دکتر علی اکبر عطایی / لاغری و پیکر تراشی / بهترین دکتر جراح پلاستیک در تهران
مدت زمان مطالعه ۱۴ دقیقه

بهترین دکتر جراح پلاستیک در تهران

قبل از آن که در خصوص ویژگی های بهترین جراح پلاستیک صحبت نماییم، می خواهیم اطلاعات مهمی در رابطه با وظایف و یا خدماتی که یک جراح پلاستیک می تواند ارائه دهد، مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم. برای انتخاب بهترین جراح پلاستیک در تهران گزینه های مختلفی می توانند در محدوده ی انتخاب شما قرار بگیرند.

چگونه باید در زمینه انتخاب جراح پلاستیک عملکرد درستی داشت؟

همان طور که می دانید، بسیاری از صاحب نظران حوزه ی جراحی پلاستیک و زیبایی انتخاب درست جراح را مهم ترین عامل موثر بر روی نتیجه ی هر عمل زیبایی می دانند.

این انتخاب – از آن جا که با ظاهر شما سر و کار دارد – می تواند تاثیر بسیاری بر روی کیفیت زندگی شما بگذارد؛ پس اگر بتوانید در این زمینه موفق عمل کنید، ظاهر زیباتر و در نتیجه اعتماد به نفس بالاتری خواهید داشت.

در ادامه خواهید خواند:

 • جراح پلاستیک چه کسی است؟
 • جراحی پلاستیک چیست؟
 • یک جراح فوق تخصص پلاستیک چه خدماتی ارائه می دهد؟
 • ویژگی های بهترین جراح پلاستیک کدامند؟
 • بهترین جراح پلاستیک در تهران چه کسی است؟

جراح پلاستیک چه کسی است؟

منظور ما از جراح پلاستیک، پزشکی است که دوره ی عمومی پزشکی، دوره ی تخصصی و فوق تخصصی جراحی پلاستیک را گذرانده است. حتما شنیده اید که برای انجام انواع جراحی زیبایی و ترمیمی باید حتما به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه کنید، نه پزشکی که مدرک تحصیلی پایین تری دارد.

جراح فوق تخصص پلاستیک، یک پزشک است که برای مراقبت از تروماها، تکنیک های جراحی اولیه و همچنین انجام جراحی های زیبایی مانند انتقال بافت، تناسب اندام و جراحی های زیبایی و استفاده از لیزر ها آموزش دیده است.

انواع جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک چیست؟

جراحی پلاستیک و ترمیمی به منظور بازسازی فرم طبیعی بدن و عملکرد انجام می شود. این تخصص برای همه ی گروه های سنی کاربرد دارد و برای همه ی بخش های بدن می توان از جراحی پلاستیک و ترمیمی استفاده نمود.

جراحی پلاستیک برای بهبود بسیاری از بخش های بدن مورد کاربرد قرار می گیرد. به طور کلی جراحی پلاستیک را به دو دسته تقسیم بندی می کنند:

 • جراحی پلاستیک زیبایی
 • جراحی پلاستیک ترمیمی

جراحی پلاستیک زیبایی به منظور بهبود ظاهر بخش های مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرد. جراحی زیبایی، به دلیل بحث زیبایی شناختی در قسمت های مختلف بدن انجام می شود و تغییراتی نیز در ظاهر آن ها ایجاد می کند.

مهم ترین خدماتی که یک جراح پلاستیک زیبایی می تواند به مراجعین خود ارائه نماید، شامل موارد زیر هستند:

 • جراحی زیبایی اندام
 • جراحی زیبایی سینه (ماموپلاستی، لیفت سینه، پروتز سینه، ژنیکوماستی)
 • جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)
 • جراحی لاغری (لیپوساکشن)
 • ترانسفر چربی (لیپو و تزریق چربی)
 • جراحی لیفت بدن (لیفت کلی بدن، لیفت بازو، لیفت ران و …)
 • جراحی زیبایی صورت
 • جراحی بینی (جراحی بینی گوشتی، جراحی بینی استخوانی، عمل بینی طبیعی، عمل بینی فانتزی، ترمیم بینی)
 • جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)
 • لیفت صورت (لیفت کلی صورت، لیفت ابرو و پیشانی، لیفت غبغب)
 • جوانسازی صورت
 • تزریق چربی به صورت
 • تزریق ژل
 • تزریق بوتاکس

در بخش بعد همه ی این خدمات را به طور خلاصه معرفی خواهیم کرد تا شما عزیزان بتوانید به بهترین شکل ممکن با هر یک از آن ها آشنا شوید.

یک جراح فوق تخصص پلاستیک چه خدماتی ارائه می دهد؟

در قسمت زیر می توانید مهم ترین خدمات یک جراح فوق تخصص پلاستیک را بخوانید. لازم به ذکر است که اگر قصد انجام هر یک این اقدامات زیبایی و ترمیمی را دارید، باید به یک جراح فوق تخصص پلاستیک مراجعه کنید.

جراحی زیبایی اندام

بخش های مختلف بدن افراد ممکن است دچار مشکلاتی باشند و فرد بخواهد با انجام جراحی پلاستیک ظاهر آن قسمت ها را بهبود ببخشد. مهم ترین اقداماتی که برای بهسازی بخش های مختلف بدن مورد انجام قرار می گیرند، عبارتند از:

جراحی زیبایی سینه

سینه ها یکی از بخش هایی هستند که می توانند تاثیر زیادی بر روی زیبایی اندام بگذارند. به همین دلیل است که امروزه جراحی های متنوعی را می توان بر روی این بخش به منظور بهبود ظاهر بالاتنه به انجام رساند.

مهم ترین انواع جراحی زیبایی سینه عبارتند از:

ماموپلاستی

ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه مخصوص خانم هایی است که از داشتن سینه های بزرگ و حجیم خسته شده اند. داشتن سینه های پر و سنگین می تواند آسیب های مختلفی به بخش های مختلف بدن از جمله ستون فقرات، کمر و گردن وارد کند.

با انجام ماموپلاستی می توان این مشکل را از بین برد. این عمل عوارض خاصی ندارد؛ البته در صورتی که تکنیک های آن توسط یک فوق تخصص جراحی پلاستیک مجرب و متعهد اجرا گردد.

برش های ماموپلاستی

لیفت سینه

لیفت سینه همان طور که از نام آن مشخص است، یکی از انواع جراحی زیبایی سینه است که در طی آن سینه هایی که در اثر افزایش سن یا شیردهی دچار افتادگی شده اند، با بهره گیری از جدید ترین روش های ایجاد برش و بالا کشیدن سینه ها به حالت با طراوت و خوش حالت خود بر می گردند.

پروتز سینه

امروزه دیگر کسی نیست که نداند پروتز سینه چیست و چه کاربردی دارد. این پروتز ها انواع مختلفی دارند و از آن ها برای بهبود ظاهر بالاتنه ی بانوان استفاده می شود. عوامل مختلفی بر روی نتیجه ی جراحی بزرگ کردن سینه موثر هستند اما مهم ترین آن ها در حقیقت انتخاب درست جراح پلاستیک است.

ژنیکوماستی

ژنیکوماستی یا جراحی کوچک کردن سینه های مردان عملی است که در طی آن اندازه ی سینه های آقایان کاهش می یابد. بزرگ شدن سینه های مردان می تواند به دلیل به هم ریختن تعادل میان هورمون ها، افزایش سن، مصرف برخی داروها یا تاثیر عوامل ژنتیکی اتفاق بیفتد.

جراحی ژنیکوماستی می تواند به از بین بردن این مشکل کمک شایانی نموده و کیفیت زندگی و انجام فعالیت های مختلف برای فرد را افزایش دهد.

ابدومینوپلاستی

در قسمت قبل جراحی های زیبایی سینه را به طور کامل معرفی کردیم. یکی دیگر از محبوب ترین انواع عمل زیبایی اندام، جراحی زیبایی شکم یا همان ابدومینوپلاستی است.

ابدومینوپلاستی عملی است که در طی آن ظاهر شکم فرد تغییر می کند و بهبود داده می شود. بسیاری از افراد این جراحی را با لیپوساکشن اشتباه می گیرند. اما این دو جراحی تفاوت بسیار زیادی با یکدیگر دارند. در مقاله فرق لیپو و ابدو می توانید توضیحات جامع این موضوع را بخوانید.

مهم ترین مسئله ای که در رابطه با جراحی ابدومینوپلاستی وجود دارد، انتخاب بهترین جراح زیبایی شکم است. چنین اقدامی به شما کمک می کند تا نتیجه مناسبی از انجام این عمل زیبایی بگیرید.

انواع لیپو

امروزه علاوه بر روش های قدیمی برای از بین بردن چربی های اضافه (یعنی رژیم غذایی و ورزش) می توان از روش دیگری موسوم به لیپو نیز کمک گرفت. بدین منظور چربی هایی که به روش های فوق الذکر پاسخ مناسبی نشان نداده اند، با تکنیک های منحصر به فرد و کم خطر از بدن خارج شده و می توانند به بهبود وضعیت زیبایی شخص کمک کند.

از بین رفتن این چربی ها همچنین می تواند تاثیر خوبی بر روی سلامتی فرد بگذارد. چرا که چاقی و اضافه وزن بر روی ابتلای فرد به بیماری های قلبی عروقی، انواع سکته ها و بسیاری از سرطان ها موثر است.

ترانسفر چربی

یکی از بهترین اقدامات برای بهبود ظاهر بخش های لاغر و بدحالت بدن که از تقارن مناسبی برخوردار نیستند، این است که چربی به روش لیپوساکشن از نواحی چاق برداشته شود و به این بخش ها منتقل و تزریق شود.

این روش یکی از محبوب ترین و ایمن ترین راه های بهبود تناسب اندام است. چربی از آن قسمت های بدن که چربی اضافی زیادی دارند، بیرون کشیده شده و به قسمت هایی تزریق می شود که نیاز به برجستگی بیشتری دارند.

از آن جا که از چربی بدن خود فرد برای انجام این کار استفاده می شود، می توان مطمئن بود که هیچ خطری مانند پس زده شدن ماده ی تزریقی سلامتی فرد را تهدید نمی کند.

مراحل تزریق چربی

جراحی لیفت بدن

لیفت پوست شل شده و آویزان می تواند برای بخش های مختلفی از اندام انجام گیرد. در این نوع از جراحی پلاستیک، می توان قسمت هایی مانند بازوها، ران ها، باسن ها و … را زیباتر کرد. به این روش بادی کانتورینگ نیز گفته می شود.

جراحی زیبایی صورت

صورت اولین بخشی از بدن است که به چشم افراد مقابل می آید و تاثیر مستقیمی بر روی برداشت افراد از حالات ما دارد. با انجام جراحی پلاستیک زیبایی صورت می توان بخش های مختلف صورت را بهبود بخشید.

در ادامه توضیحات مناسبی در رابطه با هر یک از انواع جراحی زیبایی صورت دریافت خواهید کرد:

رینوپلاستی

رینوپلاستی یا همان جراحی بینی هم یکی دیگر از اقداماتی است که توسط جراح پلاستیک قابل انجام می باشد. این جراحی نه تنها برای افزایش زیبایی ظاهری بینی بلکه برای بر طرف کردن مشکلات ساختاری آن نیز مورد استقاده قرار می گیرد.

به عنوان مثال برای درمان انحراف تیغه بینی یا برداشتن پولیپ هایی که باعث بروز مشکلات تنفسی برای فرد می شوند، نیز رینوپلاستی انجام داد.

مزایای جراحی بینی

بلفاروپلاستی

بلفارو یا جراحی زیبایی پلک زمانی انجام می شود که پلک های فرد در پی اعمال تاثیر عوامل مختلف دچار افتادگی یا پف کردگی شده باشند. این جراحی سبک است و می تواند همزمان با جراحی های دیگر نیز اجرا گردد.

لیفت صورت

لیفت صورت به منظور از بین بردن افتادگی پوست در نواحی مختلف صورت انجام می شود. با در پیش گرفتن روش های لیفت، می توان چین و چروک ها را در نواحی مختلفی همچون ابروها و پیشانی از بین برد و به جوانسازی دائمی صورت کمک کرد.

جوانسازی صورت

همان طور که از نام آن بر می آید، جوانسازی صورت شامل تمام اقداماتی است که برای بازیابی حجم، شکل و حالت از دست رفته ی بخش های مختلف صورت مانند پوست و لب ها مورد انجام قرار می گیرند.

این اقدامات انواع متنوعی دارند که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد:

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی دقیقا به روش ترانسفر چربی به کمک لیپو انجام می شود. به این شکل که از چربی بدن خود فرد برای ترمیم بخش آسیب دیده ی صورت استفاده می شود. این بخش های آسیب دیده ممکن است دارای چین و چروک باشند یا فررفتگی؛ در هر دو حالت تزریق چربی مفید واقع خواهد شد.

تزریق ژل

تزریق ژل اقدامی است که می تواند برای برجسته سازی بخش هایی مانند لب مورد استفاده قرار گیرد. برای این کار از ژل طبیعی بهره برده می شود تا پیچیدگی های شیمیایی سلامت فرد را تهدید نکنند.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس را می توان محبوب ترین روش درمان مشکلاتی مثل چین و چروک های صورت دانست. در این اقدام زیبایی، بوتاکس به پوست صورت تزریق می شود و به ترمیم آن کمک می کند.

جراحی پلاستیک ترمیمی

جراحی پلاستیک ترمیمی برای افرادی انجام می شود که به صورت مادرزادی و ژنتیکی یا در اثر بروز مشکلاتی مانند تصادف، سرطان یا دیگر انواع بیماری ها دچار مشکل شده اند.

به عنوان مثال برای شخصی که در اثر ابتلا به سرطان سینه مجبور به برداشتن یکی از پستان های خود شده است، می توان جراحی ترمیم سینه انجام داد و ظاهر طبیعی وی را باز گرداند.

یکی از مهم ترین مسائلی که در مورد جراحی های پلاستیک (چه زیبایی و چه ترمیمی) باید مورد توجه شما قرار گیرد، آن است که انجام این اعمال می تواند تاثیر فوق العاده ای بر روی اعتماد به نفس و در نتیجه کیفیت زندگی بگذارد.

همچنین، علاوه بر مراحل انجام جراحی زیبایی، جراح پلاستیک ممکن است نیاز به برش زدن برخی از استخوان ها و یا جا به جا کردن آن ها باشند مانند افرادی که شکاف کام و لب دارند را می توانند به راحتی جراحی نمایند.

همچنین انگشتان دست، انگشتان پا و یا اندام های دیگر را به که دلایل مختلف نیاز به جراحی های میکروسکوپی و بسیار ظریف است را نیز می توانند به راحتی انجام دهند.

به طور خلاصه بهترین جراح پلاستیک چه اقداماتی انجام می دهد؟

جراح فوق تخصص پلاستیک می تواند برای هر قسمت از بدن که نیاز به انجام جراحی پلاستیک دارد، جراحی زیبایی و یا ترمیمی انجام دهد. ولی یک جراح عمومی فقط می تواند به دلیل داشتن تخصص در برخی از قسمت های خاص مانند سر و گردن و یا دست ها فقط در این بخش ها خدمات زیبایی ارائه دهد.

بنا بر این شما باید مراجعه به یک پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک را در اولویت قرار دهید تا به نتیجه ای مطلوب برسید. مهم ترین بخش های جراحی ترمیمی کدامند:

بهبود ظاهر کل بدن

جراحان پلاستیک تخصص در بیماری خاصی ندارند یعنی مانند پزشکان قلب یا سرطان نیستند که فقط بخشی از بدن را می شناسند و جراحی انجام می دهند. فوق تخصص جراحی پلاستیک می تواند در تمامی بخش های بدن و بر روی انواع بیماری ها کار کنند.

انتقال بافت

جراحان پلاستیک و ترمیمی مهارت های خاصی را به دست می آورند تا بافت را از یک قسمت بدن به قسمت دیگر انتقال دهند و برش ها و زخم های پیچیده را مدیریت نمایند و در صورت نیاز از پروتز و ایمپلنت های پلاستیکی و فلزی استفاده نمایند.

ترمیم اسکار

به جای زخم های مادرزادی و یا ناشی از حوادث مختلف اسکار Scar گفته می شود. جراح پلاستیک می تواند برای ترمیم جای زخم هایی که بر روی بخش های مختلف بدن ایجاد شده اند، کار کرده و به ترمیم آن ها بپردازد. این جراح برای این کار می تواند از ابزار و وسایل مختلفی استفاده نماید.

ترمیم جای سوختگی و سوانح

افرادی که به سوختگی دچار شده اند و نیاز به انجام جراحی پلاستیک برای مناطق آسیب دیده بدن و پوست خود هستند نیز به فوق تخصص پلاستیک مراجعه می نمایند.

ویژگی های بهترین جراح پلاستیک کدامند؟

همان طور که گفتیم، گستره ی عمل جراحی پلاستیک بسیار وسیع است و به همین دلیل جراحانی که در این حیطه ی پزشکی فعالیت دارند، می توانند کارهای مختلفی انجام دهند.

نکته ای که باید بدانیم، این است که به دلیل وسعت و تعدد این خدمات، جراح پلاستیک باید با داشتن تجربه و دانش کافی، بهترین نتیجه ی ممکن را برای شما رقم بزند. حال می فهمیم که این ویژگی ها تا چه اندازه با اهمیت هستند.

فوق تخصص جراح پلاستیک شکل، قالب و ظاهر مناطق مختلف بدن را می تواند با انجام جراحی زیبایی بهبود بخشد. وی می تواند همچنین مشکلات مادرزادی مانند ساختار نادرست استخوانی در دست ها و پا ها را جراحی نماید.

در صورتی که جراحی ترمیمی به منظور بهبود ظاهر و ترمیم بخش های آسیب دیده بدن در حوادث، بیماری ها و یا ناهنجاری ها صورت می گیرد.

به همین دلیل مطالب زیر برای بیان شدن دقیق وظایف و موقعیت فوق تخصص جراح پلاستیک بیان می شود تا بتوانید به راحتی بهترین جراح پلاستیک در تهران را انتخاب نمایید و از سردرگمی در میان انتخاب جراحان متعدد جلوگیری کنید.

فوق تخصص جراح پلاستیک به طور معمول در مطب خود برای مشاوره و معاینه  افراد حضور دارد و برای انجام جراحی های پلاستیک نیز روزهایی را در هفته در کلینیک و یا بیمارستان می باشد.

جراح پلاستیک معمولا با پزشکان و جراحان دیگرمانند گوش، بینی و گلو، ارتوپد، جراحی مغز و اعصاب، پوست، زنان و زایمان، جراحی فک و صورت و جراحی پستان در تعاملند. فوق تخصص پلاستیک می تواند فقط برروی بخش خاصی جراحی انجام دهد و یا برروی کل بدن نیز جراحی ها را انجام دهد.

بهترین جراح پلاستیک تهران

اگر در شهر تهران زندگی می کنید و به دنبال یافتن بهترین جراح پلاستیک در تهران هستید، حتما گزینه های زیادی پیش روی شما هستند اما باید بدانید که فقط با داشتن دقت کافی می توانید این انتخاب را به بهترین شکل ممکن به سرانجام برسانید.

بهترین جراح زیبایی شکم در تهران

یکی از مهم ترین و محبوب ترین انواع جراحی های زیبایی را جراحی زیبایی شکم می دانند. از آن جا که در این مقاله در رابطه با اهمیت انتخاب درست جراح پلاستیک صحبت کردیم، خوب است نکاتی را نیز در مورد با معرفی بهترین جراح زیبایی شکم در تهران برایتان عنوان کنیم. مهم ترین مواردی که باید هنگام انتخاب چنین جراحی به آن توجه کنید، شامل موارد زیر است:

 • نمونه کارهای پزشک
 • تجربه جراح در زمینه ابدومینوپلاستی
 • میزان تحصیلات وی؛ جراحی شکم باید حتما توسط یک فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام گیرد.
دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران
عضو رسمى انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران
رتبه اول بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور
با بیش از 17 سال سابقه جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در تهران

برچسب ها:
مقالات مرتبط
عوارض بعد از جراحی زیبایی

عوارض بعد از جراحی زیبایی

تمامی دارو ها، اقدامات و عمل جراحی دارای عوارض می باشند که بسیاری از آن ها اجتناب ناپذیرهستند ولی در کل منافع بر عوارض...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

4 دیدگاه ها
 1. سارا

  سایت شما عالی هستش
  امیدوارم موفق باشید

  پاسخ
  • دکتر علی اکبر عطایی

   تشکر می کنم

   پاسخ
 2. عاطفه

  سلام برای ژنیکوماستی محدودیت سنی وجود داره ؟

  پاسخ
  • دکتر علی اکبر عطایی

   در رابطه با ژنیکوماستی در دوران بلوغ ممکن است که یک پسری باشد که دچار علائم ژنیکوماستی شود و در همان دوران بلوغ تداوم پیدا کند تا حدود 18 سالگی و بعد از آن کاملا بهبود یاید، این افراد نباید عمل شوند اما معمولا کسانی که از دوران بلوغ علائم این بیماری شروع شده یا بعد از دوران بلوغ به هر دلیلی دچار این مشکل شده اند باید عمل شوند. بنابراین سن بلوغ سن مناسب جراحی ژنیکوماستی نیست.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *