(021) 88889004– 88773358
تهران، ميدان ونک، نرسيده به پل همت، جنب ساختمان خورشيد، ساختمان ١٢٦٦، طبقه چهارم، واحد ١٤
دکتر علی اکبر عطایی / لاغری و پیکر تراشی / ایا بعد از عمل ابدو میتوان باردار شد
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

ایا بعد از عمل ابدو میتوان باردار شد

ایا بعد از عمل ابدو میتوان باردار شد

خانم هایی که به مطب دکترعطایی فوق تخصص پلاستیک، مراجعه می کنند، از ایشان می پرسند که آیا بعد از جراحی فول ابدومینوپلاستی می توان مجددا باردار شد یا خیر. پس برای آن که به جواب این سوال برسید ادامه ی مقاله را حتما مطالعه نمایید.

ایا بعد از عمل ابدو میتوان باردار شد

آیا بعد از عمل ابدومنیوپلاستی می توان باردار شد؟

در جراحی فول ابدومینوپلاستی، اگر خانم از قبل از جراحی، بارداری را تجربه کرده باشد و یا به دلیل ژنتیکی بین دوعضله ی عمودی شکم دارای فاصله باشد که به آن دیاستاز رکتوس می گویند، باید حین عمل این فاصله یا دیاستاز برطرف شود. در حقیقت فاصله ی بین دو عضله ترمیم شود.
اگر خانمی به دلیل یکی از این دو مورد بیان شده، فاصله بین عضلاتشان ایجاد شده و یا به دلیل تعدد حاملگی دیاستاز زیاد شده است و نیاز به جراحی ابدومنینوپلاستی داشته باشد ولی خانمی تمایل به حاملگی داشته باشد، باید دراین خصوص با جراح زیبایی شکم مشورت نماید.زیرا انجام جراحی دراین شرایط کمی متفاوت است.

نحوه ی جراحی ابدومینوپلاستی

جراح زیبایی شکم، بتواند عضلات را با نخ قوی ترمیم می کند و فاصله بین عضلات را بهبود میدهد، بنابراین فضای داخل عضلات عمودی شکم بسته می شود.

پس اگر خانمی می خواهد باردار شود با توجه به این شرایط حتما با جراح خود قبل از جراحی صحبت نماید. زیرا نکته بسیار مهم این است که اگر فرد مجددا حاملگی داشته باشد و رحم به دلیل بارداری رشد نماید دو مشکل ایجاد می شود:
1- به دلیل جمع و کوچک شدن فضای داخل شکم، تا حدودی رحم و جنین تحت فشار خواهد بود
2- نتیجه ی جراحی ابدومینوپلاستی برای خود خانم تا حدودی افت خواهد کرد.

خانم هایی که به مطب دکترعطایی فوق تخصص پلاستیک، مراجعه می کنند، از ایشان می پرسند که آیا بعد از جراحی فول ابدومینوپلاستی می توان مجددا باردار شد یا خیر. دکتر علی اکبر عطایی ‎فوق تخصص جراحى پلاستيك و زيبايي با بهره گیری از بروز ترین تکنیک ها به انجام انواع جراحی های پلاستیک می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره های  02188773358 و 02188889004 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

بنابراین در نتیجه ی بارداری، نخی که در زمان جراحی استفاده شده است، ممکن است پاره شود و عضلات آزاد می شود این سبب می شود تا نتیجه ی جراحی تغییر کند.
خانم هایی که تمایل دارند تا بعد از جراحی ابدومنیوپلاستی در سالهای بعد، باردار شوند، در زمان جراحی، باید فول ابدومنیوپلاستی به صورت ترمیم دیاستاز رکتوس انجام نشود و بعد از آن که دوران حاملگی خود را سپری کردند، یک فول ابدمنیوپلاستی به بازسازی دیاستاز رکتوس را انجام دهند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3.3]
دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی

دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران
عضو رسمى انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران
رتبه اول بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور
با بیش از 17 سال سابقه جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در تهران

برچسب ها:
مقالات مرتبط
بهترین جراح پلاستیک تهران

بهترین جراح پلاستیک تهران

قبل از آن که در خصوص ویژگی های بهترین جراح پلاستیک صحبت نماییم، می خواهیم اطلاعات مهمی در رابطه با وظایف و یا خدماتی که یک...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *