(021) 88889004– 88773358
تهران، ميدان ونک، نرسيده به پل همت، جنب ساختمان خورشيد، ساختمان ١٢٦٦، طبقه چهارم، واحد ١٤
دکتر علی اکبر عطایی / عمل زیبایی سینه / مراحل جراحی ژنیکوماستی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

مراحل جراحی ژنیکوماستی

مراحل جراحی ژنیکوماستی

ژنیکوماستی

به بزرگی سینه در مردان که حالتی زنانه داشته باشد، ژنیکوماستی گفته می شود که در آقایان باعث کاهش اعتماد به نفس می شود. برای درمان این عارضه صرفا جراحی پیشنهاد می شود. در ادامه در خصوص بزرگی سینه ها و جراحی آن ها نکاتی را بیان خواهیم نمود.

مراحل جراحی ژنیکوماستی

نکات مهم درخصوص ژنیکوماستی

دکتر عطایی در این مورد این گونه بیان می کنند که بعد از آن که از نظر دارو و معاینات بالینی فرد بررسی شد ، بیمار برای برنامه ی جراحی سینه و مشکل زیبایی آماده می شود.
مشکل زیبایی درسینه ها بستگی به شدت و میزان بیماری داشته و ممکن است با یک ساکشن و یا برش اطراف سینه همراه باشد.
نکته ای که باید مد نظر قرارگیرد، این است که زمانی که تخلیه چربی از سینه ها انجام شد، باید تا بین 3 تا 6 هفته، لباس مخصوص (گن) پوشیده شود تا پوست بخیه زده شده درجای خود قرارگیرد. زیرا به دلیل برش در پوست و عضله ها نیاز به نگهداری دارد.
نکته ی دیگری که باید درمورد ژنیکوماستی درنظر گرفت، این است، که هیچ زمانی از داروهای هورمونی به صورت خود درمانی استفاده نکنید. همچنین به درمان های سنتی وصحبت های غیر تخصصی افراد اتکا نکنید. انجام این موارد در برخی از مواقع شرایط را بد تر می کند ومشکلات عدیده ای را برای بیماران ایجاد می کنند. برای درمان ژنیکوماستی به متخصص این کار مراجعه نمایید، معاینه شوید و بعد از آن که معاینه شدید، درصورتی که متخصص جراحی پلاستیک شما را به عنوان کاندید ژنیکوماستی معرفی نمود، برای عمل ژنیکوماستی برنامه ریزی می شود تا نتیجه ی مطلوبی از عمل به دست آید.

مراحل عمل ژنیکوماستی

دکتر عطایی فوق تخصص جراحی پلاستیک در این خصوص توضیح می دهند که :

زمانی که به عنوان کاندید جراحی ژنیکوماستی معرفی شده و برنامه ی عمل برای نیز قرار داده شد، قبل از انجام جراحی باید یک عکس فوتوگرافیک تهیه شود که این عکس قبل از عمل است و عکس ها باید به طور استاندارد و در زاویه های خاص گرفته شود. زیرا درزمان عمل مایعات و داروهایی داخل سینه تزریق می شود که شکل طبیعی سینه فرد را تعیین می نمایند و می توان در این روند از عکس ها استفاده نمود.
در برخی از مواقع در زمان انجام عمل نیازاست تا به شرایط قبل از عمل رجوع شد، که می توان از این عکس ها استفاده نمود پس زوایا ودقیق بودن عکس ها برای جراح پلاستیک مهم است.
بعد از آن که عکس ها و آزمایشات مرتبط ( در مواردی از بیمار سونوگرافی سینه خواسته می شود که صرفا به منظور بررسی سلامت سینه هاست) آماده شد، فرد برای آزمایشات قبل از عمل که آزمایش های خون است ارجاع داده می شود.
بعد از این مرحله برای عمل ژنیکوماستی برنامه ریزی می شود.

برنامه ی عمل ژنیکوماستی

برنامه ی عمل به گفته ی دکتر عطایی به دین صورت است که :

  • این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام میشود.
  • از8 ساعت قبل از عمل هیچ چیزی خورده نشود ومعده کاملا خالی باشد.
  • به بیمارستان و یا کلینیکی که قرار است درآن جراحی انجام شود، مراجعه کرده و بستری شوید.

اقدامات بعد از عمل

بعد از عمل باید لباس مخصوص (گن) پوشیده و مراقبت های معمول بعد از عمل را باید رعایت کرد.

تا چند روز بعد از جراحی ژنیکوماستی ممکن است، کانول در برش هایی که چربی از آن ها خارج شده است به منظر

تخلیه ترشخات قرار داده شود. ممکن است ترشحاتی داشته باشید که جای نگرانی نیست و آن ها باید خارج شود. این ترشحات به تدریج کم سینه ها به تدریج کوچک تر می شود.

نکته ی بسیارمهم این است که قبل و بعد از جراحی از مصرف دخانیات باید به مدت 2 هفته اجتناب شود. چون دخانیات باعث می شود تا التیام پوست دیرتر و سخت تر انجام شود و هم احتمال جمع شدن آب زیر پوست در بخشی از سینه که چربی تخلیه شده وجود داردهمچنین خونابه های تشکیل شود که فرد را اذیت کند و بعد ازجراحی باید با سوزن تخلیه شود.

ژنیکوماستی حالتی از بزرگ بودن سینه ها در مردان می باشد که حالت زنانه به آن ها میدهد و برخلاف ظاهر معمول سینه ها که حالت افتاده و بزرگ ندارند سینه ها کاملا زنانه می شوند و در موارد شدید، آن ها کاملا بزرگ و افتاده می شوند.دکتر علی اکبر عطایی ‎فوق تخصص جراحى پلاستيك و زيبايي با بهره گیری از بروز ترین تکنیک ها به انجام انواع جراحی های پلاستیک می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره های  02188773358 و 02188889004 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.
  • بعد از عمل جراحی کشیدن سیگار سبب می شود تا التیام وجمع شدن پوست کاهش پیدا کند. نبابراین حتما به توصیه هایی جراح پلاستیک در این خصوص ، توجه باید داشت.
  • دارو ها و آنتی بوتیک های تجویزی ، طبق دستور جراح مصرف شود.
  • مسکن ها به میزان کافی استفاده شود.
  • گن را به طور 24 ساعته باید پوشید مگر درشرایطی مانند استحمام، استخر و یا ورزش هایی که اجازه دارید انجام دهید، می توان استفاده نکرد. در غیر این صورت بهتر است که گن به صورت 24 ساعته مورد استفاده قرار گیرد.
  • حرکات بازو و ورزش ها حتما با جراح پلاستیک مطرح شود، زیرا برخی از حرکات ورزشی و فعالیت ها را نباید در چند هفته ی اول انجام داد.

توجه به این موارد می تواند در رسیدن به نتیجه ی مطلوب موثر است.

برخی از جراحی های پلاستیکی که توسط دکتر عطایی انجام می شود:

ابدومینوپلاستی

لیپوساکشن 

جراحی زیبای ران ها

ژنیکوماستی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران
عضو رسمى انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران
رتبه اول بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور
با بیش از 17 سال سابقه جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در تهران

مقالات مرتبط
جراحی کوچک کردن سینه

جراحی کوچک کردن سینه

جراحی کوچک کردن سینه کوچک کردن سینه یک عمل بزرگ و سخت است که باید توسط جراح ماهر و با تجربه انجام شود. که این به چند دلیل...

مراقبت های بعد از ماموپلاستی

مراقبت های بعد از ماموپلاستی

مراقبت های بعد از ماموپلاستی خانم هایی که دارای سینه های بزرگ هستند و این بزرگی و حجیم بودن سینه ها سبب می شود تا در گردن...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *