دکتر علی اکبر عطایی / لاغری و پیکر تراشی / بهترین جراح ابدومینوپلاستی تهران
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

بهترین جراح ابدومینوپلاستی تهران

داشتن شکمی خوش فرم و بدون چربی جزو معیارهای اندامی ایده آل است. از این رو خانم ها و آقایان زیادی برای داشتن شکمی تخت سراغ روش هایی مثل تغییر رژیم غذایی و ورزش کردن می روند. سبک زندگی و ورزش کردن در بیشتر موارد به رفع چربی های شکم کمک می کنند، اما گاهی ممکن است این روش ها به تنهایی موثر نباشند. امروزه به دلیل این که افراد زیادی علاقه به لاغری نشان داده اند، میزان تقاضا برای انجام جراحی زیبایی شکم بالا رفته است چرا که در پی کاهش وزن به روش های مختلف، پوست شکم افتاده و بدحالت می شود و با انجام جراحی ابدومینوپلاستی می توان این مشکل را به بهترین شکل ممکن از بین برد. با خواندن این مقاله در مورد جراحی زیبایی شکم و راه های شناخت بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران اطلاعات مهمی را دریافت خواهید کرد.

نتیجه ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی چیست؟

کلمه ی ابدومینوپلاستی از دو بخش ابدو (به معنای ناحیه شکمی) و پلاستی (به معنای جراحی پلاستیک) تشکیل شده است. به همین دلیل است که در میان مردم و به صورت عامیانه به آن جراحی زیبایی شکم گفته می شود. ابدومینوپلاستی امروزه یکی از رایج ترین انواع جراحی زیبایی است و به دلیل تغییرات گسترده ای که بر روی ظاهر فرد می گذارد، مورد توجه افراد مختلف جامعه قرار گرفته است.

زمانی که شما با در پیش گرفتن برنامه های مختلف مانند ورزش و رژیم های غذایی یا حتی لیپوساکشن میزان چربی انباشته در بخش شکم و پهلو را کم می کنید، با از بین رفتن چربی زیر پوستی، پوست این نواحی شل شده و حالت متناسب خود را از دست می دهد. جراحی زیبایی شکم در این حالت به کمک شما می آید و با برداشتن پوست اضافی از نواحی شکمی در برگشت حالت زیبای این قسمت های بدن موثر واقع می شود.

طی ابدومینوپلاستی به سادگی میتوان بدفرمی ها و ایرادات ظاهری ناحیه ی شکم را رفع نمود. در حقیقت طی این جراحی برجستگی های شدید و حتی افتادگی ها و چین و چروک های پوست برطرف شده و ظاهر  ناحیه ی شکم بهبود می یابد. جراحی شکم یک روش تهاجمی و برعکس سایر عمل های زیبایی نوعی عمل سنگین بوده و برای افرادی مناسب می باشد که سایر راه های غیرتهاجمی را امتحان نموده اند اما به نتیجه ی مطلوبی نرسیده اند.

عوامل موثر بر افتادگی پوست شکم

از دیگر عواملی که می توانند باعث از بین رفتن زیبایی ظاهری شکم و بروز مشکلاتی نظیر افتادگی پوست شوند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بارداری و زایمان

زمانی که خانمی باردار می شود، با رشد و نمو جنین در داخل رحم، اندازه ی آن بزرگ تر شده و به جدار شکم فشار وارد می کند. این فشار تا زمان زایمان بر روی شکم باقی می ماند. با فرا رسیدن زمان زایمان، این فشار به یک باره از روی جداره شکم وارد می شود و به همین دلیل افتادگی پوست ایجاد می گردد.

چاقی و لاغری مکرر

بافت پوست با وارد آمدن فشارهای مختلف به صورت پشت سر هم، استحکام خود را از دست می دهد. به همین دلیل است که افرادی که به دلیل مشکلات مختلفی از جمله مشکلات تیروئیدی و گوارشی همواره در حال افزایش و کاهش وزن هستند، پوست شکم افتاده ای دارند و به همین دلیل برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی اعلام آمادگی می کنند.

لاغری با لیپوساکشن

در صورتی که فرد بخواهد به روش سریع و موثری مانند لیپوساکشن از شر چربی های اضافی بدن خود راحت شود، در صورتی که پوست سفتی نداشته باشد و از گن شکم بند مراقبتی بعد از عمل لیپوساکشن استفاده نکند، ممکن است که دچار افتادگی پوست در این ناحیه شود.

ابدومینوپلاستی انواع

لیپوابدومینوپلاستی چیست؟

عمل ابدومینوپلاستی امروزه آن قدر محبوب شده است که در بسیاری از مواقع، جراح آن را همزمان با عمل چربی کشی یا لیپوساکشن انجام می دهد. به این روند، لیپوابدومینوپلاستی گفته می شود. مزیت لیپوابدومینوپلاستی این است که دیگر نیازی به انجام دو بار جراحی به صورت مجزا نیست و لیپو و ابدو به صورت همزمان به انجام می رسند.

جراحی زیبایی شکم چگونه انجام می شود؟

همانگونه که اشاره شد، جراحی زیبایی شکم یک روش تهاجمی سنگین می باشد. از این رو برای انجام آن بایستی شخص تحت بیهوشی عمومی قرار گیرد. اغلب برای انجام ابدومینوپلاستی دو برش ایجاد می گردد. برش اول از یک استخوان لگن تا استخوان لگن دیگر و برش دوم در اطراف ناف ایجاد می شود.

پس از ایجاد برش ها پوست از عضلات شکم جدا می گردد. برای ایجاد وضعیت مناسب برای شکم، عضلات شکمی به سوی یکدیگر کشیده می گردند و پس از ایجاد کشش کافی، بخیه ها زده می شوند. پس از بخیه زدن عضلات، پوست جدا شده روی عضلات کشیده می شود و قسمت های زاید آن برش داده می شود.

طی این جراحی سعی می شود ناف به محل اولیه خود وصل شود. سپس برش های ایجاد شده بسته می گردند و از لباس استریل مخصوص در ناحیه ی جراحی استفاده می شود. به طور معمول برای انجام ابدومینوپلاستی دو الی پنج ساعت زمان نیاز می باشد. در پایان برای تخلیه ی مایعات اضافی از ناحیه ی جراحی لوله ای موقت زیر پوست گذاشته می شود.

بهترین جراح زیبایی شکم در تهران

 

مزایای جراحی ابدومینوپلاستی

در صورتی که شما بهترین جراح زیبایی شکم را برای انجام عمل ابدومینوپلاستی خود انتخاب کنید، می توانید به میزان حداکثری از مزایای این عمل زیبایی بهره مند شوید. مهم ترین مزیت های انتخاب بهترین جراح ابدومینوپلاستی عبارتند از:

خونریزی کم

بهبود 100 درصدی ظاهر شکم

دوران نقاهت کوتاه

آسیب نرسیدن به عروق خونی و اعصاب

بهترین دکتر جراح ابدومینوپلاستی چه ویژگی هایی دارد؟

یک دکتر خوب برای جراحی زیبایی شکم، جراحی است که ویژگی های زیر را دارا باشد:

بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک

بسیاری از افراد و مخاطبان، در رابطه با دلیل اهمیت بالای انتخاب جراح فوق تخصص پلاستیک در گرفتن بهترین نتیجه از هر نوع عمل زیبایی می پرسند. دلیل این تاکید و اهمیت آن است که فقط یک جراح فوق تخصص پلاستیک، دانش، مهارت و تجربه ی کافی برای انجام اعمال زیبایی را دارد.

مهارت

مهارت به کار گیری روش ها و تکنیک های مختلف برای گرفتن نتایج مناسب و مطلوب را می توان یکی از مهم ترین ویژگی های یک جراح ابدومینوپلاستی دانست.

چنین جراحی ابتدا نواحی شکمی شما را به خوبی بررسی می کند و سپس بهترین نوع جراحی زیبایی شکم را انتخاب می کند. مهم ترین انواع جراحی زیبایی شکم عبارتند از:

  • مینی ابدومینوپلاستی
  • ابدومینوپلاستی کامل

تجربه

همیشه تجربه حرف اول را می زند. وقتی یک جراح در زمینه انجام یک عمل مانند ابدومینوپلاستی تجربه ی کافی داشته باشد، یعنی مهارت هم دارد. در حقیقت باید جراحی را برای انجام اعمال زیبایی برگزینید که از تجربه و تبحر آن ها اطلاع دارید.

بهترین دکتر جراح زیبایی شکم در تهران

اگر در شهر تهران زندگی می کنید و به دنبال یافتن بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران هستید، حتما گزینه های زیادی پیش روی شما هستند اما باید بدانید که فقط با داشتن دقت کافی می توانید این انتخاب را به بهترین شکل ممکن به سرانجام برسانید.

به گفته دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، نقش جراح از همه ی فاکتورهای موثر بر روی دل خواه یا نامطلوب بودن نتیجه عمل شما تاثیر بیش تری خواهد گذاشت.

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران
عضو رسمى انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران
رتبه اول بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور
با بیش از 17 سال سابقه جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در تهران

برچسب ها:
مقالات مرتبط
عوارض بعد از جراحی زیبایی

عوارض بعد از جراحی زیبایی

تمامی دارو ها، اقدامات و عمل جراحی دارای عوارض می باشند که بسیاری از آن ها اجتناب ناپذیرهستند ولی در کل منافع بر عوارض...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *