ها توسط جراح پلاستیک توضیح داده می شود
  • نحوه مراقبت از برشها و تخلیه لوله ها
  • آگاهی کامل از سلامت فیزیکی و بروز عفونت ها
  • ممانعت از انجام هر گونه ورزش و ایجاد فشار بر روی شکم و خط برش ومواردی که نباید انجام داد.
  • زمان معاینه بعدی با جراح پلاستیک
  • چه مدت باید لباس مخصوص نیز پوشیده شود.
  • چه مقدار به استراحت احتیاج است
  • آنچه می توانید بخورید و بیاشامید

نکات ضروری

باید این نکته را بدانید که به همراه یک نفر دیگر به بیمارستان بروید زیرا ممکن است نیاز به بستری شدن باشد و همچنین در روز های اول بعد از جراحی نیز به کمک یک فرد برای انجام کار های شخصی نیاز دارید.

میتوانید بعد از برداشتن لوله های تخلیه که حدود 48 ساعت بعد از ابدومینوپلاستی است حمام بروید. ممکن است به شما توصیه شود که برای مدتی در زمان دوش گرفتن از صندلی استفاده کنید.

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی نیز بسیار مهم است زیرا تاثیر بسیار زیادی در نتیجه جراحی ابدومینوپلاستی دارد .دکتر علی اکبر عطایی ‎فوق تخصص جراحى پلاستيك و زيبايي با بهره گیری از بروز ترین تکنیک ها به انجام انواع جراحی های پلاستیک می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره های  02188773358 و 02188889004 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

به شما داروی آنتی بیوتیک و ضد انعقاد خون نیز ممکن است تجویز شود. همچنین ممکن است دارو هایی برای درمان اسکار داده شود. داروها را طبق تجویز پزشک مرف نمایید. به یاد داشته باشید از دارو های رقیق کننده خون مانند آسپرین قبل و بعد از عمل استفاده ننمایید. مگر آن که پزشک توصیه کرده باشد.

انجام تمامی توصیه های ذکر شده توسط جراح پلاستیک در رسیدن به نتیجه مطلوب بعد از جراحی نیز موثر است. همچنین انتخاب بهترین جراح پلاستیک می تواند در این نتیجه دخیل باشد.

 www.healthline.com/health/tummy-tuck-recovery

برخی از جراحی های پلاستیکی که توسط دکتر عطایی انجام می شود:

ابدومینوپلاستی

لیپوساکشن 

جراحی زیبای ران ها

لیفت سینه 

پروتز سینه 

جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران
عضو رسمى انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران
رتبه اول بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور
با بیش از 17 سال سابقه جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در تهران

مقالات مرتبط
بهترین جراح پلاستیک تهران

بهترین جراح پلاستیک تهران

قبل از آن که در خصوص ویژگی های بهترین جراح پلاستیک صحبت نماییم، می خواهیم اطلاعات مهمی در رابطه با وظایف و یا خدماتی که یک...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *