دکتر علی اکبر عطایی / عمل زیبایی سینه / 9 راه مراقبت بعد از جراحی لیفت سینه
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

9 راه مراقبت بعد از جراحی لیفت سینه

9 راه مراقبت بعد از جراحی لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه ، که از آن به عنوان ماستوپکسی نیز یاد می شود ، روشی است که دکتر عطایی جراح سینه در تهران، انجام می دهد تا سینه ها را طی جراحی بالا کشیده و فرم بدهند.

علت انجام جراحی لیفت سینه چیست؟

گاهی اوقات ، پس از بارداری و شیردهی ، سینه ها سفتی ، فرم و شکل خود را از دست می دهند. این مسئله همچنین می تواند در صورت افزایش سن و کاهش وزن خانم ها نیز اتفاق بیفتد.

دکتر علی اکبر عطایی جراح سینه در تهران،  می تواند سینه ها را با تکنیک های مخصوص و جراحی، سینه ها را بالا کشیده و دوباره تغییر شکل دهد.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینهبعد از هر جراحی نیز مراقبت های آن بسیار مهم و در نتیجه جراحی، تاثیر گذار است. به همین دلیل در ادامه مواردی که برای کوتاه تر شدن دوره نقاهت کمک نماید، نیز بیان می شود تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.

انجام صحیح مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه  باعث می شود تا بهبودی سریع تر و آسان تر شود. پس به تمامی این نکات توجه کرده و مو به مو رعایت نمایید.

9  نکته برای کمک به بهبودی بعد از جراحی لیفت سینه

 • در اکثر موارد ، دکتر عطایی جراح زیبای سینه به بیماران خود دستور می دهد تا سه هفته اول یک سینه بند ورزشی یا سینه بند بدون جک بپوشند. این امر به پستانهای جراحی شده کمک می کند و اجازه می دهد تا پستان به روشی طبیعی به خصوص اگر جراحی ماموپلاستی و یا پروتز سینه  در کنار لیفت سینه  نیز انجام شده باشد، بهبود یابد. بعد از سه هفته ممکن است از سینه بند جک دار استفاده شود.

       برای رسیدن به نتیجه رضایت بخش بیشتر توصیه می شود تا از گن های مخصوص بعد از جراحی لیفت سینه              استفاده شود تا فرم سینه بهبود پیدا کرده و فرم دهی به درستی انجام شود.

 • عمل جراحی لیفت سینه روشی است که نیاز به یک دوره استراحت دو تا سه هفته ای دارد. که در این مدت هیچ گونه بلند کردن سنگینی یا فعالیت شدید نباید انجام شود.

        در صورت عدم نیاز به فعالیتهای روزانه بدنی ، بیمار می تواند حدود یک هفته پس از عمل  به محل کار و یا              فعالیت های روزانه خود بازگردد.

        فعالیت هایی که با شدت بیشتری انجام می شوند مانند ورزش های حرفه ای، تقریباً شش هفته  بعد از جراحی و            دوره نقاهت باید انجام شود.

 به عنوان مثال ، از کشیدن ، فشار آوردن ، بلند کردن سنگین یا هر نوع تمرین دیگری که نیاز به نیرو داشته باشد ، باید اجتناب شود تا اینکه دکتر عطایی بگوید از سرگیری این فعالیت ها بی خطر است.

 • به دنبال جراحی لیفت سینه ، باید از هرگونه وارد کردن فشار اضافه بر سینه خودداری کنید و نباید روی معده خود بخوابید.
 • هنگام استحمام باید مراقب باشید زیرا در زمان جراحی بخیه هایی زده شده است که برای فرم دهی سینه و حفظ موقعیت جدید آن مهم است و نباید تحت فشار بوده و یا آسیب وارد شود.
 • چند روز اول عموماً سخت ترین دوره است. احساس درد و ناراحتی خواهید کرد. حفظ آرامش و اجتناب از حرکات غیر ضروری ، پیاده روی به منظور کاهش لخته شدن خون در محل جراحی بسیار مهم است. به منظور ایجاد فشار کمتر به محل جراحی بهتر است که به حالت نیمه نشسته استراحت کنید.

      حرکت پاها به بالا و پایین مانند فشار دادن به پدال گاز در اتومبیل به حفظ گردش خون قسمت های  پایین بدن کمک        می کند ، جراح لیفت سینه ممکن است داروهایی را برای راحتی بیشتر شما تجویز کند.این دارو باید مطابق تجویز          دکتر مصرف شود.

مراقبت های بعد از لیفت سینه

 

 • در صورتی مواردی مانند ترشح، خونریزی، افزایش کبودی و تورم در حال افزایش است، با جراح زیبایی سینه خود تماس بگیرید.
 • از پوشیدن لباس زیر زنانه به همراه گن مخصوص خودداری کنید. تا زمانی که دکتر عطایی اجازه این کار را به شما دهد.
 • دکتر عطایی جراح سینه در تهران، احتمالا بعد از دو هفته از جراحی لیفت سینه از شما بخواهد که به مطب مراجعه کرده تا بخیه ها را بکشد. با این حال چند ماه زمان می برد که جای بخیه ها و برش های جراحی لیفت سینه از بین برود.

        به همین دلیل دارو ها و کرم هایی را برای کاهش جای زخم تجویز می کنند تا سریع تر بهبود پیدا کنند. اگر فردی          بدزخم هستید، حتما به دکتر عطایی اعلام کنید تا درمان های مخصوصی را انتخاب نماید.

 • به دلیل انجام ماستوپکسی، که فرد بیهوش شده است، ممکن است فرد بعد از جراحی حالت تهوع را تجربه کند. که ممکن است در صورت تشدید این وضعیت، دارو توسط جراح زیبایی سینه تجویز شود.
دکتر علی اکبر عطایی جراح سینه در تهران،  می تواند سینه ها را با تکنیک های مخصوص و جراحی، سینه ها را بالا کشیده و دوباره تغییر شکل دهد. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به دکتر عطایی فوق تخصص جراحی پلاستیک با شماره های  02188773358 و 02188889004 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

بعد از جراحی لیفت سینه

پس از اتمام عمل لیفت سینه ، باند یا پانسمان بر روی محل برش ها و جراحی قرار داده می شود. شما دستورالعمل خاصی را برای درمان و بهبود دریافت خواهید کرد. این دستورالعمل ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه (که در بالا توضیح داده شده است)
 • داروهایی که به منظور بهبور روند درمان و کاهش عفونت ها تجویز می شود(توسط جراح زیبایی سینه)
 • چه زمانی به دکتر عطایی جراح سینه مراجعه مجدد نمایید
  www.talroudnerplasticsurgery.com/breast-plastic-surgery/9-tips-for-breast-lift-recovery/
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 4.2]
دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران
عضو رسمى انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران
رتبه اول بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور
با بیش از 17 سال سابقه جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در تهران

مقالات مرتبط
جراحی کوچک کردن سینه

جراحی کوچک کردن سینه

کوچک کردن سینه یک عمل بزرگ و سخت است که باید توسط جراح ماهر و با تجربه انجام شود. که این به چند دلیل بیان می شود.زیرا این...

مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه درهفته اول بعد از عمل  زمان بسیار مهمی است تا فرد به نتیجه مورد نظر برسد. پس با توجه به این...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *