(021) 88889004– 88773358
تهران، ميدان ونک، نرسيده به پل همت، جنب ساختمان خورشيد، ساختمان ١٢٦٦، طبقه چهارم، واحد ١٤
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

عوارض ماموپلاستی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

عوارض ماموپلاستی

عمل جراحی ماموپلاستی ، یک عمل ماژور و بزرگ است . عملی است که حدودا 4 ساعت به طول می انجامد. بنابراین خطرات و عوراض جراحی ماموپلاستی، جزو عمل های بزرگ محسوب می شود. جراحی ماموپلاستی از جمله جراحی هایی است  که بیمار از نظر سلامت فیزیکی ارگان های داخلی مانند قلب، ریه، کلیه و کبد باید در سلامت کامل باشد و قبل از جراحی باید سلامت این اعضا به منظور انجام جراحی تایید شود.

عوارض ماموپلاستی

مانند هر جراحی دیگر، جراحی ماموپلاستی عوارض و خطرات خود را دارد.  که مهمترین این ها شامل خونریزی، عفونت و واکنش به دارو های بیهوشی است.

برخی دیگر از عوارض به طور اختصاصی برای ماموپلاستی مطرح می شود که دکتر عطایی فوق تخصص جراحی پلاستیک در این خصوص اطلاعاتی را در اختیارتان خواهند گذاشت

عوارض جراحی ماموپلاستی چیست؟

خانم هایی که تحت جراحی ماموپلاستی قرار می گیرید، اولین نکته که در نتیجه ی جراحی تاثیر گذار است، جنس پوستتان است. زیرا واکنشی که پوست در زمان برش نشان می دهد  در هر فرد متفاوت است برخی از افراد به طور عامیانه بیان می کنند که خوش زخم هستند .

خوش زخمی یعنی چه؟

افرادی که خوش زخم هستند یعنی اسکار هایی که در حین جراحی ایجاد می شود، به راحتی و به مرور زمان از  بین میرود. همچنین بهتر و با کیفیت بالاتری التیام پیدا می کند. بنابراین فرد با این زخم ها مشکل خاصی نخواهند داشت.

افراد بد زخم چه ویژگی هایی دارند؟

در مقابل افراد بد رخم وجود دارند که به علت  ذات ترمیمی بدنشان، دچار اسکار هایی می شوند که گوشت های برجسته ایجاد می شود. این افراد بعد از جراحی های زیبایی و تهاجمی دچار مشکلات عدیده ای می شوند. باید حتما بعد از جراحی یک سری درمان ها و دارو های تکمیلی را که توسط جراح ماموپلاستی تجویز می شود را طبق دستور انجام دهندو  باید بتوانند آن را مدیریت نمایند، تا به نتایج مطلوب بعد از جراحی برسند.

بیشتر بدانید
جراحی پروتز پستان

کبودی و خونمردگی بعد از ماموپلاستی

بلافاصله بعد از جراحی حالت خونمردگی و کبودی در محل جراحی و اطراف آن بروز کند که این موارد عموما گذارا بوده و به مرور زمان کاهش پیدا می کند و از بین می رود.

علت تغییرات حس در نوک سینه بعد از ماموپلاستی

از جمله عوارض خاص ماموپلاستی ممکن است تغییراتی ایجاد در حس نوک سینه ایجاد شود.  به دلیل آن که در حین جراحی  نوک سینه تحت برش هایی قرار می گیرد و در این میان ممکن است برخی از عصب هایی که به نوک سینه وصل هستند، قطع می شود. بنابراین تغییرات عصبی نوک سینه اجتناب ناپذیر است و ممکن است حس در این ناحیه از بین برود.

با  این حال با گذشت زمان مقداری از این عصب ها ترمیم می شود و حس نوک سینه بر می گردد. زیرا عصب های سینه در شرایط جدید شروع به بازسازی می نماید و بازگشت حس نوک سینه صورت می گیرد.

این نکته را باید خانم های عزیز بدانند که به دلیل بزرگی و حجیم بون سینه ها، کششی که خود این سینه ها  دارند، فشار بر روی تنه های عصبی ایجاد می کنند، اغلب قبل از عمل حس در نوک سینه های خود را به دلیل آسیب  های وارد شده  به عصب ها از دست داده اند. بنابراین در برخی از مواقع، افراد بعد از جراحی که سینه ها کوچک شده و وزن اضافی از روی سینه بر داشته می شود، مجددا حس در نوک سینه های خود دارند و حس را در این ناحیه دوباره تجربه می کنند.

توانایی شیردهی بعد از ماموپلاستی

به دلیل آن که تغییراتی در بافت و اعصاب سینه ها در زمان جراحی  ایجاد می شود و  برخی از بافت ها برداشته می شود، از نظر ریاضی به همان نسبت که  کاهش و تغییرات در سینه ها ایجاد شده است، در آینده نیز میزان شیردهی کاسته می شود و کاملا منطقی است.

بیشتر بدانید
پروتز سینه

ممکن است خانم در شیردهی های بعدی به دلیل شیر کم و کاهش بافت های مربوط به شیر، از شیر کمکی استفاده نماید.

عدم قرینگی در سینه ها قبل  و بعد از ماموپلاستی

نکته دیگری که در خصوص ریسک عمل ماموپلاستی وجود دارد، در برخی از خانم ها، بدن در بخش قفسه سینه دارای قرینگی نیست و یعنی سینه راست و سینه چپ به درستی و به صورت قرینه روی قفسه ی سینه قرار نداشته باشد.

اختلاف سایز سینه ها را جراح سینه در دو محور اندازه گیری و بررسی می کند. که در حقیقت از سر شانه ها نوک سینه است . در محور افقی بین عرض قفسه سینه مطرح می باشد.

در محور عمودی تا حدودی دست جراح باز است و می تواند قرینگی را اصلاح و به دست آورد . اما در محور افقی چنین نیست.

جراح نمی تواند پایه عرضی را تغییر داد. زیرا این پایه سینه را بدن برای فرد در نظر گرفته است و نمی توان با جراحی آن را جا به جا کرد و تغییر داد. اگر تفاوتی در پایه و جای سینه ها وجود داشته باشد و  خط وسط سینه دقیقا وسط قفسه سینه نباشد، نمی توان این خط و پایه را از جای خود برداشت و کمی تغییر مکان داد. جراح سینه نمی تواند مجددا قفسه سینه را برای هر دو سینه بازسازی نماید. اما از نظر تقارن در ارتفاع دست جراح سینه تا حدودی باز است و امکان این که بتواند تغییرات مورد نیاز را انجام دهد وجود دارد.

عوارض ماموپلاستیتقارن سینه بعد از جراحی ماموپلاستی چرا امکان پذیر نیست؟

همانطور که می دانید تقارن در تمامی بخش های بدن به درستی حفظ نشده است و بخش چپ و راست بدن عدم تقارن محدود و ذاتی دارند. بنابراین نمیتوان انتظار داشت که عدم قرینگی را به طور کامل برطرف نمود و  یا زمانی که عمل جراحی انجام شد، قرینگی 100 درصد انجام شود و ولی می توان انتظار داشت که در صورت قرینگی سینه قبل از عمل، بعد از عمل هم این هم شکلی و قرینگی حفظ می شود.. ممکن است تغییرات وزنی که در آینده در بدن شما ایجاد می شود، باعث شود تا تقارنی که در حین جراحی ایجاد شده است هم تغییر کند. بنابراین دکتر عطایی فوق تخصص جراحی پلاستیک توصیه می کنند که در خصوص این موارد زیاد وسواس نداشته باشید . قبل از جراحی شرایط جدید شامل عوارض ، تغییرات و سایر موارد را حتما بررسی نمایید سپس برای جراحی ماموپلاستی تصمیم بگیرید.

عمل جراحی ماموپلاستی ، یک عمل ماژور و بزرگ است . عملی است که حدودا 4 ساعت به طول می انجامد. بنابراین خطرات و عوراض جراحی ماموپلاستی، جزو عمل های بزرگ محسوب می شود. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به دکتر عطایی  فوق تخصص جراحی پلاستیک با شماره های  02188773358 و 02188889004 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

افرادی که از شرایط و عوارض جراحی اطلاعات کاملی دارند، می توانند با شرایط جدید بعد از جراحی ماموپلاستی نیز کنار بیایند و از نتیجه جراحی خود لذت ببرند. در مقابل افرادی که هیچ گونه اطلاعاتی در این خصوص ندارند و یا اطلاعاتی غلط در فضای مجازی را مطالعه و یا دریافت کرده اند، و یا خودشون تصور اشتباه از این جراحی دارند، این افراد بعد از نتیجه ناراضی بوده و لذتی از  آن نخواهند برد. بنابراین یک دید واقع بینانه از جراحی ماموپلاستی داشته باشید، زیرا بعد از جراحی و اعمال تغییرات، نمی توان اصلاحات خاصی را انجام داد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 3 =

Call Now Buttonتماس با پزشک