دکتر علی اکبر عطایی / جراحی بینی / عوارض جراحی زیبایی بینی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

عوارض جراحی زیبایی بینی

عوارض جراحی زیبایی بینی

یکی از مواردی که مراجعین برای عمل جراحی بینی حین مراجعه به پزشک جراح پلاستیک نگران آن هستند، عوارض جراحی زیبایی بینی است.

دکتر علی اکبر عطایی جراح بینی خوب در تهران، در خصوص عوارض جراحی بینی  و علل آن توضیح خواهند داد.

عوارض جراحی زیبایی بینیپزشکی در واقع دو روی سکه است، که شامل منفعت و عوارض می باشد. حتی اگر در مورد یک قرص ساده مسکن نیز مطالعه نمایید، حتماً عوارضی در کنار منافع آن خواهید دید و چون عوارض شدید نبوده است، موجب شده که بدون نسخه و به صورت خرید شخصی از داروخانه بتوانید این قرص را تهیه کنید (به این داروها Over-the-counter گفته می شود). بنابراین در عمل جراحی نیز عوارضی وجود دارد.

راه های کاهش عوارض جراحی بینی

اگر پزشکی که انتخاب می کنید، مدارک تحصیلی و تجربه کافی داشته باشد و از شرایط بینی، علم جراحی بینی و زیبایی شناسی آن آگاه باشد، مطمئناً میزان عوارض کاهش پیدا خواهد کرد اما هرگز به صفر نخواهد رسید.

طبقه بندی عوارض جراحی بینی

 عوارض جراحی بینی به دو دسته زودرس و دیررس تقسیم می شوند.

عوارض زودرس چیست؟

عوارض زودرس را می توان کبودی، خونریزی و عفونت و یا جابجایی استخوان ها در نظر گرفت. هر یک از این عوارض زودرس درمان خاص خود را دارد و در صورتی که پزشک جراح بینی متبحر باشد، مدیریت و درمان آن ها را می داند و به رفع هر چه زودتر آن ها کمک می کند. یکی از عوارض زود رس درد می باشد.

آیا عمل رینوپلاستی با درد همراه است؟

یکی از سوالاتی که مراجعین برای عمل جراحی رینوپلاستی از جراح بینی خوب در تهران می پرسند، درد عمل رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی) است. بدن در یک عمل جراحی به هر حال با درد مواجه خواهد بود. در نتیجه نباید خودمان را گمراه کنیم که با یک عمل بدون درد مواجه هستیم؛ اما درد عمل جراحی به سه آستانه تقسیم می شود:

  1. دردهای کم
  2. دردهای متوسط
  3. دردهای زیاد

عمل رینوپلاستی جزو گروه دردهای کم به حساب می آید یعنی جزو گروهی قرار می گیرد که بعد از عمل درد چندانی ندارند. اگرچه در عمل جراحی زیبایی استخوان بینی شکسته می شود، پوست بینی به طور کامل از روی اسکلت استخوان غضروفی برداشته می شود و داخل بینی به طور کامل دستکاری و بازسازی می شود، اما مزیت پانسمانی که داخل بینی گذاشته می شود این است که حالت ثابتی به تمامی این استخوان ها می دهد و عموماً بیمارانی که بعد از عمل به پزشک مراجعه می کنند، از احساس درد خود شکایت ندارند.

در نتیجه نگران درد بعد از عمل رینوپلاستی نباشید اما انتظار درد متوسط داشته باشید که این درد هم با خوردن قرص مسکنی که جراح بینی بعد از جراحی تجویز می کند، قابل کنترل است. در نتیجه توقع عمل بدون درد نداشته باشید زیرا اگر توقع بی درد بودن عمل را داشته باشید، بعد از عمل با کمترین درد دچار اضطراب می شوید که شاید اتفاق خاصی افتاده و منجر شده که درد داشته باشم.

 بعد از عمل دردی در آستانه پایین بروز می کند که با کمپرس سرد، مراقبت هایی که پزشک اعلام می کند، بالا بودن سر نسبت به بدن در هنگام خواب و مصرف مسکن و آنتی بیوتیک درد قابل کنترل است. عمل رینوپلاستی جزو عمل هایی است که آستانه درد پایینی دارد.

عوارض جراحی زیبایی بینیعوارض دیررس چیست؟

برخی عوارض نیز عوارض دیررس نام دارند. عوارض دیررس به این دلیل رخ می دهند که بعد از عمل جراحی، بافت های بدن شروع به ترمیم می کند و یا مخاطره ها و حساسیت های بافتی از قبل باقی مانده است؛ یعنی ممکن است بینی و یا بافت های بدن عارضه هایی را از قبل داشته باشند که بخواهند خود را به شکل قبل از آن تطبیق دهند و یا زمانی که شروع به التیام می کنند، مانند جای سوختگی که گوشت اضافه می آورد.

 داخل بافت بدن این اتفاق ها رخ دهد و باعث شود که استخوان اضافه ای به وجود بیاید، غضروف تغییر شکل دهد یا بافت نرم حالت تجمعی پیدا کند؛ هر یک از این عوارض دیررس درمان خاص خود را دارند اما نکته ای که باید در نظر گرفت این است که این درمان ها باید به موقع انجام شوند. اگر درمان هر یک از این مشکلات در اسرع وقت درمان نشود، ممکن است عوارض درمان خیلی بدتر و شدیدتر از آن نتایج عوارض دیررس باشد.

بنابراین صبور باشید و به جراح بینی اعتماد کنید تا تصمیم گیری درستی برایتان داشته باشد. مسلماً پزشک به دنبال گرفتن نتیجه مناسب برای افراد است. مسئولیت شغلی پزشک ایجاب می کند تا شرایط کاندید جراحی بینی را درک کند و به دنبال راه حل آن باشد. اما به هر حال در بعضی موارد باید زمان داده شود و اگر زودتر از آن زمان اقدام شود، عارضه های نتیجه این کار ممکن است بسیار زیاد باشد.

افراد برای انجام جراحی بینی سوالات متعددی از جراح بینی خود می پرسند که در ادامه دکتر علی اکبر عطایی جراح پلاستیک و بینی به سوالاتی که افراد در خصوص جراحی بینی می پرسند، پاسخ می دهند.دکتر علی اکبر عطایی “جراح بینی خوب در تهران” در خصوص عوارض جراحی بینی مواردی را بیان می کنند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به دکتر علی اکبر عطایی با شماره های  02188773358 و 02188889004 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

 

پس در مرحله اول سعی کنید نسبت به انتخاب یک پزشک متخصص و ماهر اقدام نمایید و در مرحله دوم به خود در مورد پزشکی که انتخاب کرده اید اطمینان خاطر دهید، با پزشک همکاری کنید و تمامی کارهایی را که توصیه می کند انجام دهید. مسلماً اگر نیاز به عمل یا اقدام خاصی داشته باشد، پزشکتان اقدام لازم را به  شما پیشنهاد می دهد و مشکل حل می شود.

در پایان باید گفت که نگران نباشید، پزشک جراح مناسبی را انتخاب کنید و صبور باشید تا به نتیجه مناسب برسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران
عضو رسمى انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران
رتبه اول بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور
با بیش از 17 سال سابقه جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در تهران

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *