ساعات کاری : روزهای زوج بعدازظهر، با تعیین وقت قبلی

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

بالا رفتن سن و سال باعث افتادگی پلک و شل شدن پلک ها می شود. این افتادگی باعث پیر به نظر آمدن فرد می شود و می توان با جراحی بلفاروپلاستی به بهبود ظاهر پلک ها و جوانسازی صورت پرداخت. بلفاروپلاستی با بریدن پوست های اضافی پلک و برداشتن چربی اضافی، ظاهر پلک ها را بهبود می بخشد. در این مقاله قصد داریم به نکات مهم مربوط به قبل از عمل بلفاروپلاستی و یا جراحی زیبایی پلک اشاره ای داشته باشیم. 

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

۱- در عمل جراحی بلفاروپلاستی پوست اضافه پلک‌ها برداشته می‌شود و در صورتیکه سپتوم یا چربی‌های عمقی نیاز به بازسازی و تغییر داشته باشند عمل بزرگتری نیاز است.

۲- در پلک فوقانی باید مقدار کافی از پوست باقی بماند تا موقع خواب امکان بسته شدن کامل چشم فراهم باشد در غیر اینصورت ممکن است آسیب جدی به قرنیه چشم وارد شود. در مورد پلک تحتانی نیز برداشتن پوست زیاد باعث می‌شود لبه پلک به خارج برگردد (اکتروپیون) (گاهی بدلیل التهاب لبه پلک به بیرون برمی‌گردد که با انجام ماساژ و گذر زمان مشکل برطرف می‌گردد)

۳- در هر صورت نباید پوست زیاد برداشته شود در غیراینصورت و بروز عارضه ممکن است عمل جراحی وسیع و پیوند پوست لازم شود پس انتظار واقع‌بینانه باعث می‌شود این عوارض به حداقل برسند.

۴- در افراد مسن اغلب پوست اضافه پلک به همراه افتادگی ابرو است و با انجام عمل بلفاروپلاستی به تنهایی تمام مشکل حل نمی‌شود و در این افراد باید علاوه بر عمل بلفاروپلاستی لیفت ابرو یا پیشانی هم انجام شود.

۵- هرگونه بیماری چشمی و اختلالات حرکتی چشم، اشکال در ترشح اشک و مصرف داروهای ضد انعقاد را به پزشکتان اطلاع دهید. در صورت وجود اختلالات انعقادی خطر خونریزی و عوارض بعد از عمل زیاد می‌شود تحت نظر پزشک خودتان با تغییر برنامه مصرف داروهایتان امکان جراحی ایمن‌تر برای شما فراهم می‌گردد.

۶- عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک فوقانی را می‌توان بصورت بی‌حسی لوکال هم انجام داد ولی در جراحی‌های وسیع و خصوصاً پلک تحتانی نیاز به عمل بی‌هوشی کم‌عمق زیر نظر متخصص بی‌هوشی می‌باشد.

۷- بعد از عمل جراحی بلفاروپلاستی مقداری کبودی و تورم و خروج چند قطره خون طبیعی است ولی در صورت تورم شدید و خونریزی و اختلال دید، سریع با پزشک خودتان تماس بگیرید و یا به بیمارستان مراجعه کنید.

دکتر علی اکبر عطایی ‎فوق تخصص جراحى پلاستیک و زیبایی با بهره گیری از بروز ترین تکنیک ها به انجام انواع جراحی های پلاستیک می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره های ۰۲۱۸۸۷۷۳۳۵۸ و ۰۲۱۸۸۸۸۹۰۰۴ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

۸- کبودی‌ها عموماٌ ظرف ۲ هفته کاهش می‌یابند ولی تورم ممکن است بیشتر طول بکشد و بتدریج کاهش می‌یابد.

۹- مصرف داروی آنتی‌بیوتیک، مسکن و پماد طبق توصیه پزشکتان انجام شود.

۱۰- تا ۴۸ تا ۷۲ ساعت از شستشوی پلک و استحمام خودداری کنید.

۱۱- معمولاً ۵ تا ۷ روز بعد از عمل بخیه ها کشیده می‌شوند.

۱۲- بعد از کشیدن بخیه‌ها تورم و قرمزی در ناحیه برش وجود دارد که با رعایت توصیه‌ها پزشکتان و بتدریج کم‌رنگ می‌گردد.

۱۳- ممکن است جهت اصلاح بعضی از دفورمیتی‌ها و اختلالات بعد از عمل لازم باشد ماساژهای مخصوص انجام شود. حتماً به توصیه‌های پزشکتان توجه کنید با گذر زمان شرایط خیلی بهتر می‌شود.

پاسخ

19 + سیزده =

Call Now Button