(021) 88889004– 88773358
تهران، ميدان ونک، نرسيده به پل همت، جنب ساختمان خورشيد، ساختمان ١٢٦٦، طبقه چهارم، واحد ١٤
دکتر علی اکبر عطایی / جراحی بینی / علت جراحی بینی ثانویه
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

علت جراحی بینی ثانویه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

علت جراحی بینی ثانویه

چرا جراحی بینی  ثانویه خطرناک است؟

یکی از مهم ترین موضوعاتی که وجود دارد این است که گاها می بینیم افرادی هستند که بعد از اینکه تحت جراحی های زیبایی مختلفی قرار گرفتند از پزشک خود می خواهند که جراحی آنها تکرار شود و مجدد اعمال و اقدامات دیگری برای بخشی از صورت یا بدن شان انجام پذیرد.

عمل بینیدکتر علی اکبر عطایی جراح بینی در خصوص علت جراحی بینی ثانویه بیشتر توضیح خواهند داد.

در این مقاله مساله جراحی های زیبایی ثانویه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و بسیاری از نکات اساسی و موضوعاتی که افراد پیش از انجام جراحی ثانویه باید بدانند را در قالب بخش های مختلفی در اختیار عزیزان و همراهان همیشگی مان قرار خواهیم داد.

جراحی بینی ثانویه چیست؟

در صورتی که فردی یکبار تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته باشد و بعد از اینکه نتیجه عمل را مشاهده کرد از نتیجه عمل راضی نباشد در مواردی جراحی مذکور مجددا تکرار می شود و تمامی اقدامات ترمیمی لازم انجام می شود.

البته دلایل مختلفی وجود دارد که افراد بخواهند جراحی بینی  شان تکرار شود. در مواردی این دلایل قانع کننده و منطقی است، که در این صورت پزشکان با نهایت همکاری اقدامات لازم را برای مراجع خود انجام می دهند.

بیشتر بدانید
جراحی زیبایی بینی

اما در مواردی مشاهده می شود که افراد به دلیل حساسیت ها و وسواس های بسیاری که دارند علیرغم اینکه به لحاظ پزشکی هیچ مشکلی ندارند اما از ظاهر جراحی رضایت کافی را ندارند. در این موارد اتفاقی که رخ می دهد این است که پزشکان بررسی های لازم را انجام می دهند تا بهترین تصمیم را اتخاذ کنند. زیرا که جراحی ترمیمی یا ثانویه حساسیت ها و عارضه های بیشتری را نسبت به جراحی اول در پی دارد. (در ادامه به تمامی این مسائل خواهیم پرداخت)

جراحی بینیدلایل انجام جراحی های ثانویه زیبایی بینی

جراحی های ثانویه معمولا دلایل محدود و خاصی دارد. برای مثال:

سلیقه های شخصی

گاها افراد اظهار می کنند که نتیجه جراحی ابدا مورد نظرشان نبوده است و می خواهند بهترین اقدامات برای بهبود وضعیت زیبایی شان انجام شود. در این موارد افراد دو دسته اند: یا اینکه واقعا در اظهارات و عدم رضایت خود حق دارند و پزشکان این مساله را می پذیرند. یا اینکه ابدا این نارضایتی ها و خواسته شان مبنی بر تکرار جراحی بینی  واقع بینانه نیست و صرفا ناشی از زیاده روی در حساسیت ها و وسواس های شخصی شان است. در این صورت دیگر پزشکان تسلیم این وسواس های بی جهت و غیر منطقی نخواهند شد و تمام تلاش شان به این معطوف است که مراجع خود را آگاه کنند که نتایج جراحی آنگونه که توقع دارند نخواهند بود و بسیاری از عارضه های غیر قابل پیش بینی می تواند در کمین آنها باشد.

مشکلات پزشکی

دومین دلیلی که موجب می شود افراد برای جراحی ترمیمی یا ثانویه زیبایی اقدام کنند این است که گاها مشکلاتی در روند جراحی ایجاد می شود که به واقع دلیلی منطقی برای تکرار جراحی بینی  است.

بیشتر بدانید
همه چیز درباره جراحی بینی طبیعی

البته باید به چند نکته در این جا دقت کنید:

  • اول اینکه این نکته را همواره باید مد نظر داشته باشید که اگر حتی افراد از بهترین جراح پلاستیک هم کمک بگیرند سه تا پنج درصد جراحی ها به جراحی ثانویه می انجامند. در واقع این رخداد بسیار طبیعی است و در بسیاری از موارد رخ خواهد داد.
  • دومین نکته اینکه این مساله که مشکلات جراحی و انجام جراحی های ثانویه ممکن است که در درصد کمی از موارد ناچارا اتفاق بیفتد نباید افراد را از انتخاب بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک غافل کند.

اگر پزشکی که جراح پلاستیک است در حرفه و فعالیت خود تجربه و دانش کافی را داشته می شود موجب می شود که نتیجه جراحی ثانویه را به بهترین شکل ممکن رقم بزند.

توصیه های بهترین جراح پلاستیک در زمینه جراحی ثانویه

  1. خطر و عوارض جراحی دوم یا ثانویه بسیار زیاد است. بنابراین پیش از این که برای جراحی تصمیم بگیرید تمامی عوارض آن را باید در نظر بگیرید. زیرا که بسیاری از عارضه هایی وجود دارد که هرگز قابل جبران نخواهند بود. در این صورت یک عمر پشیمانی در پی خواهند داشت. در واقع عارضه های جراحی ثانویه می توانند غیر قابل برگشت باشند در این صورت نباید نسبه به توصیه ها و تذکرات پزشک خود بی توجهی داشته باشید.
  2. پزشک متخصص و جراح از دو سو تعهد دارد؛ یکی مسئولیت قانونی و دومی اعتبار شغلی. از همین رو بر اساس همین دو عامل موجب می شود که تمامی تصمیمات و توصیه های پزشکان به مراجعین آنان بهترین و بیشترین پشتوانه علمی را داشته باشد تا بهترین نتیجه برای مراجعه کننده اش رخ دهد. از همین رو باید به پزشک خود اعتماد کنید زیرا که در انجام جراحی پزشک صرفا منافع خود را در نظر نخواهد گرفت.
  3. سومین مساله این است که دلیلی که باعث می شود پزشک جراحی بینی را تکرار کند مشکل اساسی و ضروری است که تکرار جراحی را ایجاب می کند. در این صورت پزشکان کاملا همراهانه و آگاهانه برنامه تکرار جراحی را می ریزند.
بیشتر بدانید
قبل از عمل بینی

در غیر اینصورت نباید متوقع باشید که پزشک خواسته شما را بپذیرد و جراحی را برای شما تکرار کند.

افراد برای انجام جراحی بینی سوالات متعددی از جراح بینی خود می پرسند که در ادامه دکتر علی اکبر عطایی جراح پلاستیک و بینی به سوالاتی که افراد در خصوص جراحی بینی می پرسند، پاسخ می دهند.دکتر علی اکبر عطایی “جراح بینی خوب در تهران” در خصوص علت جراحی بینی ثانویه مواردی را بیان می کنند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به دکتر علی اکبر عطایی با شماره های  02188773358 و 02188889004 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.
  1. کمال گرا نباشید. زیرا که در جراحی های مختلف زیبایی موضوعی که وجود دارد این است که قطعا یکسری اختلاف هایی بین خواسته های شما و نتیجه جراحی وجود خواهد داشت. بنابراین توصیه می کنیم که واقع بین باشید.
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − یک =

Call Now Buttonتماس با پزشک