(021) 88889004– 88773358
تهران، ميدان ونک، نرسيده به پل همت، جنب ساختمان خورشيد، ساختمان ١٢٦٦، طبقه چهارم، واحد ١٤
دکتر علی اکبر عطایی / جراحی بینی / همه چیز درباره جراحی بینی طبیعی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

همه چیز درباره جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی، شکل، اندازه و تقارن بینی فرد را بهبود می بخشد و آن را با بقیه اجزای صورت متناسب می کند. بیمارانی که عمل زیبایی بینی می کنند از احساس خوشایندی برخوردار می شوند که می تواند بر سایر ابعاد زندگی شان تاثیر زیادی بگذارد و اعتماد به نفس آنها را درباره ظاهر خود افزایش دهد.

منظور از جراحی بینی طبیعی چیست؟

معمولا جراحی زیبایی بینی طبیعی، با هدف های زیر صورت می گیرد:

 • برجستگی در قسمت نوک بینی برطرف گردد.
 • قوز روی بینی، رفع شود.
 • اندازه بینی کوچک شود.
 • بینی کج، متناسب شود.
 • تقارن بینی به دنبال جراحت بازیابی شود.
 • با باز كردن مجاری مسدود شده بینی، مشكلات تنفسی اصلاح شود.

جراحی زیبایی بینی معمولاً به صورت سرپایی و با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می شود، اگرچه بیهوشی موضعی با آرام بخشی از طریق ورید ممکن است در موارد خاص مناسب باشد. انتخاب روش بیهوشی با تشخیص دکتر و با توجه به شرایط جسمانی و سلامتی شخص تعیین می گردد.

در عمل جراحی، پوست بینی را از بافت، به طور کامل جدا می کنند تا تغییرات لازم بر روی ساختار استخوان و غضروف بینی شخص اعمال شود. بعد از عمل، ممکن است بینی شما در یک آتل یا اسپلینت قرار گیرد. اسپلینت از بینی تازه تغییر شکل یافته ی شما در برابر تماس تصادفی محافظت می کند. همچنین ممکن است با بسته بندی داخل سوراخ های بینی به خانه بروید. این مساله ای ناراحت کننده ولی موقتی است. در صورت نبود مشکل جسمانی، شخص می تواند زود مرخص شود.

طی 1 تا 2 هفته اول پس از عمل زیبایی بینی ، بسیاری از بیماران کبودی و تورم را تجربه می کنند. در ابتدا ممکن است نتوانید پیشرفت های انجام شده حاصل از جراحی را مشاهده کنید. اما نگران نباشید اکثر کبودی و تورم پس از 10 تا 14 روز اول فروکش می کند. اکثر بیماران بسته به سطح فعالیت مورد نیاز، پس از 1 یا 2 هفته احساس آمادگی می کنند که به محل کار یا مدرسه خود بازگردند. به طور معمول بعد از 3 هفته، بیشتر فعالیت های غیر تماسی عادی را می توان از سر گرفت. با این حال، طبق دستورالعمل جراح فعالیت خود را محدود کنید و تا حد امکان هیچ فعالیت سختی انجام ندهید

جراحی بینی طبیعی

چطور بهترین دکتر عمل بینی طبیعی را پیدا کنم؟

با افزایش تعداد جراحان و کلینیک هایی که جراحی زیبایی بینی انجام می دهند، شناسایی بهترین دکتر دشوار می شود و موفقیت در عمل بینی تان تا حد زیادی به انتخاب نوع متخصص دارد.

جراحی زیبایی بینی، روشی بسیار پیچیده است که نیاز به یک جراح زیبایی آموزش دیده دارد. پس جراحی را انتخاب کنید که تجربه زیادی در جراحی زیبایی بینی و صورت داشته و جراحی را به خوبی را انجام دهد. یک جراح فوق تخصص پلاستیک می تواند بهترین انتخاب در این راستا باشد.

هنگام مشاوره با جراح از او بپرسید که چند عمل جراحی زیبایی بینی انجام داده است و حتماً عکس های قبل و بعد از بیماران قبلی را بررسی کنید. نتایجی که مشاهده می کنید باید مورد پسندتان باشد. در مورد انتخاب جراح زیبایی نکات بیشتری کسب کنید.

 • جراحی را انتخاب کنید که تجربه جراحی زیبایی بینی را داشته باشد و یکی از بهترین روش ها برای پی بردن به این نکته، دیدن نمونه کارهای آن ها و عکس های قبل و بعد از عمل بینی بیماران است. دیدن عکس های بیماران گذشته، روشی ازشمند برای آگاهی از درک زیبایی جراحی و میزان انطباق آن با دیدتان در مورد آن چه از جراحی زیبایی بینی است.
 • قبل از انجام عمل جراحی، با دکتر خود درباره گزینه های جراحی زیبایی صحبت کنید و مطمئن شوید که جراحی زیبایی بینی چه نتیجه ای دارد و انتظارات تان در مورد مراقبت های قبل و بعد از عمل، مدت زمان بهبودی، عوارض و خطرات احتمالی و موارد دیگر تعریف کنید و با او در مورد مسائل گفته شده به توافق برسید.

انواع جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی کاری است که برای هر فرد، به طور منحصر به فرد انجام می شود و نیازمند به کار گیری تکنیک های دقیق جراحی در طول درمان است که براساس آناتومی صورت بیمار و تغییرات توافق شده اجرا می شود.

انواع تکنیک های عمل بینی

به طور کلی تکنیک های جراحی زیبایی تحت یکی از رویکردهای زیر قرار می گیرد:

 • جراحی زیبایی بینی باز: برای جراحی زیبایی بینی “باز”، یک برش کوچک در زیر نوک بینی ، بین سوراخ های بینی ایجاد می شود. این روش به جراح زیبایی امکان دسترسی کاملتر به ساختارهای بینی را می دهد ، جایی که می تواند بینی را به شکل دلخواه در آورد. به دلیل این افزایش دسترسی ، جراحان زیبایی معمولاً از روش باز جراحی زیبایی بینی برای بیمارانی که نیاز به تغییر شکل گسترده تری دارند استفاده می کنند. جای زخم های ایجاد شده به خوبی در خطوط طبیعی بینی پنهان شده است البته تا آنجا که ممکن است قابل مشاهده نیست.
 • جراحی زیبایی بینی بسته: در این روش برش هایی در داخل بینی ایجاد می شود. این روش معمولا برای بیمارانی مورد استفاده قرار می گیرد که برای دستیابی به زیبایی مدنظر خود به تنظیمات جزئی بیشتر در ساختار بینی نیاز دارند.

مزیت جراحی زیبایی بینی بسته این است که پس از جراحی هیچ جای زخمی بر روی بینی وجود ندارد. با این حال، این روش ممکن است برای اقدامات جراحی زیبایی بینی گسترده و سنگین، مناسب نباشد.

 • تیپلاستی: “تیپلاستی” به جای روش های برش ، به ناحیه تغییر شکل بینی اشاره دارد. در واقع، در این روش تیپلاستی فقط نوک بینی تغییر شکل می دهد، بدون اینکه بر دیگر ساختارهای بینی تأثیر بگذارد. جراحان زیبایی ممکن است از روش باز یا بسته برای تیپلاستی استفاده کنند.

طبیعی

هزینه عمل بینی طبیعی

هزینه جراحی بینی طبیعی قیمت ثابتی ندارد و براساس موارد گوناگونی در هر فرد متفاوت است و فاکتورهایی چون میزان تجربه جراح، نوع بیهوشی مورد استفاده، وسایل و مواد به کار رفته و… در تعیین هزینه نهایی جراحی بینی دخیل هستند. از این رو برای دانستن درباره میزان هزینه و روش جراحی می توانید از خدمات مشاوره ای دکتر عطایی، بهترین جراح بینی طبیعی استفاده کنید و درباره همه موارد مورد نیاز، از هزینه جراحی تا انتخاب بهترین روش جراحی اطلاع کسب کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران
عضو رسمى انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران
رتبه اول بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور
با بیش از 17 سال سابقه جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در تهران

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی بینی با بیمه

جراحی بینی با بیمه

یکی از مهم ترین نکاتی که ذهن افراد داوطلب انجام رینوپلاستی را به خود مشغول می کند، این است که آیا بیمه هزینه جراحی بینی را...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *