مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

لیپوساکشن ران

اگر چه لیپوساکشن ران معمولاً با لیپوی شکم همراه است ولی لیپوساکشن ران نیز گزینه ای است که برای پیکر تراشی مد نظر گرفته می شود. سلول های چربی در قسمت های خاصی از بدن تجمع می یابند که این شامل شکم، پهلوها و ران ها می شود. بدیهی است ، این باعث می شود که برخی از بیماران لیپوساکشن ران را انتخاب کنند ، زیرا از بین بردن مقدار مشخصی از چربی می تواند فرم ران های بیمار را بهبود ببخشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد لیپوساکشن ران ، لطفاً تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

چرا لیپوساکشن ران باید انجام دهم؟

لیپوساکشن ران یکی از روش های پیکر تراشی است که در بسیاری از افرادی که برای این جراحی زیبایی کاندید می شوند، مناسب و الزامی است.

چرا لیپوساکشن ران ها انجام می شود؟

بسیاری از خانم ها بیش از حد چربی را بر روی ران خارجی خود دارند. اینها چربی های اضافی نامیده شده اند و می تواند برای خانم ها بسیار ناراحت کننده باشد زیرا در ظاهر آنها و در زمان پوشیدن انواع مختلف لباس تأثیر می گذارد.
در این شرایط غالبا ران ها شبیه به حرف V انگلیسی می شود و باعث می شود تا فرد کوتاه تر و چاق تر به نظر برسد. در برخی از افراد، به دلیل حجم زیاد چربی در ران ها مخصوصا در ران های خارجی، شبیه به عدد 8 می شود.

لیپوساکشن ران

چه مناطقی در لیپوساشکن ران ها تحت تاثیر قرار می گیرد؟

شایع ترین نواحی آن ران های خارجی ، ران های داخلی و اطراف زانو ها است. لیپوساکشن در قسمت جلوی ران نیز انجام می شود.

انجام لیپوساکشن اغلب شامل لیپوساکشن باسن بیرونی نیز می شود. دکتر علی اکبر عطایی طی جراحی لیپوساکشن ران ها، چربی های اضافی باسن را استخراج می کند.

چه مواردی باید قبل از لیپوساکشن ران ها مورد توجه قرار گیرد؟

به دلیل افزایش حجم چربی ران ها ممکن است پوست به سلولیت مبتلا شود. در برخی از موارد بعد از لیپوی ران ها این عارضه بهبود پیدا می کند ولی در صورتی که درمان نشود، دکتر علی اکبر عطایی از سایر روش های درمانی مانند لیزرتراپی استفاده می کند.
تفاوت اصلی نحوه انجام لیپوساکشن در میزان چربی و محل قرارگیری آن است. بعضی اوقات ، فقط یک برآمدگی کوچک است. در موارد دیگر ، چربی می تواند بسیار بزرگ و گسترده باشد. به عنوان مثال ، برخی از بیماران بطور جداگانه در رانهای خارجی حجم های چربی زیادی وجود دارد. طبیعتاً ، این می تواند بر نوع درمانی که دکتر علی اکبر عطایی توصیه می کند ، تأثیر بگذارد.

عوارض لیپوساکشن ران چیست؟

پوست روی ران های داخلی بسیار نازک است. بنابراین ، جراح و بیمار باید مراقب باشند که در این زمینه بیش از حد لیپوساکشن را انجام ندهند .

آیا می توان ران ها را تا اخرین حد ممکن لیپو کرد؟

این یکی از سوالاتی است که از دکترعلی اکبر عطایی جراح لیپوساکشن پرسیده می شود. بسیاری از بیماران از ایجاد ساییدگی چربی در ران های داخلی ، خصوصاً هنگام راه رفتن یا دویدن ، بیزار هستند. لیپوساکشن در واقع به طرز چشمگیری این مسئله را بهبود می بخشد ، اما هرگز نمی توان تضمین کرد که پاهای آنها به همین برخورد نکند، زیرا بعضی اوقات ماهیچه دارای شکل مورب است. این بدان معنی است که دو طرف ران ها همیشه قابل لمس هستند.

مزایای لیپوساکشن ران

زمان بهبودی لیپوساکشن ران چقدر است؟

تعیین زمان ریکاوری دقیق بعد از لیپوساکشن ران امکان پذیر نیست ، زیرا هر بیمار سرعت بهبودی خود را دارد. با این حال بیماران باید در نظر داشته باشند که ممکن است بیش از حد عادی برای دوره نقاهت در نظر داشته باشند.

بیماران باید به مدت تقریبی دو روز از دوش داغ دوری کنند و دو هفته بدون وقفه گن مخصوص بپوشند. بعد از دو هفته اولیه ، بیماران باید دو هفته دیگر گن را ادامه دهند. دستورالعمل های دقیق در خصوص نحوه پوشیدن گن مخصوص توسط جراح فوق نخصص پلاستیک بیان خواهد شد.

لیپوساکشن ران داخلی چیست؟

لیپوساکشن در ران داخلی می تواند باعث بهبود فرم کلی ران ها شود. جراحی لیپوساکشن ران داخلی نیز می تواند مشکلاتی از قبیل ساییدگی ران ها به یکدیگر را از بین ببرد. در طی این روش ، جراح اغلب زانوهای داخلی را نیز معالجه می کند. این برای حفظ تقارن پاها مناسب است.

لیپوساکشن ران بیرونی چیست؟

لیپوساکشن انجام شده بر روی ران های خارجی می تواند زیبایی خاصی را بر روی ران ها ایجاد کند. سلولهای چربی اضافی در رانهای خارجی توسط عوامل زیادی ایجاد می شوند. که این عوامل شامل ژنتیک ، چاقی طولانی مدت و اضافه وزن است. اگر بیمار نتواند از طریق رژیم غذایی و ورزش چربی های این ناحیه را از بین ببرد ، لیپوساکشن ران بیرونی اغلب گزینه ای مناسب برای درمان به شمار می رود.

جراحی لیپوساکشن ران

چه موقع بعد از لیپوساکشن ران می توانم دویدن را از سر بگیرم؟

با این که بیماران برای بهبودی خود باید مدتی را استراحت کنند ، اما اکثر افراد تنها دو هفته بعد از عمل نیاز به استراحت دارند. با این حال ، قبل از سرگیری فعالیت های عادی خود ، همیشه با جراح زیبایی خود صحبت کنید تا همه چیز روشن شود.

آیا عضلات در لیپوساکشن ران ها نقش دارد؟

برخی بیماران دارای پاهای بسیار عضلانی هستند و غالباً عضلات جلوی ران مشاهده می کند. جراح نحوه لیپوساکشن و میزان آن را برای بیمار توضیح خواهد داد.

آیا چربی ران ژنتیکی است؟

بله ، ران ها اغلب جایی است که دارای حجم بسیار زیادی از چربی است و گاهی اوقات افراد زیادی را در همان خانواده پیدا می کنند که مشکلات مشابهی دارند و این عارضه ژنتیکی محسوب می شود. زیرا بدن برخی از افراد گرایش زیادی به افزایش حجم چربی در ران ها دارند.

آیا باید همزمان ران ها و مچ پا ها را انجام دهم؟

گاهی اوقات، لیپوساکشن ساق و مچ پا به همراه ران انجام می شود. این همیشه ضروری نیست و به فرم ران بیمار بستگی دارد.

هزینه لیپوساکشن ران چقدر است؟

مانند اکثر جراحی های زیبایی ، هزینه لیپوساکشن ران از بیمار تا بیمار متفاوت است. این به دلیل هزینه عمل می تواند به میزان چربی که باید از بین برود ، تجربه کلی جراح و پیچیدگی روند کلی جراحی نیز تاثیر گذار است.

سخن آخر

برای اطمینان از نحوه انجام لیپوساکشن ران ، عوارض و مزایای آن همیشه توصیه می شود به بهترین جراح لیپوساکشن در تهران مراجعه نمایید. در این جلسات می توانید در خصوص هزینه و بسیاری از موارد دیگر صحبت نمایید.

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران
عضو رسمى انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران
رتبه اول بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور
با بیش از 17 سال سابقه جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در تهران

برچسب ها:
مقالات مرتبط
عوارض بعد از جراحی زیبایی

عوارض بعد از جراحی زیبایی

تمامی دارو ها، اقدامات و عمل جراحی دارای عوارض می باشند که بسیاری از آن ها اجتناب ناپذیرهستند ولی در کل منافع بر عوارض...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. قاسم قلیخانی

  باسلام مطالب خیلی مفید بود آقای دکتر شما درکدام بیمارستان عمل جراحی لیپوساکشن انجام میدهید وایا بابیمه نیروهای مسلح قرارداد دارید یانه

  پاسخ
  • دکتر علی اکبر عطایی

   سلام محل جراحی را دایرکت بپرسید. در رابطه با هزینه هم باید بگیم که هیچ گونه از جراحی های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرن

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *