مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

جراحی بینی کج

جراحی بینی کج

برخی از افراد به دلیل داشتن بینی های کج خواهان جراحی بینی کج هستند و به دکتر علی اکبر عطایی جراح بینی در تهران مراجعه می کنند تا این عارضه را برطرف کنند. ایشان در ادامه در خصوص علت و انجام این نوع از جراحی زیبایی بینی توضیح خواهند داد.

علت بروز بینی کج زیاد است. دکتر علی اکبر عطایی جراح بینی، در خصوص علت بینی کج مواردی را بیان کردند که عبارتند از عدم تقارن ذاتی صورت، ترومای بینی یا انحراف دیواره بینی است.

همچنین دکتر عطایی به عنوان جراح فوق تخصص پلاستیک و جراح بینی با ساختمان بینی و عملکرد آن آشنایی کامل دارند و می توانند در زمان انجام جراحی بینی کج، بیماری ها و عوارض دیگری که به دلیل این انحراف به وجود آمده است را درمان کرده و ظاهر بینی را بهبود ببخشد.

علت انجام جراحی بینی کج چیست و چرا انجام می شود؟

همانطور که از اسم این جراحی تصور می شود، جراحی بینی کج به منظور بر طرف کردن انحراف از کم تا شدید بینی انجام می شود. این جراحی زیبایی بینی، یکی از دشوار ترین جراحی ها به شمار می رود.

به همین دلیل دکتر عطایی توصیه می کنند تا به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه شود تا نتیجه جراحی بینی رضایت بخش باشد.

همچنین علت سختی و دشوار بودن این جراحی را این گونه بیان می کنند که علت کجی بینی متعدد است و باید در زمان جراحی بینی به این علت ها توجه کرد. در ادامه در مورد هر یک از علت ها متخصر توضیحی می دهند.

علت اول

در برخی از افراد، کجی بینی به دلیل عدم تقارن در صورت است. که با جراحی بینی کج و برطرف کردن ایراد این عضو، بینی با سایر اجزای صورت متناسب می شود.

ولی این جراحی کمی دشوار است. زیرا فقط در 97 درصد از افراد این عدم تقارن به دلیل انحراف بینی است و ممکن است در سایر افراد به دلیل ایرادات ظاهری در سایر اجزای صورت باشد. که با مشورت با دکتر علی اکبر عطایی می توانید روش های مختلف بر طرف کردن ایرادات را به دست آورده و انجام دهید.

علت دوم

در ساختار بینی برخی از افراد، غضروف بینی دارای انحراف شدید است. به همین دلیل در زمان انجام جراحی بینی کج، جراح بینی خوب سعی در تغییر ساختمان و دیواره بینی می نمایند و دیواره را صاف می کند.

این جراحی سبب می شود تا ظاهر بینی زیبا شده و انحراف برطرف شود. اما نتیجه این نوع از جراحی زیبایی بینی، تحت تاثیر میزان رشد غضروف بینی است.

حتی در برخی از موارد بخیه های زده شده، قرار دادن گرافت های ویژه و برطرف کردن شکستگی های قبلی بینی و روش های دیگر اصلاح ساختمان بینی، نیز ممکن است در این نتیجه اثری نداشته و صرفا غضروف بینی باعث تغییر نتیجه جراحی بینی شود.

علت تغییر نتیجه جراحی بینی به دلیل رشد مجدد غضروف بینی است که باعث بروز انحراف بینی می شود و بینی به فرم قبلی خود باز می گردد.

به همین دلیل جراح بینی به افرادی که دارای بینی های بسیار کجی هستند و یا دیواره بینی شان دارای انحراف شدید است این نکته را بیان می کنند که ممکن است بعد از گذشت مدتی از جراحی بینی، نیاز به جراحی ترمیمی بینی باشد.

آیا امکان برطرف شدن انحراف بینی در جراحی بینی کج وجود دارد؟

در جراحی هایی بینی که به منظور درمان یک عارضه انجام می شود، بهترین جراح بینی در تهران سعی می نمایند تا در وهله اول این عوارض را برطرف و درمان کرده و سپس اقدام به جراحی زیبایی بینی نمایند. زیرا بهبود عملکرد بینی مهمتر از زیبایی آن است.

آیا می توان جراحی بینی کج را برای بینی شکسته انجام داد؟

شکستگی بینی یکی از دلایل جراحی بینی کج است. دکتر علی اکبر عطایی جراح بینی در تهران، با استفاده از تکنیک و روش های جدید جراحی بینی می توانند بینی افرادی که دچار شکستگی شده اند را درمان نمایند.

آیا جراحی بینی کج تحت پوشش بیمه می باشد؟

طبق دستور العمل های بیمه ای، هیچ گونه جراحی زیبایی تحت پوشش بیمه نیستند. با این حال در افرادی که دارای انحراف بینی هستند و این سبب شده تا در تنفس دچار مشکل شوند، جراحی بینی تحت پوشش قرار می گیرد. در افرادی که بینی کج با انحراف شدید وجود دارد و باعث بروز مشکلات تنفسی شدید شده است، می توان بخشی از هزینه جراحی بینی را تحت پوشش بیمه انجام داد.

همچنین در افرادی که جراحی بینی به دلیل شکستگی بینی انجام شده است، بیمه هزینه های جراحی را متقبل می شود. با این حال اگر صرفا به دنبال جراحی زیبایی بینی هستید، که هدف از انجام آن جراحی زیبایی و افزایش اعتماد به نفس است، ممکن است بیمه هیچ هزینه ای به شما پرداخت نکند.

به همین دلیل دکتر عطایی جراح بینی در تهران توصیه می کنند قبل از شروع مراحل جراحی بینی، حتما با جراح بینی خود در خصوص هزینه و پوشش بیمه ای جراحی مشورت و صحبت نمایید.

اقدامات لازم بعد از جراحی بینی کج

مدت زمان مورد نیاز برای بهبودی اولیه در هر فرد با توجه به میزان گستردگی جراحی بینی، حداقل و حدود 8 روز می باشد. جراحی بینی یک جراحی تهاجمی آزار دهنده و درد ناک نیست ولی ممکن است فرد در چند روز اول بعد از جراحی بینی احساس ناراحتی نماید.
همچنین به علت دستکاری در بافت های بینی بروز کبودی و تورم در اطراف چشم و بینی طبیعی است و به طور معمول بعد از گذشت 8 روز بخش عظیمی از این عوارض برطرف خواهد شد.

دکتر علی اکبر عطایی “جراح بینی در تهران” در خصوص علت بروز بینی کج و جراحی آن مواردی را بیان می کنند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به دکتر علی اکبر عطایی جراح بینی خوب در تهران  با شماره های  02188773358 و 02188889004 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

برای کاهش این عوارض استفاده از رژیم های غذایی سالم در این دوره و سایر مراقبت های بعد از جراحی بینی می تواند موثر باشد. به طور مثال استفاده از کمپرس سرد و قرار دادن آن بر روی بافت های اطراف محل جراحی یکی از روش های کاهش تورم و کبودی به شمار می رود.

  • توجه و اقدام دقیق به این مراقبت ها دوره نقاهت را کوتاه تر می کند.

یک هفته بعد از جراحی بینی کج، دکتر علی اکبر عطایی جراح بینی در تهران بخیه بینی را کشیده و به بینی چسب مخصوص می زند. در هفته های آتی، بانداژ بینی و چسب نیز برداشته می شود. در این مدت کبودی ها نیز کاملا از بین رفته است. ولی تورم بعد از جراحی بینی به مدت زمان بیشتری برای درمان کامل نیاز دارد.

  • دو هفته بعد از جراحی بینی کج، فرد می تواند به راحتی کار های روزمره خود را انجام دهد.
  • با توجه به میزان حجم جراحی بینی کج، تورم بینی به مرور کاهش پیدا می کند و زمان بر می باشد. در 3 هفته اول بعد
  • از جراحی حدود 30 درصد از تورم بینی کاسته می شود. 6 هفته بعد این میزان به 60 درصد می رسد.
  • برای درمان کامل تورم بینی بین 12 تا 24 ماه زمان لازم است. با این حال افرادی که نزد دکتر علی اکبر عطایی
  • جراحی بینی انجام داده اند، بعد از برداشتن چسب بینی از بینی خود حس رضایت کاملی دارند و می دانند که تورم ها با گذشت زمان کاهش پیدا می کنند.

https://www.funkfacialplastics.com/crooked-nose-rhinoplasty/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران
عضو رسمى انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران
رتبه اول بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور
با بیش از 17 سال سابقه جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در تهران

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *