(021) 88889004– 88773358
تهران، ميدان ونک، نرسيده به پل همت، جنب ساختمان خورشيد، ساختمان ١٢٦٦، طبقه چهارم، واحد ١٤

بهترین جراح پلاستیک تهران

قبل از آن که در خصوص ویژگی های بهترین جراح پلاستیک صحبت نماییم در خصوص جراح پلاستیک، وظایف و یا خدماتی را که می تواند ارائه دهد مطالبی را در اختیارتان قرار می دهیم. برای انتخاب بهترین جراح پلاستیک در تهران گزینه های مختلفی می توانند در محدوده ی انتخاب شما قرار بگیرند.

بهترین جراح پلاستیک تهرانجراح پلاستیک

یک جراح پلاستیک، یک پزشک است که برای مراقبت از تروماها، تکنیک های جراحی اولیه و همچنین انجام جراحی های زیبایی مانند انتقال بافت، تناسب اندام و جراحی های زیبایی و استفاده از لیزر ها آموزش دیده است. جراحی پلاستیک و ترمیمی به منظور بازسازی فرم طبیعی بدن و عملکرد انجام می شود. این تخصص برای همه ی گروه های سنی کابرد دارد و برای همه ی بخش های بدن می توان از جراحی پلاستیک و ترمیمی استفاده نمود.

وظایف فوق تخصص پلاستیک

همان طور که گفتیم، گستره ی عمل جراحی پلاستیک بسیار وسیع است و به همین دلیل جراحانی که در این حیطه ی پزشکی فعالیت دارند، می توانند کارهای مختلفی انجام دهند.

نکته ای که باید بدانیم، این است که به دلیل وسعت و تعدد این خدمات، جراح پلاستیک باید با داشتن تجربه و دانش کافی، بهترین نتیجه ی ممکن را برای شما رقم بزند. حال می فهمیم که این ویژگی ها تا چه اندازه با اهمیت هستند.

فوق تخصص جراح پلاستیک شکل، قالب و ظاهر مناطق مختلف بدن را می تواند با انجام جراحی زیبایی بهبود بخشد. وی می تواند همچنین مشکلات مادرزادی مانند ساختار نادرست استخوانی در دست ها و پا ها را جراحی نماید.

در صورتی که جراحی ترمیمی به منظور بهبود ظاهر و ترمیم بخش های آسیب دیده بدن در حوادث، بیماری ها و یا ناهنجاری ها صورت می گیرد.

به همین دلیل مطالب زیر برای بیان شدن دقیق وظایف و موقعیت فوق تخصص جراح پلاستیک بیان می شود تا بتوانید به راحتی بهترین جراح پلاستیک در تهران را انتخاب نمایید و از سردرگمی در میان انتخاب جراحان متعدد جلوگیری کنید.

جراحی پلاستیک چیست؟

جراحی پلاستیک برای بهبود بسیاری از بخش های بدن مورد کاربرد قرار می گیرد. در حالی که جراحی زیبایی احتمالا یکی از زیباترین و چشمگیرترین جنبه های جراحی پلاستیک است، اما تنها یک بخش از آن است.

به طور کلی جراحی پلاستیک را به دو دسته تقسیم بندی می کنند:

 • جراحی پلاستیک زیبایی
 • جراحی پلاستیک ترمیمی

جراحی پلاستیک زیبایی به منظور بهبود ظاهر بخش های مختاف بدن مورد استفاده قرار می گیرد. جراحی زیبایی پلاستیک، به دلیل بحث زیبایی شناختی در قسمت های مختلف بدن انجام می شود و تغییراتی نیز در ظاهر آن ها ایجاد می کند. از جمله مهم ترین اعمال زیبایی که باید حتما توسط یک پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام شود، عبارتند از:

انواع لیپو

امروزه علاوه بر روش های قدیمی برای از بین بردن چربی های اضافه (یعنی رژیم غذایی و ورزش) می توان از روش دیگری موسوم به لیپو نیز کمک گرفت. بدین منظور چربی هایی که به روش های فوق الذکر پاسخ مناسبی نشان نداده اند، با تکنیک های منحصر به فرد و کم خطر از بدن خارج شده و می توانند به بهبود وضعیت زیبایی شخص کمک کند.

از بین رفتن این چربی ها همچنین می تواند تاثیر خوبی بر روی سلامتی فرد بگذارد. چرا که چاقی و اضافه وزن بر روی ابتلای فرد به بیماری های قلبی عروقی، انواع سکته ها و بسیاری از سرطان ها موثر است.

رینوپلاستی

رینوپلاستی یا همان جراحی بینی هم یکی دیگر از اقداماتی است که توسط جراح پلاستیک قابل انجام می باشد. این جراحی نه تنها برای افزایش زیبایی ظاهری بینی بلکه برای بر طرف کردن مشکلات ساختاری آن نیز مورد استقاده قرار می گیرد.

به عنوان مثال برای درمان انحراف تیغه بینی یا برداشتن پولیپ هایی که باعث بروز مشکلات تنفسی برای فرد می شوند، نیز رینوپلاستی انجام داد.

ماموپلاستی

ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه مخصوص خانم هایی است که از داشتن سینه های بزرگ و حجیم خسته شده اند. داشتن سینه های پر و سنگین می تواند آسیب های مختلفی به بخش های مختلف بدن از جمله ستون فقرات، کمر و گردن وارد کند.

با انجام ماموپلاستی می توان این مشکل را از بین برد. این عمل عوارض خاصی ندارد؛ البته در صورتی که تکنیک های آن توسط یک فوق تخصص جراحی پلاستیک مجرب و متعهد اجرا گردد.

ابدومینوپلاستی

جراحی زیبایی شکم یا همان ابدومینوپلاستی عملی است که در طی آن ظاهر شکم فرد تغییر می کند و بهبود داده می شود. بسیاری از افراد این جراحی را با لیپوساکشن اشتباه می گیرند. اما این دو جراحی تفاوت بسیار زیادی با یکدیگر دارند.

در مقاله فرق لیپو و ابدو می توانید توضیحات جامع این موضوع را بخوانید.

بلفاروپلاستی

بلفارو یا جراحی زیبایی پلک زمانی انجام می شود که پلک های فرد در پی اعمال تاثیر عوامل مختلف دچار افتادگی یا پف کردگی شده باشند. این جراحی سبک است و می تواند همزمان با جراحی های دیگر نیز اجرا گردد.

در ویدیوی زیر می توانید نتیجه ی عمل بینی و پلک همرمان را ببینید:

فیلم عمل بینی و پلک همزمان

ترانسفر و تزریق چربی

این روش یکی از محبوب ترین و ایمن ترین راه های بهبود تناسب اندام است. چربی از آن قسمت های بدن که چربی اضافی زیادی دارند، بیرون کشیده شده و به قسمت هایی تزریق می شود که نیاز به برجستگی بیشتری دارند.

از آن جا که از چربی بدن خود فرد برای انجام این کار استفاده می شود، می توان مطمئن بود که هیچ خطری مانند پس زده شدن ماده ی تزریقی سلامتی فرد را تهدید نمی کند.

پروتز سینه

امروزه دیگر کسی نیست که نداند پروتز سینه چیست و چه کاربردی دارد. این پروتز ها انواع مختلفی دارند و از آن ها برای بهبود ظاهر بالاتنه ی بانوان استفاده می شود. عوامل مختلفی بر روی نتیجه ی جراحی بزرگ کردن سینه موثر هستند اما مهم ترین آن ها در حقیقت انتخاب درست جراح پلاستیک است.

پروتز صورت

به پروتز ها ایمپلنت نیز گفته می شود. از این محصولات می توان علاوه ب سینه،  برای برجسته سازی و افزایش جذابیت نقاط مختلف صورت نیز استفاده کرد. البته علاوه بر جنبه های زیبایی، می توان از پروتزها به منظور ترمیم نیز بهره گرفت.

به عنوان مثال در افرادی با مشکلات مادرزادی یا اکتسابی فک می توان از پروتز فک برای بهبود و ترمیم این بخش از صورت استفاده کرد.

لیفت صورت و اندام

جراح پلاستیک می تواند جراحی لیفت را بر روی بخش های مختلف بدن و حتی صورت انجام دهد. مهم ترین جراحی های لیفت عبارتند از:

 • لیفت سینه
 • لیفت لب
 • لیفت ابرو
 • لیفت پیشانی
 • لیفت بازو
 • لیفت ران
 • لیفت کلی صورت

جراحی پلاستیک ترمیمی برای افرادی انجام می شود که به صورت مادرزادی و ژنتیکی یا در اثر بروز مشکلاتی مانند تصادف، سرطان یا دیگر انواع بیماری ها دچار مشکل شده اند.

به عنوان مثال برای شخصی که در اثر ابتلا به سرطان سینه مجبور به برداشتن یکی از پستان های خود شده است، می توان جراحی ترمیم سینه انجام داد و ظاهر طبیعی وی را باز گرداند.

یکی از مهم ترین مسائلی که در مورد جراحی های پلاستیک (چه زیبایی و چه ترمیمی) باید مورد توجه شما قرار گیرد، آن است که انجام این اعمال می تواند تاثیر فوق العاده ای بر روی اعتماد به نفس و در نتیجه کیفیت زندگی بگذارد.

شما می توانید برای دستیابی به اطلاعات مفید در مورد هر یک از جراحی های بالا به آرشیو مقالات ما مراجعه کنید.

 

بهترین جراح پلاستیک چه اقداماتی انجام می دهد؟

جراح فوق تخصص پلاستیک می تواند برای هر قسمت از بدن که نیاز به انجام جراحی پلاستیک دارد، جراحی زیبایی و یا ترمیمی انجام دهد. ولی یک جراح عمومی فقط می تواند به دلیل داشتن تخصص در برخی از قسمت های خاص مانند سر و گردن و یا دست ها فقط در این بخش ها خدمات زیبایی ارائه دهد.

بنا بر این شما باید مراجعه به یک پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک را در اولویت قرار دهید تا به نتیجه ای مطلوب برسید.

بهبود ظاهر کل بدن

جراحان پلاستیک تخصص در بیماری خاصی ندارند یعنی مانند پزشکان قلب یا سرطان نیستند که فقط بخشی از بدن را می شناسند و جراحی انجام می دهند. فوق تخصص جراحی پلاستیک می تواند در تمامی بخش های بدن و بر روی انواع بیماری ها کار کنند.

انتقال بافت

جراحان پلاستیک و ترمیمی مهارت های خاصی را به دست می آورند تا بافت را از یک قسمت بدن به قسمت دیگر انتقال دهند و برش ها و زخم های پیچیده را مدیریت نمایند و در صورت نیاز از پروتز و ایمپلنت های پلاستیکی و فلزی استفاده نمایند.

ترمیم اسکار

به جای زخم های مادرزادی و یا ناشی از حوادث مختلف اسکار Scar گفته می شود. جراح پلاستیک می تواند برای ترمیم جای زخم هایی که بر روی بخش های مختلف بدن ایجاد شده اند، کار کرده و به ترمیم آن ها بپردازد. این جراح برای این کار می تواند از ابزار و وسایل مختلفی استفاده نماید.

جراحی پلاستیک ترمیمی

علاوه بر مراحل انجام جراحی زیبایی، جراح پلاستیک ممکن است نیاز به برش زدن برخی از استخوان ها و یا جا به جا کردن آن ها باشند مانند افرادی که شکاف کام و لب دارند را می توانند به راحتی جراحی نمایند. همچنین انگشتان دست، انگشتان پا و یا اندام های دیگر را به که دلایل مختلف نیاز به جراحی های میکروسکوپی  و بسیار ظریف است را نیز می توانند به راحتی انجام دهند.

ترمیم جای سوختگی و سوانح

افرادی که به سوختگی دچار شده اند و نیاز به انجام جراحی پلاستیک برای مناطق آسیب دیده بدن و پوست خود هستند نیز به فوق تخصص پلاستیک مراجعه می نمایند.

این جراح برای بهبود وضعیت فرد می تواند از روش های مختلفی بدین منظور بهره گرفته و نتیجه ای مطلوب و قابل قبول را برای فرد رقم بزند.

انواع جراحی پلاستیک

انواع جراحی پلاستیک

بخش های اصلی که جراحان پلاستیک در آن ها فعال هستند، عبارتند از:

 • انجام جراحی زیبایی
 • درمان آثار تروما و سوختگی
 • رفع ناهنجاری های مادرزادی
 • سرطان (پوست، سر و گردن، پستان و …)
 • شرایط دژنراتیو بافتی که نیاز به بازسازی دارد

فوق تخصص جراح پلاستیک به طور معمول در مطب خود برای مشاوره و معاینه  افراد حضور دارد و برای انجام جراحی های پلاستیک نیز روزهایی را در هفته در کلینیک و یا بیمارستان می باشد.

جراح پلاستیک معمولا با پزشکان و جراحان دیگرمانند گوش، بینی و گلو، ارتوپد، جراحی مغز و اعصاب، پوست، زنان و زایمان، جراحی فک و صورت و جراحی پستان در تعاملند. فوق تخصص پلاستیک می تواند فقط برروی بخش خاصی جراحی انجام دهد و یا برروی کل بدن نیز جراحی ها را انجام دهد.

https://www.careerexplorer.com/careers/plastic-surgeon/

Call Now Buttonتماس با پزشک