دکتر علی اکبر عطایی / لاغری و پیکر تراشی /  تفاوت ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن چیست
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

 تفاوت ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن چیست

موضوعی که امروز درباره آن صحبت می شود، موضوع ابدومینوپلاستی، لیپوساکشن و مینی ابدومینوپلاستی است. این جراحی ها هر کدام روشهای مختلف و خاص برای شکل دهی بدن هستند و با یکدیگر نیز متفاوت هستند. بیمارانی که فقط چربی اضافی دارند و افتادگی زیادی ندارند وپوست خوب و جوانی دارند کاندیدای لیپوساکشن هستند و کسانی که افتادگی مختصر و مقداری چروک و ترک های پوستی دارند می توانند از مینوابدومینوپلاستی استفاده کنند ولی شکم های بسار بزرگ و افتاده نیاز به فول ابدومینوپلاستی دارند که باید ترمیم هایی انجام شود که هم چربی ها ساکشن شوند و هم پوست اضافه برداشته شود.

 تفاوت ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن چیست

کاهش وزن با جراحی 

یکی از سوال هایی که بیماران از ما می پرسند کاهش وزن به دنبال عمل جراحی ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن است. در کل این دو عمل هایی نیستند که به منظور کاهش وزن انجام شوند. اگرچه که وقتی افراد عمل را انجام می دهند مقدار بافت و پوست و چربی که برداشته می شود و مقداری  کاهش وزن نیز ایجاد می شود که گاهی اوقات ممکن است به چند کیلو گرم هم برسد ولی نکته این است که افراد باید با ورزش، رژیم و تغییر لایف استایل خودشان تغییر وزن را ثابت نگاه دارند و به این که عمل جراحی کرده اند اکتفا نکنند چرا که ممکن مقداری از نتیجه عمل افت کرده و دچار افزایش وزن شوند.

هزینه جراحی های زیبایی

یکی از سوالات دیگر درباره هزینه جراحی ابدومینوپلاستی است این عمل می تواند از یک ساکشن معمولی تا یک مینی ابدو مینو پلاستی تا فول ابدومنولاستی متفاوت باشد. بنابراین بر اساس مقدار کاری که باید برای بیمار انجام شود هزینه ها هم بسیار متفاوت است در نتیجه هر بیمار باید به صورت خاص معاینه شود و مقدار کاری که لازم است بررسی شود تا ببینیم ترمیم عضله ،ساکشن و جابه جایی ناف نیاز دارد؟ و یا مقدار بافت برداشته است چقدر است و هچنین این موضوع که در  بیمارستان می خواهد انجام شود یا کلینیک نیز بسیار مهم است. تمامی این ها در هزینه بیمار تاثیر گذار است.

پوشش بیمه ای

یکی از سوالات دیگر این است که آیا ابدومینو پلاستی و لیپوساکشن امکان اینکه تحت پوشش بیمه قرار بگیرد را دارد ؟

در ارتباط با لیپوساکشن تقریبا در هیچ کدام از مواردی که نیاز به لیپوساکشن داشته باشند تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند. در ارتباط ابدومینو پلاستی وزارت بهداشت معیارهایی را تعیین کرده که اگر آن معیار ها که شامل افتادگی بسیار شدید مشکلات ستون فقرات و دردهای کمری که مرتبط با حجم زیاد چربی باشد می توانند در این موارد با پزشک معتمد تحت پوشش بیمه بخشی از هزینه ها را تامین کنند ولی باقی عمل به صورت آزاد حساب می شود.

درمان فتق های شکمی

یکی از سوالاتی که بیمارانی که برای ابدومینو پلاستی مراجعه می کنند دارند این است که اگر فتق جدار شکم داشته باشند یا فتقی که ناشی از سزارین و عمل های جراحی باشه امکان اینکه در طی این عمل آنها هم درمان شود وجود دارد یا خیر ؟

 

باید بگویم بله یکی از روش ها هم همین مورد است که همزمان با این عمل، فتق شکمی عمل می شود و کارهای زیبایی که در حین ابدومینوپلاستی باید انجام شود برای بیمار انجام می شود. بخشی از عمل که مربوط به ترمیم فتق هست ممکن است تحت پوشش بیمه قرار گیرد ولی باقی عمل به صورت آزاد حساب می شود.

عوارض ابدومینوپلاستی

عوارض ابدومینوپلاستی که به صورت خاص برای این عمل مطرح است شامل:  

خونریزی، عفونت، تشکیل هماتوم ، سیاه شدن لبه های زخم و گاهی باز شدن زخم است که اینها هر کدام که رخ دهد خطراتی برای بیمار ایجاد نمی کند و با گذر زمان و کارهای ترمیمی و مراقبت های بهداشتی برطرف می شوند. خطرات بزرگتر مثل تشکیل لخته در عروق تن و ایجاد امبولی چربی است که اینها در مواردی است بیمار توسط کسانی عمل می شود که مراقبت های قبل عمل را انجام نمی دهند . تمام  بررسی های وضعیت قلب، ریه، کلیه، وضعیت شاخص توده بدنی و وزن بیمار را دقت نمی کنند، این باعث می شود خطر عمل بالا رود. اگرچه که هیچ زمان خطر عمل به صفر نمی رسد اما با بررسی های قبل از عمل می توانیم خطرات را کاهش دهیم.

انتخاب بهترین جراح پلاستیک به همراه یک تیم خبره می تواند از میزان این عفونت ها بکاهد .دکتر علی اکبر عطایی ‎فوق تخصص جراحى پلاستيك و زيبايي با بهره گیری از بروز ترین تکنیک ها به انجام انواع جراحی های پلاستیک می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره های  02188773358 و 02188889004 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

انتخاب بهترین جراح پلاستیک در تهران

سوال بعدی درباره عوارض عمل های ابدومینو پلاستی و لیپوساکشن است این دو عمل هم به مانند سایر عمل های جراحی می توانند شما را دچار عوارض و خطراتی کنند. با انتخاب پزشک که فوق تخصص جراحی پلاستیک داشته باشند قطعا خطرات این عمل ها را برای افراد کم می کند و یک عمل جراحی امن تری خواهند داشت بنابراین باید از نظر قلب ، ریه، تنفس ، کلیه و وضعیت عمومی بررسی شوند و ببینند توان و تاب این عمل را که عمل بزرگی است داشته باشند  و بر اساس آن وضعیت، افراد را کاندید عمل کنند بنابراین جایی که به شما قول می دهد شما را عمل می کنند حتما عمل نکنید و بگذارید ابتدا بررسی شوید اگر امکان عمل بود آن را انجام دهید.

 برخی از جراحی های پلاستیکی که توسط دکتر عطایی انجام می شود:

ابدومینوپلاستی

لیپوساکشن 

جراحی زیبای ران ها

لیفت سینه 

پروتز سینه 

جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران
عضو رسمى انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران
رتبه اول بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور
با بیش از 17 سال سابقه جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در تهران

مقالات مرتبط
بهترین جراح پلاستیک تهران

بهترین جراح پلاستیک تهران

قبل از آن که در خصوص ویژگی های بهترین جراح پلاستیک صحبت نماییم، می خواهیم اطلاعات مهمی در رابطه با وظایف و یا خدماتی که یک...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *