(021) 88889004– 88773358
تهران، ميدان ونک، نرسيده به پل همت، جنب ساختمان خورشيد، ساختمان ١٢٦٦، طبقه چهارم، واحد ١٤
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

جراحی لیفت سینه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه با نام ماستوپکسی شناخته می شود و در این جراحی که توسط جراح پلاستیک انجام می گیرد، شکل سینه ها تغییر می کند. در طول جراحی لیفت سینه ها پوست های اضافی سینه ها بریده می شوند و بافت سینه تغییر شکل داده می شود و سینه ها بالا کشیده می شوند. در ادامه مقاله با ما باشید تا توضیحاتی درباره این جراحی پر متقاضی ارائه دهیم.

در صورتی که سینه ها شل شوند و یا نوک سینه ها به سمت پایین بیایند احتمالاً فرد کاندیدای مناسبی برای لیفت سینه می باشد. لیفت سینه تغییر چشمگیری در سایز سینه ها ایجاد نمی کند. با این حال لیفت سینه می تواند به صورت همزمان با جراحی پروتز سینه و یا جراحی کاهش سایز سینه ها انجام گیرد.

جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه

هدف جراحی لیفت سینه

سینه ها با افزایش سن و سال تغییر می کنند و خاصیت الاستیک یا انعطاف پذیری و سفتی خود را از دست می دهند. علل مختلفی برای تغییر در سایز سینه ها و شل شدن آن ها وجود دارد که قصد داریم در ادامه به آن ها بپردازیم:

 • نوسانات وزنی – تغییر وزن در طولانی مدت می تواند باعث کشیدگی پوست و از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست شود. بهتر است که فرد وزن خود را تا جای ممکن ثابت نگاه دارد.
 • بارداری – در طول بارداری با بزرگ شدن سینه ها و سنگین تر شدن آن ها، رباط های محافظت کننده سینه ها کشیده می شوند. این کشیدگی باعث شل شدن سینه ها بعد از بارداری می شود. شیردهی یا عدم شیردهی ربطی به این موضوع ندارد.
 • جاذبه زمین – در طول زمان جاذبه زمین باعث کشیدگی رباط ها و بندهای عضلانی می شود و در نتیجه باعث شل شدن سینه ها می شود.
بیشتر بدانید
9 راه مراقبت بعد از جراحی لیفت سینه

در ادامه صحبت های دکتر علی اکبر عطایی درباره ماموپلاستی را بشنوید:

 

 

لیفت سینه می تواند به کاهش شل شدگی سینه ها و بالا بردن موقعیت سینه ها و نوک سینه ها کمک کند. سایز و موقعیت  ناحیه ارولا  areolae یا هاله سیاه دور سینه را هم در این جراحی می توان تغییر داد. در این جراحی هاله دور سینه ها بریده می شود و در موقعیت متقارن و بالاتر قرار می گیرد. در موارد زیر فرد می تواند برای لیفت سینه مراجعه کند:

 • شل شدن سینه ها – از دست دادن حجم و شکل مناسب سینه ها یا صاف شدن و کشیده شدن سینه ها
 • نوک سینه ها پایین تر از چین طبیعی سینه ها قرار گرفته باشند.
 • جهت نوک سینه و هاله سینه ها به سمت پایین باشد.
 • هاله سینه ها کشیدگی بیش از حدی داشته باشند.
 • یکی از سینه ها پایین تر از دیگری باشد.

جراحی لیفت سینه برای همه افراد مناسب نیست. در صورتی که در آینده قصد بارداری دارید باید این جراحی را به تعویق بیندازید. در طول بارداری سینه ها دچار کشیدگی می شوند و باعث انحراف سینه ها می شوند.

می توان بعد از لیفت سینه شیردهی انجام داد ولی به دلیل جدا شدن نوک سینه ها از بافت زیرین سینه ها، برخی زنان برای تولید شیر به مشکل بر می خورند. لیفت سینه برای سینه ها با هر سایزی می تواند انجام گیرد ولی زنانی که سینه های کوچک تر و شلی دارند برای مدت زمان بیشتری می توانند نتیجه عمل را مشاهده کنند. افرادی که سینه های بزرگ تر و سنگین تری دارند، احتمال شل شدن دوباره سینه ها بعد از لیفت سینه وجود دارد.

آمادگی قبل از جراحی لیفت سینه

در ابتدا باید به یک فوق تخصص پلاستیک مراجعه شود و نیاز به لیفت سینه بررسی شود. پرونده پزشکی فرد بررسی می گردد و سابقه سرطان سینه در خانواده فرد چک می شود. نتیجه ماموگرام و بیوپسی سینه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. همچنین داروهایی که اخیراً مصرف می شوند و یا سوابق جراحی فرد موارد مهمی هستند.

بیشتر بدانید
شیردهی و حاملگی بعد از جراحی کوچک کردن سینه

معاینات فیزیکی قبل از جراحی اهمیت بالایی دارد. موقعیت نوک سینه ها و بافت سینه ها بررسی می شود. کیفیت پوست باید بررسی شود تا قابلیت نگهداری سینه ها را بسنجند. همچنین از سینه ها عکس برداری می شود تا در پرونده پزشکی فرد قرار داده شود.

حدوداً از یک ماه قبل از جراحی باید از سیگار کشیدن و مصرف برخی داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین و ایبوپروفن خودداری شود. زمانی که برای جراحی اقدام می شود باید با یک همراه باشید زیرا پس از جراحی نیاز است تا توسط فردی دیگر به خانه باز گردید. در صورت امکان از یک سال قبل از جراحی وزن خود را کاهش دهید و در وزن ثابتی باقی بمانید.

جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه

در طول جراحی لیفت سینه

معمولاً ترجیح بر این است که این جراحی با بیهوشی کامل انجام گیرد ولی در برخی موارد می توان با بی حسی و داروهای آرام بخش این جراحی را انجام داد. تکنیک هایی که برای این جراحی به کار می روند کاملاً بستگی به بررسی هایی دارد که جراح بر روی بیمار انجام می دهد. معمولاً برش هایی که ایجاد می شود در نواحی زیر است:

 • در دور هاله سینه
 • از پایین هاله سینه تا پایین و چین سینه
 • به صورت افقی و در امتداد چین سینه

بخیه هایی که انجام می گیرد در داخل سینه و به منظور تغییر شکل دادن بافت سینه هستند. در صورت نیاز می توان سایز هاله سینه را تغییر داد. پوست اضافی سینه ها برداشته می شوند و نوک سینه ها در موقعیت بالاتری قرار می گیرند. برای بستن برش های ایجاد شده می توان از بخیه های جذب شونده و یا چسب های مخصوص جراحی استفاده نمود.

دکتر علی اکبر عطایی ‎فوق تخصص جراحى پلاستیک و زیبایی با بهره گیری از بروز ترین تکنیک ها به انجام انواع جراحی های پلاستیک می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره های 02188773358 و 02188889004 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

بعد از جراحی لیفت سینه می توان با پانسمان مناسب و یا سوتین های مخصوص حمایتی سینه ها را پوشانید. از لوله های کوچکی برای تخلیه خون و مایعات اضافی کمک گرفته می شود. سینه ها متورم و کبود هستند که نیازی به نگرانی نیست و ظرف دو هفته بهبود می یابد.

بیشتر بدانید
ژنیکوماستی

همچنین درد و حساسیت در نواحی بخیه ها وجود دارد. نواحی اطراف بخیه ها تا چندین ماه صورتی یا قرمز هستند. بی حسی در نوک سینه ها وهاله اطراف سینه ها و پوست سینه تا حدوداً شش هفته وجود دارد. تا چند روز اول می توان از داروهای مسکن که پزشک تجویز می کند، استفاده نمود. برای مدت حداقل یک تا دو هفته از فعالیت های جنسی خودداری شود.

از پزشک خود برای بررسی زمان مناسب برای بازگشتن به فعالیت های روزمره و حمام کردن و … بپرسید. همچنین برای کشیدن بخیه ها در صورت نیاز از پزشک خود سوالات لازم را بپرسید.

نتیجه گیری

نتیجه جراحی لیفت سینه بلافاصله بعد از جراحی قابل مشاهده است و فرد می تواند متوجه تغییر موقعیت سینه ها بشود. ولی برای محو شدن جای بخیه ها باید زمان کافی بگذرد تا بتوان نتیجه نهایی را مشاهده نمود. برای اطلاع از هزینه لیفت سینه به پزشک مراجعه داشته باشید تا با توجه به نوع سینه و تکنیک مورد استفاده و هزینه های بیمارستان، هزینه کل برآورد شود.

منبع : https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/breast-lift/about/pac-20393218

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سه =

Call Now Buttonتماس با پزشک