(021) 88889004– 88773358
تهران، ميدان ونک، نرسيده به پل همت، جنب ساختمان خورشيد، ساختمان ١٢٦٦، طبقه چهارم، واحد ١٤
دکتر علی اکبر عطایی / جوانسازی صورت / تزریق چربی؛ بهترین راه جوانسازی پوست
مدت زمان مطالعه ۲۲ دقیقه

تزریق چربی؛ بهترین راه جوانسازی پوست

تزریق چربی (Fat Grafting) یکی از انواع روش های غیر تهاجمی برای بهبود وضعیت ظاهری نواحی مختلف بدن از جمله صورت است. با بهره گیری از روش جدید و بدون عوارض ترانسفر و تزریق چربی می توانید تغییرات چشمگیری بر روی بخش های گوناگون اندام خود ایجاد نموده و از ظاهر جدیدتان لذت ببرید. این روش با استفاده از چربی اضافه بدن خود فرد و تزریق آن به بخش مورد نظر پیش رفته و باعث از بین رفتن پیری، افتادگی، پروک پوستی و سلولیت می شود. در این مقاله همه چیز در مورد این اقدام زیبایی را بخوانید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند: نمایش

تزریق چربی چه فرایندی است؟

تزریق چربی یکی از راه های جوانسازی پوست است. در این روش با گرفتن چربی از نقاطی که دارای میزان چربی مناسبی هستند (مانند پهلو، شکم و ران ها) و انتقال آن ها به بخش هایی همچون صورت می توان چین و چروک ها را از بین برد و نقاطی از پوست که در اثر عوامل مختلف دچار فرو رفتگی یا افتادگی شده اند را بهبود بخشید.

بسیاری از افراد این اقدام را بهترین روش جوانسازی پوست می دانند؛ در بخش های بعدی در رابطه با مزایای تزریق چربی نکات مهمی را خواهید خواند.

تزریق چربی نیازمند انجام یک روش پیچیده برای گرفتن بافت های نرم فیلر می باشد. ناحیه ای از بدن در نظر گرفته می شود و چربی از این ناحیه گرفته می شود. از جمله نواحی متداول برای گرفتن چربی می توان به کناره های ران، پهلو ها و شکم اشاره کرد. با انجام لیپوساکشن چربی از این نواحی استخراج می شود. سپس این چربی به ناحیه مورد نظر انتقال داده می شود.

این بسیار مهم است که انجام فرایند تزریق چربی را به چه کسی می سپارید، به این دلیل که کشیدن چربی به روش لیپو از نقطه ی مبدا نیازمند داشتن دانش بالا در زمینه ی اقدامات لاغری و چربی کشی است، بهترین انتخاب شما می تواند یک جراح فوق تخصص پلاستیک باشد. چرا که اگر چربی مورد نیاز برای این اقدام از محل مناسب و به روش درستی تهیه نگردد، ممکن است مشکلات متعددی برای فرد پیش بیایند.

تزریق چربی برای کدام نواحی بدن قابل انجام است؟

ترانسفر یا انتقال چربی را می توان روشی دانست که برای بسیاری از بخش های بدن که ممکن است به دلیل افزایش سن دچار مشکلاتی از قبیل چین و چروک و افتادگی شوند، انجام داد. مهم ترین بخش های مناسب برای تزریق چربی عبارتند از:

 • تزریق چربی به صورت
 • زاویه سازی صورت با تزریق چربی
 • گونه گذاری با تزریق چربی
 • تزریق چربی به زیر چشم
 • تزریق چربی به خط خنده
 • تزریق چربی به خط اخم
 • تزریق چربی به بینی
 • تزریق چربی به لب
 • تزریق چربی به اندام
 • تزریق چربی به باسن
 • تزریق چربی به سینه
 • تزریق چربی به دست

همان طور که خواندید، گسترده ی اصلاحاتی که می توان با تزریق فیلر چربی بر روی بدن و صورت انجام داد، وسیع است. به همین دلیل است که این روش در سال های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. البته برای محبوبیت روش تزریق چربی، دلایل بسیار زیادی وجود دارند که این فقط یکی از آنهاست.

در ادامه ی همین بخش، توضیحات مناسب و کاملی به شما ارائه خواهیم کرد در رابطه با هر یک از نقاطی که می توان با تزریق چربی به بهبود ظاهر آن ها پرداخت. با ما همراه باشید.

تزریق چربی به صورت

صورت انسان بیش ترین تاثیر را بر روی زیبایی ظاهری اش دارد. فرد تا زمانی که جوان است، دارای صورتی با پوست شاداب و با طراوت است اما همین که پا به سن پیری می گذارد، این عامل در کنار اثر گذاری عوامل دیگر کیفیت پوست و زیبایی او را تحت تاثیر قرار می دهند.

به همین دلیل است که بسیاری از افراد به دنبال یافتن راهی هستند که بتوانند مشکلاتی که در پی افزایش سن برای صورتشان پیش آمده را برطرف کنند. برای بخش های مختلفی از صورت می توان تزریق چربی انجام داد که در ادامه توضیحات مختصری در رابطه با هر یک خواهید خواند.

در ویدیوی زیر می توانید نمونه کار تزریق چربی صورت را ببینید و از تاثیر آن بر روی چهره ی بانوی 57 ساله شگفت زده شوید:

تزریق چربی به خط اخم و خط خنده

با گذر زمان و افزایش سن ممکن است انواع مختلفی از چین و چروک ها و خطوط بر روی پوست صورت ایجاد شده و ظاهر شما را پیر و فرسوده نشان دهند. تزریق چربی بهترین روش برای از بین بردن این مشکلات است. در این عمل چربی به عنوان فیلر به محل چروک های پوستی تزریق شده و به بهترین شکل ممکن آن ها را از بین می برد.

خط خنده و خط اخم مهم ترین چروک هایی هستند که بر روی ظاهر افراد تاثیر می گذارند. این خطوط می توانند چهره را پیر و خسته نشان داده و در بخش های مختلف صورت پدیدار می شوند.

خط خنده به چروک هایی گفته می شود که همزمان با خندیدن بر روی صورت ایجاد می شوند. این چروک ها در ابتدا فقط در هنگام خندیدن ایجاد شوند و با گذشت زمان به چروک هایی دائمی و عمیق تبدیل می گردند؛ به طوری که حتی اگر فرد در حالت خندیدن نباشد هم این خطوط بر روی چهره اش وجود دارند.

خط اخم نیز ماهیتی شبیه به خط خنده دارد، با این تفاوت که این چروک ها در اثر اخم کردن و بیشتر در نواحی میان دو ابرو و پیشانی حاصل می شوند. خطوط اخم نیز دارای انواع دائمی و غیر دائمی هستند. در قسمت زیر می توانید توضیحات تکمیلی در رابطه با چین و چروک های دائمی و غیر دائمی صورت را بخوانید.

 • چین و چروک های غیر دائمی

چین و چروک های غیر دائمی با تغییر حالت صورت پدیدار می شوند و در حالت عادی وجود ندارند. به عنوان مثالی از این چروک ها و خطوط می توان به خطوط اخم و خطوط خنده اشاره کرد. با گذشت زمان، چروک های غیر دائمی به چروک های دائمی تبدیل می شوند.

 • چین و چروک های دائمی

چین و چروک های دائمی نیز در ابتدا نوعی از چروک های غیر دائمی بوده اند اما با گذشت زمان و در صورتی که اقدام مناسبی در زمینه ی از بین بردن این چین و چروک ها صورت نگیرد، جای این چروک ها بر روی صورت باقی مانده و به خطوطی دائمی تبدیل می شوند. با انجام اقدام موثری مانند تزریق چربی می توان انتظار از بین رفتن این خطوط را داشت.

بسیاری از خطوط دائمی صورت با گذشت زمان عمیق و عمیق تر می ش.ند. در صورت تزریق فیلر یا پر کننده به محل این چین و چروک ها، از عمق آن ها کاسته شده و با سطح اصلی صورت هم تراز می شوند.

تزریق چربی زیر چشم

در پی کاهش وزن یا دلیل همیشگی کاهش کیفیت پوست یعنی افزایش سن، ممکن است فرو رفتگی هایی در بخش پایینی چشم پدیدار آیند و چهره ی فرد را خسته و بد حالت نشان دهند. از آن جا که این بخش در قسمت مرکزی صورت واقع شده است، از بین رفتن حالت جوان و زیبای زیر چشم می تواند تاثیر مستقیم و گسترده ای بر روی زیبایی فرد بگذارد.

بهترین راه برای پر کردن این فرو رفتگی ها و جوانسازی پوست صورت، تزریق فیلر چربی است. البته می توان از فیلر دیگری موسوم به بوتاکس نیز برای این منظور استفاده کرد ولی بهترین انتخاب برای شما تزریق چربی است.

گودی زیر چشم

گونه گذاری با تزریق چربی

داشتن گونه های برجسته می تواند تاثیر شگرفی بر روی زیبایی و شادابی صورت بگذارد. در مقابل اما، داشتن گونه هایی تو رفته و یا صاف می تواند برای زیبایی شما مضر باشد. تزریق چربی به این بخش می تواند کار برجسته سازی گونه هایتان را به خوبی انجام دهد. البته راه دیگری برای گونه گذاری وجود دارد و آن، استفاده از پروتز گونه است.

با دقت به شکل زیر تفاوت های پروتز گونه و تزریق چربی به این بخش را بدانید:

تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به بینی

برای ترمیم مشکلات جزئی بینی در بیش تر مواقع نیازی به انجام جراحی بینی نمی باشد و صرفا با انجام اقداماتی کم تهاجمی مانند تزریق ژل به بینی یا تزریق چربی به آن می توان این مشکلات کوچک را برطرف نمود. برای این اقدام، امروزه تزریق ژل به بینی پر طرفدار تر از تزریق چربی است اما اگر شخصی به ژل فیلر حساسیت داشته باشد می تواند به روش تزریق چربی به بهبود وضعیت بینی خود از لحاظ دارا بودن مشکلاتی مانند قوز خفیف یا وجود فرو رفتگی بر روی تیغه بینی بپردازد.

تزریق چربی به بینی

تزریق چربی به لب

ممکن است لب های فرد به طور ژنتیکی نازک، نامتقارن یا بد حالت باشند. اقدامات متعددی برای بهبود حالت لب ها و برجسته سازی آن ها وجود دارند. تزریق چربی نیز یکی از این راه هاست. البته لازم است بدانید که در رابطه با افزایش حجم لب ها امروزه تزریق ژل محبوب تر است. برای داشتن انتخاب درست در این راه باید حتما به توصیه های پزشک خود توجه داشته باشید.

تزریق چربی لب

زاویه سازی صورت با تزریق چربی

امروزه یکی از معیارهای زیبایی و جذابیت صورت را می توان زاویه دار بودن آن دانست. به دلیل افزایش روز افزون تمایل افراد به داشتن چهره هایی زاویه دار، روش های متعددی از جمله جراحی فک و چانه، استفاده از پروتز و تزریق چربی به فک دانست.

زاویه سازی صورت

تزریق چربی به اندام

برخی از بخش های بدن که از درصد بالای چربی تشکیل شده اند، ممکن است در اثر افزایش سن حجم زیادی از این چربی ها را از دست بدهند. در این هنگام افتادگی، شل شدگی پوست، از بین رفتن الاستیسیته و بروز سلولیت می تواند از عواقبب این اتفاق باشد. با ترانسفر و تزریق چربی به این بخش ها (سینه ها، باسن و دست ها) می توان حالت بهتری به آن ها بخشید.

تزریق چربی به باسن

باسن ها یکی از بخش هایی هستند که می توانند روی ظاهر بانوان تاثیر بسیار زیادی بگذارند. ممکن است فردی از ابتدا از حالت باسن خود راضی نباشد یا این که با افزایش سن نارضایتی از حالت این بخش از بدن برایش ایجاد شده باشد. تزریق چربی به باسن تنها راه از بین بردن بد حالتی، عدم تقارن یا برجسته نبودن باسن ها نیست، عمل پروتز باسن نیز با همین هدف انجام می گیرد.

مراحل تزریق چربی
در این تصویر مراحل انتقال چربی به باسن را می بینید. این روش بهترین راه برای بهبود ظاهر باسن است.

تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه نیز کاربردی همانند تزریق چربی به باسن دارد. در عصر حاضر نگرانی هایی در رابطه با پروتز سینه وجود دارد؛ افرادی که نسبت به پروتز ها حساسیت دارند یا این که ترجیح می دهند این عمل را انجام ندهند، می توانند از مزایای تزریق چربی بهره مند شوند.

تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به دست

دست ها یکی از مهم ترین نقاط بدن به حساب می آیند که تاثیر بسیاری بر روی زیبایی فرد دارند. امروزه جوانسازی پوست انگشتان دست و پشت دست با استفاده از تکنیک تزریق چربی امکان پذیر بوده و موثر واقع می گردد. انجام این اقدام نیاز به در نظر داشتن ظرافت بسیار زیادی دارد.

تزریق چربی به دست

مراحل تزریق چربی کدامند؟

در عکس نوشته ی زیر می توانید مراحل شش گانه ی اقدام تزریق چربی را ببینید:

مراحل تزریق چربی

در این بخش مراحل مختلف این اقدام را توضیح خواهیم داد. لازم به ذکر است که برای پیش برد هر چه بهتر هر مرحله باید دقت و مهارت جراح مد نظر قرار گیرد. مراحل تزریق چربی عبارتند از:

مرحله اول: انتخاب محل برداشت چربی

باید در جلسه ی مشاوره ای که پیش از انجام انتقال چربی پزشک شما را معاینه کند تا ببیند کدام بخش از بدن شما برای برداشتن چربی مناسب تر است. نقطه ی برداشت چربی می تواند پهلو، باسن یا شکم باشد. در افرادی که لاغر هستند و تمایل به انجام تزریق چربی دارند، یا این اقدام باید با تزریق فیلرهای دیگری همچون تزریق ژل و تزریق بوتاکس جایگزین شود یا این که بالاخره از یک بخش از بدن که توانایی تامین چربی مورد نیاز را دارد باید میزان چربی مورد نیاز برداشت شود.

مرحله دوم: انتخاب محل تزریق چربی

شما باید بدانید که دقیقا به چه منظور می خواهید تزریق چربی انجام دهید. اگر به یک پزشک خود و با تجربه در زمینه ی جوانسازی پوست و اندام های بدن مراجعه کنید، او به شما خواهد گفت که دقیقا برای کدام بخش از بدن یا صورتتان انجام این کار لازم است. در بخش نقاط تزریق چربی خواندیم که چه بخش های مختلفی از بدن تحت پوشش اقدام تزریق چربی قرار می گیرند.

مرحله سوم: تمیز کردن و بی حسی محل برداشت چربی

در این مرحله محل مبدا و برداشت چربی ضد عفونی می شود و تحت شرایط استریل، بی حسی موضعی انجام می گردد. اجرای درست این تکنیک ها برای جلوگیری از بروز عفونت ها و دیگر پیچیدگی ها ضروری است.

مرحله چهارم: برداشت چربی به روش لیپو

با استفاده از سرنگ های مخصوصی که به سر آن ها کانولاهایی در اندازه ی مناسب متصل شده است و از طریق سوراخ کوچکی در سر آن، چربی های زیر پوست با فشار کم کشیده شده و بدین ترتیب چربی مورد نیاز برای تزریق و ترانسفر به دست می آید.

مرحله پنجم: آماده سازی چربی و بی حسی محل مورد نظر برای ترانسفر (انتقال) آن

چربی های کشیده شده از بخش های مبدا چندین بار با سرم استریل شستشو داده می شوند تا خون و سایر مواد اضافی از آن ها جدا شوند.

بعضی از پزشکان از سانتریفیوژ جهت جداسازی کامل اجزای غیر ضروری از بافت چربی استفاده می کنند. چربی آماده شده و دارای خلوص بالا به داخل سرنگ کشیده می شود. این بهترین حالت برای آماده سازی چربی مورد نیاز برای تزریق به بخش های مختلف صورت و بدن است.

حالا بعد از آماده سازی و شست و شوی چربی، محل مورد نظر برایی تزریق چربی نیز ضد عفونی می گردد تا بتوان بدون آن که شخص در معرض خطر عفونت قرار بگیرد، این عمل را به صورت ایمن انجام داد. پس از این کار، بی حسی موضعی صورت می گیرد تا بتوان بدون حس درد و ناراحتی، اقدام زیبایی تزریق چربی را انجام داد.

مرحله آخر: تزریق چربی

سپس به سر سرنگ کانولاهای مخصوص متصل می شود و تزریق چربی به محل مورد نظر انجام می گردد. این عمل به صورت سرپایی در مطب انجام می شود. در حقیقت برای تزریق چربی یا محل مورد نظر بی حس می شود یا این که بیهوشی خفیف فرد را از لحاظ ناراحتی در طول انتقال چربی از درد دور نگه می دارد.

سوالات متداول تزریق چربی:

در صفحه اینستاگرام دکتر علی اکبر عطایی با نزدیک 20 هزار دنبال کننده، هر روز سوالات زیادی در رابطه با انواع و اقسام اقدامات زیبایی جراحی و غیر جراحی پرسیده می شود. در این قسمت برخی از سوالاتی که شما از ما در رابطه با تزریق چربی پرسیده اید را می آوریم و به بهترین نحو به آن ها پاسخ می دهیم.

اینستاگرام دکتر عطایی
اینستاگرام دکتر عطایی.1

مهم ترین مزایای تزریق چربی چیست؟

 1. چربی مورد نیاز برای این اقدام از بدن خود فرد گرفته می شود؛ به همین دلیل امکان بروز واکنش آلرژیک وجود ندارد. به این علت است که بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای تزریق ژل، از روش تزریق چربی استفاده کنند.
 2. با انجام عمل تزریق چربی در حقیقت با یک تیر دو نشان می زنید؛ هم از میزان چربی های اضافه ی بدنتان کم می شود و هم این چربی در ناحیه ی دیگری از بدن به جوانسازی پوست شما کمک می کند.
 3. دوام و ماندگاری آن از فیلر های ژل بیش تر است.
 4. در صورتی که این روش را برای بهبود ظاهر خود انتخاب کنید، دیگر نیازی نیست که هزینه ی جداگانه ای برای تهیه ژل پرداخت نمایید.
 5. از آن جا که چربی بعد از پیوند خون رسانی می گردد، به بافت بدن جوش می خورد و به این ترتیب دیگر از جای خود تکان نخواهد خورد.
 6. کمتر از دو هفته بعد از تزریق چربی بهبودی و ریکاوری کامل صورت خواهد گرفت.
 7. نکته ی بسیار جالب توجه این است که اگر میزانی از چربی اضافه باقی بماند، می توان آن را به مدت شش ماه در یخچال نگه داری کرد و در صورت نیاز آن را برای مصارف بعدی مورد استفاده قرار داد.

مهم ترین عوارض تزریق چربی چیست؟

ممکن است برخی عوارض در نتیجه ی تزریق چربی به بخش های مختلف بدن ایجاد شوند. برخی از این عوارض عبارتند از:

 1. درد
 2. تورم
 3. کبودی
 4. بی حسی موقت

بهترین اقدام برای کاهش این عوارض ناشی از تزریق چربی را می توان استفاده از کمپرس سرد و دستکاری نکردن محل تزریق دانست.

ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

یکی از مهم ترین مزایای روش تزریق چربی نسبت به تزریق ژل را می توان ماندگاری طولانی تر آن دانست. حدود 50 درصد از چربی تزریقی بعد از گذشت مدتی از بین می رود و پس از آن چربی باقی مانده تا حدود 2 سال (یا بیش تر یا کم تر) از بین نمی رود.

معمولاً بیشتر حجم چربی تزریقی زنده می ماند ولی نتیجه این اقدام قابل پیش بینی صد در صدی نیست. اهی اوقات برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب نیاز به انجام تزریق چربی دوباره است.

بهترین کاندیداهای تزریق چربی چه کسانی هستند؟

 1. افرادی که به تزریق ژل حساسیت نشان داده اند.
 2. افرادی که چربی اضافی زیادی در نواحی شکم، پهلوها و ران های خود دارند.
 3. آن ها که از عوارض تزریق ژل و بوتاکس می ترسند و به دنبال راهی کم عارضه می گردند.
 4. آن ها که با گذشت زمان یا با بروز مشکلاتی دیگر در نواحی مختلف بدن خود دچار ضعف پوستی شده اند.

به طور کلی آن چه که باید قبل از داوطلب شدن برای انجام تزریق چربی به نواحی مختلف بدن مورد توجه قرار گیرد، سلامت عمومی بدن و عدم استعمال دخانیات و نوشیدنی های الکلی است.

قبل از تزریق چربی چه اقداماتی باید انجام داد؟

 1. در مواردی که تزریق چربی در بیمارستان و تحت بی‌هوشی عمومی انجام می‌گردد از 8 ساعت قبل از مراجعه به بیمارستان از هرگونه خوردن و آشامیدن پرهیز کنید (ممکن است با صلاحدید پزشکتان داروی خاصی را قبل از عمل استفاده کنید)
 2. هرگونه سابقه بیماری، مصرف دارو و آلرژی را به پزشک متخصص بی‌هوشی هم اطلاع دهید.
 3. طبق برنامه تنظیمی با مدارک شناسایی و مدارک پزشکی به بیمارستان مراجعه کنید.
 4. حتما با پزشک خود جلسه مشاوره بگذرانید. در این جلسه معاینه و ارزیابی می شوید و انتظارات شما از انجام این اقدام بررسی می شوند.

مراقبت های بعد از تزریق چربی کدامند؟

 1. در 48 ساعت اول از انجام هرگونه ماساژ و فشار به نواحی تزریق خودداری کنید و چسب ‌های شکل‌ دهنده به بافت را حفظ کنید. برای از بین بردن عوارضی مانند تورم و … باید تنها از کمپرس سرد بدون ایجاد فشار بر روی محل تزریق کمک بگیرید.
 2. اگر تزریق چربی به صورت انجام شده است، سر خود را زیاد خم نکنید.
 3. آنتی بیوتیک و مسکن را طبق توصیه ی پزشکتان استفاده کنید.
 4. تا یک هفته ورزش سنگین انجام ندهید.

آیا باید بعد از تزریق چربی در بیمارستان بستری شد؟

پاسخ این سوال منفی است. عمل تزریق چربی ساده، سبک و سرپایی است.

آیا تغییر وزن بر روی نتیجه تزریق چربی اثر می گذارد؟

بهترین کار برای جلوگیری از بروز تغییر در وضعیت محل انتقال چربی این است که وزن خود را قبل و بعد از این اقدام ثابت و در محدوده ی سلامت نگه دارید. افزایش و یا کاهش وزن می تواند بر روی وضعیت سلول های چربی شما تاثیر گذاشته و تعداد آن ها را تغییر دهند.

رژیم غذایی بعد از تزریق چربی باید چگونه باشد؟

در طی اقدام فت گرفتینگ یا همان ترانسفر چربی، چربی از بخش مشخصی از بدن شما برداشت شده و به بخش دیگری تزریق می گردد. با این حال، این چربی به اندازه ی قبل پایداری نخواهد داشت و مقداری از آن از بین خواهد رفت.

برای بازیابی چربی برداشته شده، باید رژیم غذایی پر کالری ای را در پیش گرفت. چرا که بدن باید برای تولید خون بیش تر و داشتن جریان خوب مناسب، از انرژی مورد نیاز خود برخوردار باشد. افزایش خون رسانی به بدن کمک می کند تا چربی های جا به جا شده را بهتر بپذیرند و آن ها را به مثابه یکی از بخش های اصلی بدن به حساب بیاورند.

آیا تزریق چربی درد دارد؟

خیر؛ در صورتی که تکنیک های بی حسی به خوبی مورد انجام قرار گیرند، بیمار دردی حس نخواهد کرد. به این ترتیب این روش یکی از ایمن ترین روش های جوانسازی پوست است.

آیا تزریق چربی خطرناک است؟

تزریق چربی به طور کلی شامل سه مرحله ی چربی کشی، شست و شوی چربی ها و تزریق آن به محل مورد نظر است. هر یک از این مراحل باید با دقت و مهارت بالا و با به کار گیری تجارب چندین ساله انجام شود. در حقیقت اگر می خواهید اقدام تزریق چربی را بدون هیچ خطری پشت سر بگذارید، باید در انتخاب پزشک خود توجه و دقت زیادی به خرج بدهید.

تزریق چربی به طور کلی شامل سه مرحله ی چربی کشی، شست و شوی چربی ها و تزریق آن به محل مورد نظر است. هر یک از این مراحل باید با دقت و مهارت بالا و با به کار گیری تجارب چندین ساله انجام شود. در حقیقت اگر می خواهید اقدام تزریق چربی را بدون هیچ خطری پشت سر بگذارید، باید در انتخاب پزشک خود توجه و دقت زیادی به خرج بدهید.

تزریق چربی چقدر طول می کشد؟

طول مدت زمان تزریق چربی بین یک تا سه ساعت است و این میزان بستگی به میزان چربی مورد نیاز، محل مورد نظر برای انتقال چربی و همچنین میزان تغییرات مورد انتظار است.

مدت زمان بهبودی بعد از تزریق چربی چقدر است؟

حدود یک تا دو هفته طول می کشد که محل برداشت و تزریق و انتقال چربی تورم و کبودی خود را از دست بدهند و به بهترین شکل ممکن بتوان گفت که چربی در این نهقاط به حالت پایدار در آمده است. برای هر چه کوتاه تر ساختن مدت زمان بهبود باید از سیگار و مشروبات الکلی دوری کنید و هم چنین از انجام ورزش های سنگینی که به صورت فشار می آورند خودداری نمایید.

آیا به نقاط دارای پروتز می توان چربی ترانسفر کرد؟

بله، در برخی موارد ممکن است لبه های پروتز یا بر آمدگی آن ها از زیر پوست مشخص باشند. با انتقال چربی می توان به بهترین شکل ممکن این نواحی را پوشش داد.

آیا اثرگذاری این روش در همه بخشهای بدن یکی است؟

خیر، در بخش هایی مثل خط اخم و خط خنده که ماهیچه ها و پوست تحرک بسیاری بیشتری دارند، ماندگاری و تاثیر پذیری این اقدام کم تر است و امکان دارد نیاز به تمدید تزریق چربی وجود داشته باشد.

آیا تزریق چربی محدودیت سنی دارد؟

خیر ولی بهتر است برای تزریق چربی به نواحی حساس مانند سینه ها یا باسن، این کار بعد از تکمیل رشد بافت این بخش ها صورت گرفته باشد.

آیا تزریق چربی فقط برای خانمهاست؟

خیر؛ آقایان محترم نیز می توانند به کمک روش ترانسفر چربی به جوانسازی پوست خود و بهبود وضعیت ظاهری شان بپردازند.

آیا تزریق چربی با بیهوشی انجام می شود؟

خیر؛ در 99 درصد مواقع که نیاز به برداشت و انتقال میزان زیادی از چربی نیست، لزومی به بیهوشی بیمار نیست و بی حسی موضعی می تواند کار خود را به خوبی انجام دهد.

آیا چربی انتقالی زیر پوست جا به جا می شود؟

پایخ این سوال منفی است. این اتفاق در صورتی می افتد که شما به ییک پزشک خود و با تجربه مراجعه نکرده باشید. این در حالی است که یک دکتر خوب برای تزریق چربی می داند که در کدام عمق از پوست و به چه مقدار انتقال چربی انجام دهد تا سلول های چربی بتوانند به بهترین شکل ممکن در زیر پوست منسجم و پایدار شوند.

هزینه تزریق چربی چقدر است؟

هزینه ترانسفر و تزریق چربی را باید با توجه به موارد مختلفی برآورد کرد. اما اگر بخواهیم هزینه ی این اقدام را به صورت مقایسه ای با دیگر اقدامات زیبایی بیان کنیم، تزریق چربی به دلیل آن که ماده ی فیلر (چربی) از بدن خود فرد استخراج می شود، هزینه کمتری نسبت به تزریق بوتاکس و تزریق ژل دارد.

هم چنین یکی دیگر از دلایلی که در اعلام هزینه های تزریق چربی محدودیت ایجاد می کند، تفاوت هزینه تزریق چربی به صورت با تزریق چربی به سایر بخش های بدن است.

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر روی هزینه های تزریق چربی را میزان چربی استخراج شده یا میزان چربی مورد نیاز برای انجام این اقدام زیبایی دانست. در حقیقت هر چه میزان چربی استخراج شده و منتقل شده بیشتر باشد، هزینه ها بالاتر خواهد رفت.

بهترین دکتر تزریق چربی در تهران چه کسی است؟

امروزه یافتن یک پزشک خوب در زمینه ی زیبایی در تهران کار بسیار سختی است. شما برای انتخاب پزشک خود به موارد مختلفی از جمله تخصص و مدرک تحصیلی پزشک، موقعیت مطب وی، نمونه کارها و صحبت های بیماران قبلی او بهره مند شوید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.7]
دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران
عضو رسمى انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران
رتبه اول بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور
با بیش از 17 سال سابقه جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در تهران

برچسب ها:
مقالات مرتبط
لیفت چانه و گردن

لیفت چانه و گردن

لیفت چانه و گردن داشتن گردنی صاف و برازنده باعث می شود تا چهره و تصویری زیبا برای فرد تداعی شده و برای بهبود ظاهر کلی فرد...

درمان تلانژکتازی پوست

درمان تلانژکتازی پوست

درمان تلانژکتازی پوست برخی از افراد با عارضه  تلانژکتازی به مطب دکتر عطایی فوق تخصص پلاستیک مراجعه می کنند و از داشتن این...

هزینه تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس دیده شده است که در فضای مجازی نیز قیمت و هزینه های بسیار کمی در خصوص تزریق بوتاکس اعلام می شود. دکتر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

6 دیدگاه ها
 1. سوسن

  سلام من لاغرم و چربی زیادی ندارم. میشه تزریق چربی انجام بدم؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • دکتر علی اکبر عطایی

   باید توده بدنی تون بررسی بشه. اون وقت میشه نظر قطعی داد.

   پاسخ
 2. مهدی

  سلام دکتر
  تزریق چربی برای آقایون هم میشه انجام داد؟

  پاسخ
  • دکتر علی اکبر عطایی

   بله تزریق چربی برای آقایان هم قابل انجام هست

   پاسخ
 3. Mona fathi

  تزریق چربی برای گودی زیر چشم هم موثره؟ بعد از چند وقت جذب بدن میشه؟

  پاسخ
  • دکتر علی اکبر عطایی

   بله، یکی از موثر ترین راه ها برای از بین بردن گودی زیر چشم تزریق چربیه. تو این بخش مقاله میتونید در موردش بخوانید تزریق چربی زیر چشم بعد از شش ماه نصف چربی جذب میشه و بقیه ش باقی می مونه.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *