ساعات کاری : روزهای زوج بعدازظهر، با تعیین وقت قبلی

عوارض تزریق بوتاکسمدت زمان مطالعه 4 دقیقه

عوارض تزریق بوتاکس

از جمله سوالاتی که از پزشکان در خصوص تزریق بوتاکس پرسیده می شود این است که آیا تزریق بوتاکس عوارض دارد یا خیر.

دکتر عطایی فوق تخصص جراحی پلاستیک در این خصوص توضیحاتی را در می دهند.

آیا تزریق بوتاکس عارضه ای به همراه دارد یا خیر؟

همانند مابقی دارو هایی که در پزشکی استفاده می شود، بوتاکس هم نیز خالی از ضرر و عارضه نیست. بنابراین باید عوارض تزریق بوتاکس را کاملا بشناسید و بر اساس برآورد منفعت و ضرری که برای فرد مطرح است، از بوتاکس استفاده شود.

عوارض تزریق بوتاکس

شایع ترین عوارض تزریق بوتاکس 

برخی از عوارض تزریق بوتاکس هستند که زیاد جدی نیستند ولی شیوع شان بالاتر است. به طور مثال کبودی محل تزریق ، درد ناحیه تزریق و سایر موارد این ها در بین افرادی که تزریق بوتاکس انجام می دهند بسیار زیاد است. ولی این عوارض خطر چندانی ندارد.

نکته بعدی در عارضه های بوتاکس، آلرژی هاست . آلرژی می تواند از یک قرمزی و حالت خارش خیلی خفیف و محدود تا تاثیرات آلرژیک سیستمیک بدن یعنی این که کل بدن به طور مثال قلب و تنفس نیز درگیر شود، در فرد دیده شود.

بنابراین اگر شما دچار افزایش حساسیت هستید و مشکلات آلرژی دارید، مقداری باید در خصوص تزریق بوتاکس و عوارض آن باید جدی تر باید فکر کنید. همچنین اگر بعد از تزریق بوتاکس حتی تا یک هفته پس از آن واکنش های آلرژیک در بدن ایجاد شد، سعی کنید تا در اسرع وقت به پزشکتان مراجعه نمایید و حتما این موضوع را جدی بگیرید. زیرا برخی از مواقع این عوارض حتی به صورت درمان سرپایی هم جواب گو نخواهد بود و لازم است بیمار در بیمارستان بستری شود تا دوره درمان مخصوص کامل را دریافت نماید تا خطر جدی بر طرف شود.

در صورتی که بعد از تزریق بوتاکس در هر زمانی و تا یک هفته دچار تنگی نفس شدید، احساس اختلال در ضربان قلب را دارید و یا راش های گسترده ی پوستی را بر روی پوستتان مشاهده کردید یعنی حالت حساسیت های پوستی ایجاد شد، سریع به بیمارستان مراجعه نمایید و توسط پزشک معاینه شود. که در صورت لزوم درمان های مورد نظر برای شما انجام دهند.

بوتاکس یک داروی پزشکی است که اگر توسط متخصصی که مهارت استفاده از این دارو را دارد استفاده شود؛ مانند مابقی دارو ها دارای عوارض و منافع می باشد و افراد در صورتی که کاندید تزریق بوتاکس بوده و به درستی انتخاب شوند و همچنین به طور صحیح در خصوص تزریق برنامه ریزی نمایند، می توانند از منافع بیشتر تزریق بوتاکس استفاده کنند.

ولی در هر صورت خطرات و عوارض را جدی بگیرید و نسبت به این موارد حساس باشید.

تزریق بوتاکس یکی از روش های جوانسازی صورت است که بسیار در بین خانم ها و آقایان متداول است و نیاز به انجام برخی از اقدامات قبل از تزریق بوتاکس دارد. با این حال ممکن است افراد دچار عوارض تزریق بوتاکس شوند.  دکتر علی اکبر عطایی ‎فوق تخصص جراحى پلاستیک و زیبایی نیز در این خصوص توضیحاتی را به افراد قبل از تزریق بوتاکس ارائه می دهند تا از میزان عوارض کاسته شود. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره های  ۰۲۱۸۸۷۷۳۳۵۸ و ۰۲۱۸۸۸۸۹۰۰۴ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

تزریق بوتاکس و افتادگی پلک

یکی از شایع ترین اتفاقاتی که به صورت عموم در رابطه با عوارض تزریق بوتاکس دیده می شود، افتادگی پلک می باشد. افتادگی پلک نیز به این علت است که دارویی که به طور مثال در قسمت بالای ابروها تزریق شده است، به دلایل مختلفی باعث می شود تا عضله ی بالا برنده ی پلک را تحت تاثیر قرار  دهد و مقداری پلک ها حالت افتادگی پیدا کند. خوشبختانه این موضوع خطرناکی نیست. باعث اختلال در بینایی و یا فلج دائمی نمی شود و عموما ظرف دو هفته بر طرف می شود. در این میان برخی از درمان های کمکی نیز به فرد تجویز می شود. که شامل دارو و قطره هایی برای درمان است. همچنین ماساژدرمانی هایی توصیه می شود تا روند تغییر کرده و افتادگی بهبود پیدا کند.

ولی می توان این اطمینان را داد که طی دو الی سه هفته کاملا افتادگی درمان خواهد شد و جای نگرانی نیست. در هر صورت مراقبت هایی که جراح پلاستیک صورت به افراد توصیه می نماید و رعایت آن ها نیز بسیار مهم است و تا از میزان این عوارض کاسته شود.

مقالات مرتبط در خصوص تزریق بوتاکس 

تزریق بوتاکس 

اقدامات لازم قبل از تزریق بوتاکس 

بوتاکس چیست

میزان ماندگاری بوتاکس

بهترین جراح پلاستیک

دکتر علی اکبر عطایی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران
عضو رسمى انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران
رتبه اول بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک در کشور
با بیش از 17 سال سابقه جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در تهران

پاسخ

5 × 3 =

Call Now Button