(021) 88889004– 88773358
تهران، ميدان ونک، نرسيده به پل همت، جنب ساختمان خورشيد، ساختمان ١٢٦٦، طبقه چهارم، واحد ١٤
دکتر علی اکبر عطایی / لاغری و پیکر تراشی / سوالات متداول جراحی زیبایی شکم
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

سوالات متداول جراحی زیبایی شکم

اگر به دنبال انجام جراحی زیبایی شکم و یا همان تامی تاک هستید، قطعا سوالاتی برای شما پیش خواهد آمد، که دکتر علی اکبر عطایی جراح فوق تخصص پلاستیک سوالاتی که بیماران می پرسند را در ادامه بیان کرده و پاسخ می دهند. با ما تا انتها همراه باشید.

در طول مشاوره جراحی زیبایی شکم چه مواردی اتفاق می افتد؟

جراح فوق تخصص پلاستیک در یک جلسه مشاوره اختصاصی که شامل بررسی دقیق شرح حال بیمار است، به انجام معاینات فیزیکی، درمانی پرداخته و عکس های قبل از جراحی را تهیه می کند. همچنین در خصوص بیماری ها و جراحی های قبلی سوال می پرسد.

بیمار باید در این جلسات به سوالات صادقانه پاسخ دهد تا دچار مشکلات جدی نشود. جراح زیبایی شکم با توجه به نیاز و خواست منطقی بیمار اقدام به جراحی می نماید.

طی جراحی ابدومینوپلاستی چه اتفاقی می افتد؟

در حین جراحی زیبایی شکم، جراح پوست و چربی اضافی را از عضلات شکم جداسازی می کند. در صورت لزوم از شکم و پهلوها لیپوساکشن انجام می شود تا چربی های اضافی خارج شود.

بیشتر بدانید
لیپوابدومینوپلاستی چیست؟

مراقبت های بعد از جراحی تامی تاک چیست؟

بعد از جراحی ، به منظور حفظ عضلات در موقعیت جدید، باید گن مخصوص که قبل اشز جراحی تهیه شده است را به مدت 4 الی 6 هفته با توجه به توصیه جراح پوشید. این گن همچنین در کاهش تورم کمک کرده ولی ممکن است در روز های اول برای بیمار درد و ناراحتی ایجاد نماید که در این مدت با استفاده از دارو های مسکن درد ها قابل کنترل است.
برای محافظت از محل برش ها، باید به مدت 7 الی 10 روز به حالت نیمه نشسته و یا نیمه خم به انجام فعالیت های خود بپردازید و پاسمان ها را به طور مرتب تعویض نمایید. بعد از گذشت این مدت و ترمیم جای زخم ها به صورت کاملا ایستاده و صاف، قادر هستید فعالیت ها را از سر گیرید.
به منظور تخلیه خونابه ها لوله ای به شکم وصل می شود که بعد از مدتی برداشته می شود.

یک روز بعد از جراحی به منظور کاهش تورم و لخته شدن خون در پاها، باید پیاده روی در کنار تخت را با کمک همراه شروع نمایید.اما از دویدن و بلند کردن اجسام به مدت 6 هفته باید خودداری کرد.

بیماران به طور معمول بعد از گذشت دو هفته می توانند به محل کار و تحصیل خود باز گردند. در این مدت کبودی ها کاهش پیدا کرده است ولی برای کاهش تورم باید چیزی حدود 3 ماه صبر نمایید.

محل زخم ها بعد از 12 الی 18 ماه از جراحی کم رنگ و محو می شود.

خطرات جراحی تامی تاک چیست؟

مانند هر عمل جراحی ، عوارض کمی مانند خونریزی و عفونت وجود دارد. با استفاده از روشهای جراحی دقیق ، این خطرها در حد پایین نگه داشته می شوند. با این حال در صورت رعایت مراقبت های بعد از جراحی این خطرات رخ نخواهد داد.

بیشتر بدانید
لیپوساکشن بازو ها

به دلیل پوشیدن گن مخصوص ممکن است گردش خون تحت تاثیر قرار گیرد که پزشک توصی هایی را خواهند داشت.

آیا جراحی زیبایی شکم نتیجه ای دائمی دارد؟

با پایدار نگه داشتن وزن و برنامه ورزشی و رژیم غذایی سالم، می توان از نوسانات وزنی پیشگیری کرد. این نکته را باید بدانید که بارداری بعد از این جراحی ممنوع نیست ولی بهتر است که بعد از پایان فرزندآوری انجام شود یا به پزشکتان احتمال بارداری آینده را بگویید تا نوع عمل شما را متناسب نمایند و خطری برای مادر و جنین نداشته باشد

آیا می توان برای جراحی زیبایی شکم فقط از لیپوساکشن بهره برد؟

برای برخی از بیماران لیپوساکشن یک روش ایده آل به منظور حذف بافت چربی شکمی محسوب می شود ولی این روش در افرادی نتیجه بخش است که پوست حالت الاستیک خود را داشته باشد و بعد از لیپوی شکم به حالت اول باز گردد و پوست جمع شود. ولی در بسیاری از افراد که دارای پوست های بیش از حد شل و افتاده دارند، لیپوساکشن نمی تواند فرد را به نتیجه دلخواه برساند. که جراح زیبایی شکم در تهران، ابدومینوپلاستی را پیشنهاد می دهد.

آیا در جراحی زیبایی شکم، سلولیت و کشیدگی پوست از بین می رود؟

سلولیت پوست ممکن است در حین جراحی زیبایی شکم برداشته شود. ولی در افرادی که زیر شکم این کشیدگی پوست را دارند ، امکان برداشت این پوست ممکن نیست.

آیا محل جراحی زیبایی شکم باقی می ماند؟

در تمام جراحی ها جای زخم ها باقی می ماند و ابدومینوپلاستی هیچ تفاوتی با سایر جراحی ها ندارد. طول زخم بستگی به میزان برداشت پوست اضافی و روش جراحی بستگی دارد.

بیشتر بدانید
ورزش بعد از جراحی زیبایی شکم

با این حال جای اسکار ابدومینوپلاستی در زیر شکم قرار داشته و به طوری است که در زیر لباس های زیر پنهان می شود.

لیپوابدومینوپلاستی چیست؟

لیپوابدومینوپلاستی یک تکنیک جدیدتر از ابدومینوپلاستی است که از لیپوساکشن برای کاهش میزان تهاجم استفاده می شود. استفاده از لیپوساکشن به جای روش جراحی سنتی ، باعث کاهش جای زخم عمل روی بدن ، کاهش زمان بهبودی و کاهش خطر عوارض می شود.

آیا بعد از ابدومینوپلاستی می توان باردار شد؟

بهتر است بعد از برنامه بچه آوری اقدام به این عمل کنید چون بارداری های آینده ممکن است عضلات را متحمل فشار بیش از حد کرده و باعث کاهش نتیجه عمل شکم شود. البته این عمل ممنوعیت مطلق برای بارداری نیست

‏https://www.gayosoplasticsurgery.com/plastic-surgery-st-petersburg/body-contouring-procedures/tummy-tuck/questions-abdominoplasty/
‏https://www.plasticsurgery.org/news/blog/answers-to-common-tummy-tuck-questions

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − دو =