(021) 88889004– 88773358
تهران، ميدان ونک، نرسيده به پل همت، جنب ساختمان خورشيد، ساختمان ١٢٦٦، طبقه چهارم، واحد ١٤
دکتر علی اکبر عطایی / جراحی بینی / جراحی بینی با بیمه
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جراحی بینی با بیمه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

یکی از مهم ترین نکاتی که ذهن افراد داوطلب انجام رینوپلاستی را به خود مشغول می کند، این است که آیا بیمه هزینه جراحی بینی را پوشش میدهد؟

با خواندن این مقاله می توانید تمامی شبهات خود در مورد این موضوع را به کمک توضیحات دکتر علی اکبر عطایی برطرف کنید. شما هم چنین می توانید این توضیحات را از زبان خود دکتر و در قالب فیلم زیر ببینید و بشنوید.

بیمه عمل بینی

جراحی بینی یا همان رینوپلاستی شامل دو بخش است:

جراحی ترمیم بینی (reconstructive)

عمل زیبایی بینی (cosmetic)

در حقیقت اگر بعد از خواندن قسمت بالا به این فکر افتادید که شاید تحت پوشش قرار گرفتن جراحی بینی در هر یک از دو حالت بالا با هم متفاوت است، باید بگوییم که درست حدس زدید.

جراحی شکستگی بینیعمل شکستگی بینی با بیمه تامین اجتماعی

جراحی ترمیم یا بازسازی بینی ممکن است بخشی از جراحی زیبایی بینی باشد و یا به طور مستقل انجام گیرد.

بسته به شرایط بینی و مشکلاتی که در مورد آن وجود دارد، ممکن است انجام جراحی ترمیمی برای بینی فرد مورد نیاز باشد یا نباشد. در طی مشاوره ای که قبل از عمل بینی انجام می گیرد، جراح بینی می تواند با معاینه ی بیمار به این نکته پی برده و برای جراحی بینی هدف گذاری انجام دهد.

بیشتر بدانید
چسب زدن به بینی بعد از عمل

در صورتی که بینی فرد دارای شرایط خاصی باشد، می توان انتظار داشت که جراحی بازسازی آن به طور مستقل انجام گیرد. شرایطی از جمله:

  • سابقه ی ورود آسیب شدید به بینی مانند شکستگی
  • وجود انحراف شدید در بخش تیغه
  • وجود پولیپ بزرگ

در صورتی که هر یک از موارد بالا در مورد بینی شما صدق می کنند، می توانید با مراجعه کردن به بیمه ای که تحت پوشش آن هستید و بعد از انجام آزمایش هایی مانند سی تی اسکن و ارائه ی گزارش آن به بیمه توسط پزشک معتمد بیمه ی درمانی تحت جراحی بینی قرار بگیرید.

فقط در این صورت است که بیمه می تواند هزینه ی عمل بینی را بپردازد. آن هم نه به طور کامل، بلکه بخشی از این هزینه ها توسط این سازمان تحت پوشش قرار می گیرند.

بیمه عمل زیبایی بینی

حقیقت این است که هزینه جراحی زیبایی بینی بسیار بیشتر از هزینه عمل بینی با هدف درمان و کمک به بهبود وضعیت تنفس فرد است.

از آن جایی که این جراحی ها تنها به منظور افزایش زیبایی فرد و نه به منظور درمان انجام می گیرند، بیمه هیچ میزان از هزینه عمل بینی زیبایی را بر عهده نخواهد گرفت.

اگر شما نیز قصد انجام جراحی زیبایی بینی دارید، با توجه به هزینه این عمل بهتر است که دقت کافی را در انتخاب جراح خود به عمل آورید تا از انجام آن پشیمان نشوید. در ادامه می توانید یکی از نمونه کارهای دکتر عطایی را ببینید:

تحت پوشش قرار گرفتن جراحی بینی توسط بیمه

اگر بخواهیم خلاصه ای از صحبت های فوق به دست شما عزیزان خواننده ارائه بدهیم، باید بگوییم که اگر چه ممکن است در صورت وجود مشکلات ساختاری شدید در بینی، بخشی از هزینه های جراحی توسط بیمه تامین گردد اما به هر حال باید بخشی از هزینه ای که به عنوان هزینه ی کل عمل بینی برآورد می شود، توسط خود شما پرداخت گردد.

بیشتر بدانید
برداشتن قوز بینی

شما باید پیش از تصمیم گیری برای انجام انواع عمل بینی (بازسازی یا زیبایی) از بیمه ای که تحت پوشش آن قرار دارید، تحقیقات لازم را به عمل آورده و از بابت مدارکی که باید ارائه کنید و یا شرایط پشتیبانی از هزینه های جراحی بینی اطلاعات لازم را کسب کنید.

حال بعد از طی کردن این مراحل می توانید به تصمیم گیری برای انجام عمل بینی بپردازید. چرا که هزینه رینوپلاستی یکی از مهم ترین فاکتور های موثر بر روی تصمیم شما خواهد بود.

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

Call Now Buttonتماس با پزشک