مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

جراحی بینی کج

همانطور که می دانید یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در بین عموم چه خانم ها و چه آقایان جراحی زیبایی بینی است. اما بعضی افراد هستند که به دلیل ایراداتی که علاوه بر زیبایی آن ها تاثیر گذار است بر سلامت او نیز تاثیر می گذارد. به عبارتی افرادی هستند که استخوان بینی شان کج می باشد یا به دلیل بروز حادثه ای بینی آن ها کج شده است. انجام جراحی بینی برای این افراد بیشتر توصیه می شود زیرا سلامت آن ها تحت تاثیر است. در این مقاله می خواهیم در رابطه با جراحی بینی کج اطلاعاتی در اختیار شما بگذاریم. با ما همراه باشید.

انواع جراحی بینی

اغلب افرادی که تصمیم به انجام جراحی بینی دارند به منظوری جراحی زیبایی انجام می دهند. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم جراحی بینی در برخی افراد جنبه علاوه بر زیبایی جنبه درمانی هم دارد. در حالت کلی جراحی بینی انواع مختلفی دارد که جراحی بینی کج یکی از آن ها است.

جراحی بینی کج

برخی از افراد به دلیل داشتن بینی های کج خواهان جراحی بینی کج هستند و به دکتر علی اکبر عطایی جراح بینی در تهران مراجعه می کنند تا این عارضه را برطرف کنند. ایشان در ادامه در خصوص علت و انجام این نوع از جراحی زیبایی بینی توضیح خواهند داد. علت بروز بینی کج زیاد است که در ادامه بیشتر به آن ها می پردازیم اما به صورت کلی دکتر علی اکبر عطایی جراح بینی، در خصوص علت بینی کج مواردی را بیان کردند که عبارتند از عدم تقارن ذاتی صورت، ترومای بینی یا انحراف دیواره بینی است.

همچنین لازم است بدانید دکتر عطایی به عنوان بهترین جراح پلاستیک با ساختمان بینی و عملکرد آن آشنایی کامل دارند و می توانند در زمان انجام جراحی بینی کج، بیماری ها و عوارض دیگری که به دلیل این انحراف به وجود آمده است را درمان کرده و ظاهر بینی را بهبود ببخشد.

علت انجام جراحی بینی کج چیست؟

همانطور که از اسم این جراحی تصور می شود، جراحی بینی کج به منظور بر طرف کردن انحراف از کم تا شدید بینی انجام می شود. این جراحی زیبایی بینی، یکی از دشوار ترین جراحی ها به شمار می رود. به همین دلیل دکتر عطایی توصیه می کنند تا به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه شود تا نتیجه جراحی بینی رضایت بخش باشد.

همچنین علت سختی و دشوار بودن این جراحی به این صورت است که علت کجی بینی متعدد است و باید در زمان جراحی بینی به این علت ها توجه کرد. در ادامه در مورد هر یک از علت ها متخصر توضیحی می دهند.

جراحی بینی کج

علت اول

در برخی از افراد، کجی بینی به دلیل عدم تقارن در صورت است. که با جراحی بینی کج و برطرف کردن ایراد این عضو، بینی با سایر اجزای صورت متناسب می شود. ولی این جراحی کمی دشوار است. زیرا فقط در 97 درصد از افراد این عدم تقارن به دلیل انحراف بینی است و ممکن است در سایر افراد به دلیل ایرادات ظاهری در سایر اجزای صورت باشد. که با مشورت با دکتر علی اکبر عطایی می توانید روش های مختلف بر طرف کردن ایرادات را به دست آورده و انجام دهید.

علت دوم

در ساختار بینی برخی از افراد، غضروف بینی دارای انحراف شدید است. به همین دلیل در زمان انجام جراحی بینی کج، جراح بینی خوب سعی در تغییر ساختمان و دیواره بینی می نمایند و دیواره را صاف می کند. این جراحی سبب می شود تا ظاهر بینی زیبا شده و انحراف برطرف شود. اما نتیجه این نوع از جراحی زیبایی بینی، تحت تاثیر میزان رشد غضروف بینی است.

حتی در برخی از موارد بخیه های زده شده، قرار دادن گرافت های ویژه و برطرف کردن شکستگی های قبلی بینی و روش های دیگر اصلاح ساختمان بینی، نیز ممکن است در این نتیجه اثری نداشته و صرفا غضروف بینی باعث تغییر نتیجه جراحی بینی شود.

علت تغییر نتیجه جراحی بینی به دلیل رشد مجدد غضروف بینی است که باعث بروز انحراف بینی می شود و بینی به فرم قبلی خود باز می گردد. به همین دلیل جراح بینی به افرادی که دارای بینی های بسیار کجی هستند و یا دیواره بینی شان دارای انحراف شدید است این نکته را بیان می کنند که ممکن است بعد از گذشت مدتی از جراحی بینی، نیاز به جراحی ترمیمی بینی باشد.

مزایای جراحی بینی کج

این عمل دارای مزایای بسیاری است که هر کدام آن ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

مزایای جراحی بینی کج

دو مورد از مهم ترین آن ها عبارت است از:

 • امکان تنفس بهتر را در فرد بیشتر می کند.
 • زیبایی چهره فرد بیشتر می شود.

عوارض جراحی بینی کج

این جراحی مانند سایر عمل ها دارای عوارض مخصوص خود است که اگر توسط بهترین جراح پلاستیک انجام شود میزان آن به حداقل می رسد. برخی از رایج ترین آن ها عبارت است از:

 • درد
 • کبودی
 • تورم و التهاب
 • عفونت
 • نیاز به جراحی مجدد

آیا امکان برطرف شدن انحراف بینی در جراحی بینی کج وجود دارد؟

در جراحی هایی بینی که به منظور درمان یک عارضه انجام می شود، بهترین جراح بینی در تهران سعی می نمایند تا در وهله اول این عوارض را برطرف و درمان کرده و سپس اقدام به جراحی زیبایی بینی نمایند. زیرا بهبود عملکرد بینی مهمتر از زیبایی آن است.

آیا می توان جراحی بینی کج را برای بینی شکسته انجام داد؟

شکستگی بینی یکی از دلایل جراحی بینی کج است. دکتر علی اکبر عطایی جراح بینی در تهران، با استفاده از تکنیک و روش های جدید جراحی بینی می توانند بینی افرادی که دچار شکستگی شده اند را درمان نمایند.

هزینه جراحی بینی کج

این عمل مانند سایر عمل های زیبایی و درمانی به عوامل مختلفی بستگی دارد به همین خاطر به صورت قطعی نمی توان گفت که قیمت آن به صورت مشخص چقدر می شود. برخی از این عوامل عبارتند از:

 • میزان کجی بینی و سختی عمل
 • مهارت و تجربه جراح
 • هزینه بیمارستان یا کلینیک
 • هزینه داروهای مصرفی پس از جراحی

آیا جراحی بینی کج تحت پوشش بیمه می باشد؟

طبق دستور العمل های بیمه ای، هیچ گونه جراحی زیبایی تحت پوشش بیمه نیستند. با این حال در افرادی که دارای انحراف بینی هستند و این سبب شده تا در تنفس دچار مشکل شوند، جراحی بینی تحت پوشش قرار می گیرد. در افرادی که بینی کج با انحراف شدید وجود دارد و باعث بروز مشکلات تنفسی شدید شده است، می توان بخشی از هزینه جراحی بینی را تحت پوشش بیمه انجام داد.

همچنین در افرادی که جراحی بینی به دلیل شکستگی بینی انجام شده است، بیمه هزینه های جراحی را متقبل می شود. با این حال اگر صرفا به دنبال جراحی زیبایی بینی هستید، که هدف از انجام آن جراحی زیبایی و افزایش اعتماد به نفس است، ممکن است بیمه هیچ هزینه ای به شما پرداخت نکند.

به همین دلیل دکتر علی لکبر عطایی توصیه می کنند قبل از شروع مراحل جراحی بینی، حتما با جراح بینی خود در خصوص هزینه و پوشش بیمه ای جراحی مشورت و صحبت نمایید.

اقدامات لازم پیش از انجام جراحی بینی کج

افرادی که دارای بینی کج هستند و تصمیم به انجام جراحی می کنند لازم است به یک سری نکات مهم توجه کنند. برخی از مهم ترین آن ها عبارت است از:

 • اگر فرد دارای بیماری زیمنه ای است یا به داروی خاصی حساسیت دارد حتما پزشک خود را مطلع سازد.
 • اگر فرد از برخی داروهای خاص مانند آسپرین استفاده می کند که موجب رقیق شدن خون می شود، زیر نظر پزشک برای دو هفته مصرف آن را قطع کند.
 • حداقل به مدت 2 هفته از مصرف نوشیدنی های الکلی خودداری شود.
 • اگر فرد سیگاری است به مدت 2 هفته از استعمال سیگار اجتناب کند.
 • فرد باید قبل از جراحی حمام کند زیرا تا چند روز پس از جراحی نمی تواند استحمام کند.
 • فرد باید حداقل به مدت 8 ساعت قبل از عمل ناشتا باشد.

اقدامات لازم بعد از جراحی بینی کج

مدت زمان مورد نیاز برای بهبودی اولیه در هر فرد با توجه به میزان گستردگی جراحی بینی، حداقل و حدود 8 روز می باشد. جراحی بینی یک جراحی تهاجمی آزار دهنده و درد ناک نیست ولی ممکن است فرد در چند روز اول بعد از جراحی بینی احساس ناراحتی نماید.
همچنین به علت دستکاری در بافت های بینی بروز کبودی و تورم در اطراف چشم و بینی طبیعی است و به طور معمول بعد از گذشت 8 روز بخش عظیمی از این عوارض برطرف خواهد شد.

برای کاهش این عوارض استفاده از رژیم های غذایی سالم در این دوره و سایر مراقبت های بعد از جراحی بینی می تواند موثر باشد. به طور مثال استفاده از کمپرس سرد و قرار دادن آن بر روی بافت های اطراف محل جراحی یکی از روش های کاهش تورم و کبودی به شمار می رود.

 • توجه و اقدام دقیق به این مراقبت ها دوره نقاهت را کوتاه تر می کند.

یک هفته بعد از جراحی بینی کج، دکتر علی اکبر عطایی جراح بینی در تهران بخیه بینی را کشیده و به بینی چسب مخصوص می زند. در هفته های آتی، بانداژ بینی و چسب نیز برداشته می شود. در این مدت کبودی ها نیز کاملا از بین رفته است. ولی تورم بعد از جراحی بینی به مدت زمان بیشتری برای درمان کامل نیاز دارد.

 • دو هفته بعد از جراحی بینی کج، فرد می تواند به راحتی کار های روزمره خود را انجام دهد.
 • با توجه به میزان حجم جراحی بینی کج، تورم بینی به مرور کاهش پیدا می کند و زمان بر می باشد. در 3 هفته اول بعد
 • از جراحی حدود 30 درصد از تورم بینی کاسته می شود. 6 هفته بعد این میزان به 60 درصد می رسد.
 • برای درمان کامل تورم بینی بین 12 تا 24 ماه زمان لازم است. با این حال افرادی که نزد دکتر علی اکبر عطایی
 • جراحی بینی انجام داده اند، بعد از برداشتن چسب بینی از بینی خود حس رضایت کاملی دارند و می دانند که تورم ها با گذشت زمان کاهش پیدا می کنند.
دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران
عضو رسمى انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران
رتبه اول بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور
با بیش از 17 سال سابقه جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در تهران

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

یکی از عمل هایی که بسیار در بین عموم محبوب است جراحی زیبایی می باشد. نتیجه عمل بینی در هر فرد متفاوت است زیرا نوع بینی هر...

عمل بینی فانتزی

عمل بینی فانتزی

امروزه یکی از ملاک های زیبایی را داشتن بینی کوچک و سر بالا می دانند. به همین دلیل است که تا این حد تقاضا برای انجام عمل...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *