مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

لیپوساکشن بازو‌ها

بازو‌ها از تاثیر گذارترین اعضای بدن در تناسب اندام هستند. افراد زیادی با انجام تمرینات ورزشی هنوز دارای چربی اضافی در بازو های خود هستند. متاسفانه بازو ها از نظر ژنتیکی به عنوان منبع جمع آوری چربی ها شناخته شده اند و رژیم و ورزش های سخت در اکثر موارد نمی تواند لایه های چربی را به طور کامل از بین ببرد. علاوه بر ژنتیک عواملی مانند سن و جنسیت نیز در این اتفاق اثر گذار هستند. لیپوساکشن بازوها روشی برای حذف لایه‌های چربی از بازو است.

در لیپوساکشن بازوها چربی های اضافی توسط کانول ها استخراج می شود با این حال ممکن است فرد بعد از این جراحی ، نیاز به انجام جراحی زیبایی بازو به منظور برداشتن بافت اضافی پوست و چربی باقیمانده باشند.دکتر علی اکبر عطایی در خصوص لیپوساکشن بازو به عنوان روشی به منظور اصلاح فرم بازو می پردازد.

لیپوساکشن چربی های موضعی در بازو را از بین برده و باعث تناسب در این عضو می شود. یکی از موضوعات مهم در رابطه با این جراحی قیمت آن است. با توجه به شرایط افراد قیمت جراحی لیپوساکشن بازو متقاوت خواهد بود.  پارامترهای مختلفی در هزینه های این جراحی موثر است که در ادامه به توضیحاتی درباره ی این مسئله می پردازیم.

کاندید لیپوساکشن بازو چه افرادی هستند؟

لیپوساکشن یک روش حذف چربی ازبدن است که طرفداران بسیاری دارد. البته باید توجه داشت که این روش جایگزین مناسبی برای ورزش و رژیم غذایی نیست.این روش برای افرادی مناسب است که با وجود تلاش های فراوانی که برای کاهش حجم بازو‌های خود داشته اند به رضایت نرسیدند. لیپوساکشن با وجود آن که روش ساده ای برای حذف چربی ها است، اما نمی توان روی آن به عنوان روش صد در صدی حساب کرد. دوره ی نقاهت این جراحی بسیار کوتاه می باشد.

لیپوساکشن-بازو


به همین دلیل همه افراد کاندید این روش جراحی نخواهند بود. بنابراین نیاز به مشاوره قبل از جراحی لیپوساکشن بازو دارند.
لیپوساکشن بازوها بر روی تمامی خانم ها و آقایانی که از نظر سلامت جسمی در وضعیت مطلوبی هستند، انجام می شود. مخصوصا در افرادی که دارای حجم زیاد چربی در این ناحیه هستند. که البته بعد از تایید جراح این اقدام صورت می گیرد.
در این جراحی هر دو بازو مورد بررسی قرار می گیرد . فقط در بازو و تا آرنج این جراحی انجام می شود.
در افرادی که با دلیل کاهش وزن نیز دارای بافت و پوست اضافی در بازو ها هستند و یا بعد از جراحی، به دلیل حذف چربی، پوست اضافی در این ناحیه دارند، باید تحت جراحی زیبایی بازو قرار گرفته و این موارد توسط جراح اصلاح شود.
با این حال بهترین جراح لیپوساکشن در تهران همواره حذف بهینه چربی از بازو ها را در نظر دارد. زیرا میزان کمی چربی بروی بازو ها امری طبیعی است و نباید به طور کامل از برداشته شود.

نحوه انجام جراحی لیپوساکشن بازوها

دکتر علی اکبر عطایی در پاسخ به افرادی که تصمیم به انجام این جراحی گرفته اند، بیان می کنند که لیپوساکشن بازوها روش جایگزین ورزش و رژیم غذایی نیست.
این برای افرادی مناسب است که با تلاش های فراوانی که برای کاهش حجم بازو های خود داشته اند، نتوانسته اند به نتیجه رضایت بخشی برسند.
به همین دلیل همه افراد کاندید این روش جراحی نخواهند بود. بنابراین نیاز به مشاوره قبل از جراحی لیپوساکشن بازو دارند.
لیپوساکشن بازوها بر روی تمامی خانم ها و آقایانی که از نظر سلامت جسمی در وضعیت مطلوبی هستند، انجام می شود. مخصوصا در افرادی که دارای حجم زیاد چربی در این ناحیه هستند. که البته بعد از تایید جراح این اقدام صورت می گیرد.
در این جراحی هر دو بازو مورد بررسی قرار می گیرد . فقط در بازو و تا آرنج این جراحی انجام می شود.
در افرادی که با دلیل کاهش وزن نیز دارای بافت و پوست اضافی در بازو ها هستند و یا بعد از جراحی، به دلیل حذف چربی، پوست اضافی در این ناحیه دارند، باید تحت جراحی زیبایی بازو قرار گرفته و این موارد توسط جراح اصلاح شود.
با این حال بهترین جراح لیپوساکشن در تهران همواره حذف بهینه چربی از بازو ها را در نظر دارد. زیرا میزان کمی چربی بروی بازو ها امری طبیعی است و نباید به طور کامل از برداشته شود.

جراحی-لیپوساکشن-بازو

در ابتدا جراح لیپوساکن در تهران، بیمار را برای جراحی آماده می کند. لیپوساکشن بازو با بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام می شود که با توجه به شرایط بیمار انتخاب می شود. سپس چندین برش کوچک برای عبور کانول ها بر روی مناطق مختلف بازو زده می شود و چربی بعد از تبدیل شدن به مایع توسط دستگاه مکش شده و خارج می شود.
این برش ها بسیار کوچک و کم است و به مرور زمان از بین می رود. ولی در افرادی که نیاز به جراحی زیبایی بازو هستند، نیز برشی زیر بازو زده می شود که بعد از گذشت حداکثر یک سال محل برش و جراحی محو می شود و در دیدرس نمی باشد.
در برخی از افراد لیپوساشکن بازو با لیپوساکشن پشت کمر و نیمه فوقانی بالای بدن همزمان انجام می شود که موجب تناسب اندام می شود.

مراقبت های بعد از لیپوساکشن بازوها

  • پس از انجام عمل لیپوساکشن بازوها ، کبودی امری طبیعی است و به مرور زمان درمان می شود.
  • پوشیدن لباس های مخصوص مانند گن بعد از جراحی به منظور کاهش تورم و کبودی بسیار کمک کننده است. همچنین باعث می شود تا فرم جدید بازو حفظ شود.
  • گن مخصوص با مدت دو هفته و به طور 24 ساعته باید پوشیده شود.
  • به راحتی بعد از جراحی می توان به محل کار و فعالیت خود بازگشت .
  • از انجام فعالیت های سنگین به مدت 2 هفته باید خودداری کرد.
  • دارو های مسکن و آنتی بیوتیک توسط جراح تجویز می شود که دارو های مسکن در صورت نیاز مصرف شود.
  • نتیجه جراحی بعد از گذشت یک الی دو ماه از جراحی در افراد قابل مشاهده می باشد.

هزینه لیپوساکشن بازوها

براورد هزینه جراحی لیپوساکشن بازوها بعد از بررسی برخی از موارد توسط جراح لیپوساکشن در تهران و همچنین سایر موارد نیز به دست می اید و قابل پیش بینی نیست.

برخی از مواردی که در هزینه تاثیر گذار است عبارتند از:

– آزمایشگاههای قبل از عمل

– خرید گن مخصوص

– هزینه محل جراحی

– دستمزد جراح

– دارو های بعد از جراحی

– میزان جراحی مورد نیاز

– هزینه لیپوساکشن بازو

– هزینه بستری در مرکز جراحی یا بیمارستان

سخن آخر

انجام جراحی لیپوساکشن بازوها برای افرادی توصیه می شود که دارای حجم زیاد چربی در این ناحیه بوده و بعد از انجام ورزش و داشتن رزیم غذایی به نتیجه مطلوب نرسیده اند. دکتر علی اکبر عطایی این نکته را بیان می کنند که به بهترین جراح لیپوساکشن بازو در تهران مراجعه نمایید تا بهترین نتیجه را به دست آورید.

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران
عضو رسمى انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران
رتبه اول بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور
با بیش از 17 سال سابقه جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در تهران

برچسب ها:
مقالات مرتبط
عوارض بعد از جراحی زیبایی

عوارض بعد از جراحی زیبایی

تمامی دارو ها، اقدامات و عمل جراحی دارای عوارض می باشند که بسیاری از آن ها اجتناب ناپذیرهستند ولی در کل منافع بر عوارض...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *