ساعات کاری : روزهای زوج بعدازظهر، با تعیین وقت قبلی

عمل ترمیم بینی

عمل ترمیم بینی

چرا برخی بیماران برای عمل ترمیم بینی اقدام می کنند؟ چند بار می توان جراحی ترمیمی انجام داد؟ در جراحی ترمیمی تکنیک های ظریف جراحی انجام می گیرد که نیازمند تجربه و تبحر بالای جراح است. در برخی شرایط نمی توان برای فرد جراحی ترمیمی صورت گیرد و در برخی موارد جراحی ترمیمی بسیار ضرورت پیدا می کند. در ادامه مقاله با ما باشید تا توضحات جامعی درباره این عمل بینی ارائه دهیم.

علت انجام عمل ترمیم بینی

اکثر جراحان پلاستیک بر این باورند که عمل بینی یکی از پر چالش ترین و ظریف ترین جراحی های پلاستیک است و برای آن دلایل زیادی دارند. ساختار بینی بسیار پیچیده است و بنا بر موقعیتی که در وسط صورت دارد، بسیار حساس است. متخصصان رینوپلاستی یا همان جراحی بینی می بایست به صورت همزمان به اصلاح ناهنجاری های بینی بپردازند و در عین حال عملکرد بینی را بهبود ببخشند و یا حفظ کنند. نمی توان ظاهر بینی را بهبود بخشید بدون اینکه عملکرد و ساختار بینی را اصلاح کرد.

عمل ترمیم بینی

عمل ترمیم بینی

افرادی که متقاضی عمل ترمیم بینی هستند در مورد مهارت و تجربه جراح پلاستیک حساسیت بسیار بالاتری دارند که این مورد کاملاً منطقی است. بسیاری از افرادی که یک یا چند بار جراحی بینی کرده اند باز هم تمایل به بهبود ظاهر بینی و یا در مواردی اصلاح ساختار بینی دارند. جراحی بینی ترمیمی یکی از پر چالش ترین جراحی ها می باشد و پیچیدگی های این جراحی نسبت به جراحی اولیه بسیار بیشتر است.

در بسیاری از موارد فرد از جراحی بینی که برای بار اول انجام گرفته است ناراضی است و به طور قطع نمی داند که آیا جراحی بینی برای بار دوم می تواند نواقص را رفع کند یا خیر. ولی در صورتی که جراح مناسبی را پیدا کنید می توانید به وی اعتماد کنید.

بافت های اسکار ناشی از جراحی اول یکی از دلایلی است که فرد اقدام به جراحی ترمیمی می کند. عمل ترمیم بینی در اغلب موارد نیازمند استفاده از غضروف و جاگذاری درست آن در نوک بینی است. زیرا در جراحی اولیه غضروف بینی آسیب دیده است و یا به طور کلی برداشته شده است.

احتمال دارد که در جراحی اولیه تیغه بینی آسیب دیده باشد و در جراحی ترمیمی ، نیاز به اصلاح تیغه بینی باشد تا هم ظاهر بینی اصلاح گردد و هم عملکرد آن بهبود یابد. در برخی موارد به دلیل افتادگی غضروف بینی، مجراهای بینی مسدود می گردند. انحراف تیغه بینی همراه با نقایصی که در ناحیه بالای بینی به وجود می آورد یکی از دلایل رایج است که افراد برای جراحی ترمیمی مراجعه می کنند. در این موارد نیاز است تا با پیوند غضروف به اصلاح بینی پرداخت.

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی در اغلب موارد نیازمند پیوند غضروف است تا ساختار حمایتی نوک بینی و تیغه بینی بهبود یابد. غضروف تیغه بینی در اغلب موارد از دیگر نواحی بدن بیمار گرفته می شود. این نواحی شامل گوش و در برخی موارد قفسه سینه می باشند. بافت های نرم بینی که دچار ناهماهنگی هستند و ظاهر بدی برای بینی به وجود می آورند هم نیازمند برداشتن هستند.

در برخی موارد که در جراحی اولیه بینی این بافت های نرم به درستی یا متقارن برداشته نمی شوند می توان در جراحی ترمیمی این موارد را بهبود بخشید. در مواردی که بافت های نرم بیش از حد برداشته شده اند نیز می توان با تزریق فیلر های طبیعی به اصلاح فرم بینی پرداخت. گاهاً اسکاری که بر روی بینی ایجاد می گردد با گرافت های مخصوصی برداشته می شوند و مجرای بینی باز می گردد.

در اکثر موارد اگر جراح تجربه و مهارت کافی داشته باشد نرخ موفقیت جراحی ترمیمی بسیار بالا است. با این حال در مواردی امکان دارد که پزشک جراحی ترمیمی را برای بیمار مجاز نداند و به وی توصیه نکند. ولی در اکثر موارد می توان با انجام یک جراحی اصلاحی مناسب به بهبود بینی کمک فراوانی کرد.

عمل ترمیم بینی

عمل ترمیم بینی

در آخر این بیمار است که تصمیم به انجام جراحی ترمیمی می گیرد. انتخاب کردن یک جراح پلاستیک با تجربه که بتواند اعتماد بیمار را به دست آورد شاید مهم ترین بخش باشد. بسیاری از افرادی که از جراحی بینی اولیه خود ناراضی هستند در جراحی ترمیمی رضایت بسیار بالاتری خواهند داشت.

تعداد مجاز انجام عمل ترمیم بینی

تا چند بار می توان جراحی ترمیم بینی را انجام داد؟ از آنجائیکه بینی در مرکز صورت قرار دارد تعجبی ندارد که رینوپلاستی یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی است. جراحی بینی نیازمند انجام تکنیک های چالش برانگیزی است که جراح پلاستیک با شناخت اجزای صورت می تواند بهترین شکل را برای بینی در بیاورد.

گاهی اوقات جراحی بینی طبق برنامه ریزی دقیق جراح انجام نمی گیرد و یا بعد از اینکه جراحی بینی انجام می گیرد، آسیبی به بینی وارد می شود که ظاهر بینی را به هم می ریزد. در این موارد نیاز است تا عمل ترمیم بینی انجام گیرد. نمی توان آمار دقیقی برای نیاز به جراحی ترمیم بینی ارائه داد ولی در برخی موارد محدود نیاز به انجام این جراحی می باشد.

در هر جراحی ترمیمی یکسری موارد ایمنی باید رعایت گردد تا ساختار طبیعی بینی به هم نریزد. جراحی ترمیمی نسبت به جراحی اولیه پیچیدگی های بیشتری دارد بنابراین برای اینکه نرخ موفقیت این جراحی بالا بماند نیاز است تا پزشک ساختار بینی را به صروت دقیقی مورد بررسی قرار دهد.

دکتر علی اکبر عطایی ‎فوق تخصص جراحى پلاستیک و زیبایی با بهره گیری از بروز ترین تکنیک ها به انجام انواع جراحی های پلاستیک می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره های ۰۲۱۸۸۷۷۳۳۵۸ و ۰۲۱۸۸۸۸۹۰۰۴ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

پیچیدگی های عمل ترمیم بینی

به دلیل جدا شدن پوست بینی از بافت های زیرین، امکان تشکیل اسکار و جای زخم بعد از جراحی بسیار بالا است. آسیبی که به بافت های نرم زیرین وارد می شود می تواند باعث ضعف پوست و نازک شدن آن شود. بنابراین پوست نازک تر می شود و توانایی خود را برای پوشاندن ناهمواری های بینی از دست می دهد. بنابراین جراحی بینی نیازمند دقت فراوانی در چگونگی قرار گیری بافت های بینی و غضروف است.

یکی از پیچیدگی های مهم جراحی ترمیمی دقیقاً مربوط به همین نازک شدن و کشیده شدن پوست بینی است که محدودیت هایی برای جراح ایجاد می کند. در کل بهتر است که توقعات واقع بینانه ای از جراحی ترمیمی داشته باشید و نقطه نظر های خود را در این باره با پزشک جراح در میان بگذارید.

مشکلات قابل حل در عمل ترمیمی بینی

مشکلات زیر اگر در عمل جراحی بینی اول اصلاح نشده باشد، تا حدود زیادی با جراحی ترمیمی قابل حل است. غضروف هایی که باعث به وجود آمدن قوز بینی شده است به مقدار مناسب برداشته نشده و یا بعدا در طى زمان رشد کرده باشند و بینی همچنان دارای برآمدگی است.

– کجی بینی
– انحراف بینی
– بافت بینی بیشتر از حد نیاز برداشته شده است و با این امر در قسمت پشت و یا دیواره بینی باعث ایجاد فرورفتگی شده و یا بینی بیش از اندازه سربالا شده است.
– از مشکل ترین عمل های ترمیمی جراحی بینی زمانی است که پوست در هنگام عمل اول و یا بعد از آن آسیب دیده باشد. گاهی اوقات حتی ترمیم برای این بیماران مقدور نیست.
در کل عمل ترمیمى از عمل اول سخت تر و داراى ریسک بالاترى است بنابراین توصیه میشود در موارد واقعا ضرورى عمل ترمیمى انجام شود و پزشکتان حتما تخصص پلاستیک و ترمیمى داشته باشد

منبع : https://www.plasticsurgery.org/news/blog/understanding-revision-rhinoplasty-and-why-patients-seek-out-this-procedure

پاسخ

5 × پنج =

Call Now Button