(021) 88889004– 88773358
تهران، ميدان ونک، نرسيده به پل همت، جنب ساختمان خورشيد، ساختمان ١٢٦٦، طبقه چهارم، واحد ١٤
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

لیفت چانه و گردن

لیفت چانه و گردن

داشتن گردنی صاف و برازنده باعث می شود تا چهره و تصویری زیبا برای فرد تداعی شده و برای بهبود ظاهر کلی فرد بسیار مفید است.
یکی از روش هایی که امروزه به منظور جوانسازی گردن مورد استفاده قرار می گیرد، جراحی زیبایی گردن و اطراف آن است. لیفت گردن و چانه را می توان در هر سنی انجام داد تا زیبایی را به گردن و صورت باز گرداند و یا صد چندان کرد.
برای دریافت اطلاعات بیشتر با دکتر علی اکبر عطایی همراه بوده تا در خصوص این روش جوانسازی صورت و گردن بیشتر بدانید.

لیفت چانه و گردن

جراحی لیفت گردن چیست؟

بعد از این جراحی ظاهری صاف تر، نرم تر و محکم تر برای گردن و چانه ایجاد می شود. این جراحی را جراح پلاستیک می تواند بدون ایجاد کوچک ترین تغییرات در صورت انجام داد. جراحی لیفت چانه و گردن به منظور براشتن چین و چروک هایی که در این ناحیه ایجاد شده است، انجام می شود.

از جمله مهم ترین مزایای این جراحی جوانسازی صورت است. که می تواند سالها فرد را جوانتر نماید. جراحی لیفت چانه و گردن را می توان در افردی که کاهش وزن و چربی داشته اند انجام داد.
لیفت گردن می تواند باعث ایجاد توازن در صورت نیز شود.

راه های لیفت گردن

برای انجام لیفت چانه و گردن صرفا از یک روش جراحی استفاده نمی شود. بلکه با توجه به میزان و نوع جراحی در هر فرد نیز روش جراحی زیبایی گردن و چانه متفاوت خواهد بود. در افرادی که افتادگی پوست چانه دارند، ممکن است از یک یا چند روش جراحی زیبایی استفاده شود. به همین دلیل دکتر علی اکبر عطایی در خصوص این موضوع بیان می کنند که با توجه به نیاز بیمار، روش جراحی انتخاب می شود.

در ادامه تعدادی از این روش ها را بیان خواهیم کرد.

لیپوساکشن گردن

آیا احساس می کنید که برخلاف داشتن وزنی متعادل دارای چانه و گردنی چاق و بزرگ هستید؟

لیپوساکشن گردن می تواند برای برطرف کردن این عارضه توصیه شده و توسط جراح پلاستیک انجام شود.
لیپوساکشن چربی اضافی را از بین می برد، اما نمی تواند به طور قابل توجهی جوانسازی را در این ناحیه انجام دهد. بیمارانی که به طور معمول لیپوساکشن گردن و چانه انجام می دهند جوان بوده و بین 20 سالگی تا اوایل دهه 50 سن دارند. زیرا بیماران جوان تر به طور معمول دارای خاصیت ارتجاعی پوست هستند ، زیرا لازم است بعد از جراحی پوست نرم و منقبض شود. بنابراین بعد از این لیپوساکشن گردن و چانه نیازی به جراحی دیگری ندارند.

برای اکثر بیماران ، لیپوساکشن گردن روشی نسبتاً سریع است و بسیاری از اوقات با استفاده از بی حسی موضعی می توان آن را انجام داد. جراح زیبایی از طریق 1 یا 2 برش کوچک ، زیر پوست یا پشت گوش جراحی را شروع می کند.
سپس یک کانال کوچک لیپوساکشن را وارد کرده و چربی اضافی آن را خارج کرده و یک ظاهر طبیعی را به چانه و گردن می دهد.

به دنبال این روش ، بیماران بطور معمول حدود 3 یا 4 روز یک گردن بند مخصوص خود را می پوشد . بعد از یک هفته در صورت استفاده از نخ های بخیه غیر جذبی، این ها کشیده می شود.
همچنین بعد از دو هفته از جراحی لیفت گردن و چانه می تواند به انجام فعالیت های روزانه خود به طور کامل بپردازد.
بروز تورم و کبودی بعد از این جراحی زیبایی نیمه تهاجمی امری طبیعی است و بعد از گذشت حداکثر 14 روز از عمل برطرف می شود.

نتیجه لیپوساکشن گردن

ظاهر قرینگی صورت و پر بودن زیر چانه را به همراه دارد.

باعث بهبود خط فک صورت به منظور زاویه سازی و ایجاد تعادل در صورت می شود.

بیمارانی که پوست خوبی دارند بهترین نتیجه را می گیرند.

برای بهبود هر چه بهتر ظاهر صورت می توان در کنار لیفت گردن، جراحی هایی دیگری مانند پروتز چانه و جراحی زیبایی بینی کرد.

نتیجه لیپوساکشن گردن در صورتی که بیمار وزن ثابتی داشته باشد، دائمی است.

جراحی لیفت گردن

در این روش جراحی ، پوست شل روی گردن را برداشته و ظاهر گردن را بهبود می بخشند. در حین جراحی لیفت گردن ، جراح لیفت گردن ممکن است هر یک از روش های cervicoplasty (برای از بین بردن پوست اضافی) یا platysmaplasty (برای سفت کردن عضلات شل گردن) را انجام دهد. که ممکن است یکی یا هر دو روش برای ایجاد ظاهری جوانتر، صاف تر و محمک تر بر روی گردن انجام شود.

نحوه جراحی لیفت گردن

عمل لیفت گردن معمولا با بیهوشی عمومی یا تزریق آرام بخش وریدی انجام می شود. جراح لیفت گردن به منظور شروع این جراحی در پشت گوش یک برش کوچک و بسته به نیاز بیمار ممکن است در زیر چانه نیز برشی ایجاد کند. از طریق این برش ها لیفت پوست و یا عضلات انجام می شود و پوست اضافی برداشته می شود و جوانسازی انجام می شود.
بعد از گذشت دو هفته از جراحی می تواند به انجام فعالیت های روزانه خود باز گردید. مدت زمان دوره نقاهت به میزان جراحی و فرد بستگی دارد.
تا چند هفته بعد از جراحی تورم و کبودی و سفتی وجود دارد که طبیعی است و به مرور زمان از بین می رود.
جراح لیفت گردن به منظور رسیدن به نتیجه بهتر مراقبت هایی را بیان می کند که باید مورد توجه قرار گرفته و انجام شود.

جراحی های همزمان با لیفت گردن

دکتر علی اکبر عطایی جراح پلاستیک در خصوص جراحی های همزمان با لیفت گردن این نکته را بیان می کنند که از آنجا که تمامی اجزای صورت در رسیدن به جوانسازی تاثیر گذار هستند پس با انجام جراحی بر روی هر کدام که نیاز به جراحی دارند، می توان ظاهر صورت و گردن را زیبا تر کرده و جوانسازی صورت و گردن را انجام داد.
در ادامه برخی از جراحی های همزمان با لیفت گردن بیان شده است:
لیفت صورت که یک جراحی زیبایی است و می توان همزمان با لیفت گردن انجام داد. ترکیب و نتیجه این دو جراحی نتیجه بسیار زیبایی را دارد زیرا در این جراحی بخش های مختلف صورت مانند گونه ها برجسته تر می شود.

لیفت چانه و گردن

جراحی پروتز چانه

در برخی از افراد جراحی پروتز چانه باعث بهبود ظاهر صورت می شود. در جراحی لیفت گردن و در زمانی که برش زیر چانه زده شده است، با وارد کردن ایمپلنت مورد نظر می توان ظاهر صورت را بهبود بخشید و خط فک و گردن را اصلاح کرد. افرادی که چانه هایشان کمی عقب تر از حالت نرمال است نیز کاندید این جراحی هستند.

جراحی زیبایی بینی

بینی به عنوان عضو مهم صورت می تواند باعث ایجاد تعادل و جذابیت درصورت شود. به همیت دلیل بسیاری از افراد سالانه برای جراحی زیبایی بینی اقدام می کنند. این جراحی باعث بهبود خط فک و ایجاد حس تعادل در صورت می شود.

انتخاب بهترین جراح پلاستیک در تهران

بهبود ظاهر گردن به جراحی نیاز دارد تا رابطه منحصر به فرد بین آناتومی صورت و گردن و نحوه کمک به هرکدام در ظاهر طبیعی بیمار را درک کند. برای انجام ایمن و موفق جراحی لیفت گردن ، یک جراح زیبایی باید با چندین روش جراحی زیبایی صورت و گردن و روش های جدید آن آشنایی و تجربه کافی برای انجام این جراحی ها را نیز داشته باشد. با این وجود ، بسیاری از پزشکانی که جراحی زیبایی انجام می دهند در زمینه جراحی زیبایی صورت و گردن آموزش کافی دریافت نمی کنند ، بنابراین انتخاب بهترین جراح پلاستیک در تهران برای انجام این جراحی بسیار مهم است.

برای انجام لیفت چانه و گردن صرفا از یک روش جراحی استفاده نمی شود. بلکه با توجه به میزان و نوع جراحی در هر فرد نیز روش جراحی زیبایی گردن و چانه متفاوت خواهد بود.دکتر علی اکبر عطایی “جراح پلاستیک خوب در تهران” در خصوص  لیفت چانه و گردن و روش های  آن مواردی را بیان می کنند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به دکتر علی اکبر عطایی با شماره های  02188773358 و 02188889004 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

سخن آخر

هنگامی که جراحی توسط یک جراح متبحر انجام شود، جراحی لیفت گردن و چانه با تغییرات کوچکی که ایجاد کرده می تواند زیبایی چشمگیری داشته باشد. اگر از ظاهر صورت، گردن و چانه خود ناراضی هستید، با بهترین جراح پلاستیک در تهران مشورت نمایید تا به شما در ایجاد تغییرات مورد نیاز در این نواحی کمک نماید.

https://www.americanboardcosmeticsurgery.org/procedure-learning-center/face/neck-contouring-guide/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران
عضو رسمى انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران
رتبه اول بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور
با بیش از 17 سال سابقه جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در تهران

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش جراحی زیبایی و بازسازی گوش خارجی اغلب برای ترمیم نقایص ناشی از آسیب و یا دلایل مادر زادی انجام می شود....

درمان تلانژکتازی پوست

درمان تلانژکتازی پوست

درمان تلانژکتازی پوست برخی از افراد با عارضه  تلانژکتازی به مطب دکتر عطایی فوق تخصص پلاستیک مراجعه می کنند و از داشتن این...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *